Fotele Proceed 1.6 T-GDI bardzo komfortowe

forum użytkowników modelu ProCeed
dam9an
Posty: 364
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Fotele Proceed 1.6 T-GDI bardzo komfortowe

Post autor: dam9an »

ProCee_d56 pisze: 16 wrz 2023, 21:46
RobekK4 pisze: 16 wrz 2023, 20:14 Fotele są wygodne, przy czym nie odbiegają jakoś specjalnie od innych w podobnych charakterologicznie pojazdach.
Natomiast niemożność opuszczenia siedziska niżej jest relatywnie poważnym fuck-up'em w nieco usportowionym aucie.
Z tym obniżaniem fotela do ,,poziomu podłogi" nie ma uzasadnienia ani odzwierciedlenia w jakichkolwiek normach lub zaleceniach.
To jedynie indywidualny pogląd i odczucie niczym nie poparte, czyli jeden napisze, inni powielają.
Dla mnie jakiś łepek mający głowę na wysokości kierownicy wygląda tragikomicznie.
Nie wiem też czy w innych pojazdach są podobnie wygodne i tak dobrze wykonane fotele, dlatego nie porównuję (ponieważ będzie to zawsze ocena indywidualna i daleka od obiektywizmu), a jedynie odnoszę się do tu i teraz, czyli tych konkretnych foteli przednich.
Tak więc wysokość foteli przednich to jedynie pobożne życzenie, a przecież to nie jest koncert życzeń.
I znow sie zaczyna w kolejnym temacie. Nie kazdy ma 150 cm wzrostu i fotel w kii jest za wysoko jak na usportowieone auto. Nikt nie kowi o siedzeniu na podlodze. Im nizej umieszczony środek ciezkosci tym lepiej zachowuje sie auto na drodze ale pewnie a twoich broszurach kia o tym nie pisze

Zaraz beda kolejne watki: kierownica w proceed swietnie lezy w dloni, lakier proceed ma najladniejsze kolory w sloncu, opiszczane szyby w procees dzialaja idealnie i maja nawet domykanie z pilota, kola w proceed idealnie sie kreca itp 😋
ObiWan-Banan
Posty: 13
Rejestracja: 06 wrz 2023, 21:39

Re: Fotele Proceed 1.6 T-GDI bardzo komfortowe

Post autor: ObiWan-Banan »

RobekK4 pisze: 17 wrz 2023, 17:16 Póki co, może tę złotą myśl zapisz na papierze, zwiń w rulon i rozważ znaczenie słowa: czopek.
https://www.youtube.com/watch?v=FF6390ANQuE :D :D :D
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Fotele Proceed 1.6 T-GDI bardzo komfortowe

Post autor: Marek3003 »

Potwierdzam fotele są nad wyraz komfortowe. W zasadzie nie ma lepszych foteli. Ja nigdy w lepszych nie siedziałem nawet szukałem na Allegro kompletu by zaadoptować do siedzenia przed telewizorem. W starym tragicznym a do tego niemieckim e60 fotele tylko z nazwy były komfortowe praktycznie nie miały regulacji. Może około 10 możliwości regulacji niepotrzebne elektryczne wysuwane siedziska a już te zagłówki elektryczne z ruchomymi poduszkami to był całkowity niewypał. Mam 182 wzrostu i w moim Proceedzie siedzenia są po prostu niesamowite. Można byłoby zrobić nawet 600 km autostrada i człowiek wychodzi jak ze Spa po masażu. Można byłoby gdyby starczyło paliwa.
To nie prawda, że dach przeciekał bo w ogóle nie padało
Załączniki
IMG_2023-09-17-221322.png
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2023, 22:29 przez Marek3003, łącznie zmieniany 1 raz.
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Fotele Proceed 1.6 T-GDI bardzo komfortowe

Post autor: Marek3003 »

Jakby ktoś chciał kupić to są tutaj
https://allegro.pl/oferta/fotele-tapice ... 3145415049
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Awatar użytkownika
Impress
Posty: 91
Rejestracja: 19 mar 2021, 10:09
model samochodu: ProCeed GT '21

Re: Fotele Proceed 1.6 T-GDI bardzo komfortowe

Post autor: Impress »

To forum staje się aczytalne...
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Fotele Proceed 1.6 T-GDI bardzo komfortowe

Post autor: Marek3003 »

Nie, nie masz racji. Ja z forum dowiaduje się więcej niż przez 3 lata użytkowania samochodu. Teraz wiem, że fotele są nie tylko komfortowe ale bardzo komfortowe. Nie ma twardego zawieszenia. Tłumik jest nad wyraz cichy. Lakier, wykończenie piano black, no wszystko jest idealne. I tak powinno być.
Czekam na temat, że widoczność przeć tylna szybę jest bardzo dobra bo przecież jest tylna szyba a niektóre samochody nie mają.
I trzeba się zawsze zgadzać bo inaczej jest się trollem. Bardzo dobrze, że właśnie są takie tematy. Przy sprzedaży starczy tylko podać link do forum i nowy nabywca przeczyta i się zachwyci. A tak jakieś tematy o niedoróbkach psują efekt
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 528
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Fotele Proceed 1.6 T-GDI bardzo komfortowe

Post autor: ProCee_d56 »

RobekK4 pisze: 17 wrz 2023, 17:16
ProCee_d56 pisze: 17 wrz 2023, 15:25 Odpowiem znacznie krócej niż Ty i bez podziału na cytaty.
Pozwolisz, że będę trzymał się swojej formy.

ProCee_d56 pisze: 17 wrz 2023, 15:25 Język polski jest moim ojczystym i mniemam, że dłużej niż dla Ciebie.
A ma to jakieś znaczenie, czy dłużej czy krócej?
Bo jak ma, to napisz proszę jakie.
A jak nie ma, to po co to napisałeś?

ProCee_d56 pisze: 17 wrz 2023, 15:25 Zwróć uwagę, że ja jedynie wypowiedziałem swoją opinię na temat foteli w Proceed 1.6 GT. I co się stało?
Z Twojej strony ruszyła lawina negacji mojej opinii o wygodzie foteli, że za wysoko, że inni też takie mają. Czemu to miało służyć? Niczemu. Mogę tylko domyślać się, że jest to wynik wiecznego malkontenctwa, sfrustrowana, rozczarowania (czymś), lub po prostu masz charakter ,,filozofa", który z natury swojej stawia zawsze kontrę. Bez powodu, bez przyczyny, bez celu. Można takich spotkać na różnych forach
Po prostu taki charakter awanturnika.
Znowu brak argumentów, więc jest obowiązkowa wycieczka osobista.
Ponawiam pytanie z poprzedniego wpisu – po co został założony ten watek?
To co napisałem, nie jest żadną „negacją”, ani tym bardziej „lawiną negacji” i nie za bardzo rozumiem, dlaczego w ten sposób to odbierasz.
Po raz kolejny przypominam, że potwierdziłem Twoją opinię o wygodzie foteli – to rzeczywiście najbardziej dosadna negacja jaką można sobie wyobrazić.
Potem dodałem swoją opinię, która w żaden sposób nie neguje wygody foteli. A zareagowałeś jakbym rzucił goovnem w wentylator.
Moja ocena jest tak samo użyteczna / bezużyteczna jak Twoja.

ProCee_d56 pisze: 17 wrz 2023, 15:25 Pytasz co znaczy mój nick?
Znaczy tyle samo co Twoj, nic.
Nie mniej jednak nie tylko ja widzę jakąś przypadkową zbieżność z podmiotem tego forum.

ProCee_d56 pisze: 17 wrz 2023, 15:25 Albo nieudolnie uprawiasz tu antymarketing lub trolling pisany.
Faktycznie, pisząc że kupiłbym to auto po raz drugi to najostrzejsza forma antymarketingu o jakiej słyszałem. Będziesz uprzejmy podać jakieś inne przykłady wspomnianego antymarketingu lub trollingu mojego autorstwa?

ProCee_d56 pisze: 17 wrz 2023, 15:25 Proceed nie jest dla mnie żadną religią, natomiast gdybym doszukiwał się w tym samochodzie wad lub coś by mi przeszkadzało, jak zbyt wysoki fotel lub zła widoczność w lusterku wstecznym, to sprzedałbym ten samochód i wyniósł się z forum.
A potem kupiłbym inny, pewnie ,,idealny", ale i tak bym negował pozytywne wypowiedzi innych. Tak dla zasady, żeby uchodzić za mędrca i filozofa. Jednak tylko we własnym mniemaniu.
Już w innym wątku pisałem, że nie ma samochodów idealnych a wybór pojazdu to zawsze pewien kompromis. Gdyby wysokość fotela czy widoczność przez wsteczne lusterko była tu kluczowa, to rzeczywiście wybrałbym inny samochód, który spełniałby te konkretne oczekiwania, za to pewnie miałby jakieś inne mankamenty. Decydując się na proceeda byłem świadomy tych (i kilku innych) niedogodności, ale mimo to wybrałem to auto. Wyboru nie żałuję, ale nie oznacza to, że jest samochodem bez wad. Nie wyskakuj więc z jakąś dziecinadą o sprzedaży auta, bo nie jest idealne.

ProCee_d56 pisze: 17 wrz 2023, 15:25 Ja jeżdżę wykorzystując lusterka zewnętrzne, które mnie w zupełności wystarczają. Spróbuj, można się tego nauczyć. A wewnętrzne tylko do oglądania pasażerów na tylnych siedzeniach.
Można też nauczyć się żyć bez ciepłej wody. Ale to nie oznacza, że z ciepłą wodą nie jest wygodniej.

ProCee_d56 pisze: 17 wrz 2023, 15:25 Co do Volvo, to nie podoba mi się pomimo tego, że jeździłem V40 165 KM.
Szanuję.

ProCee_d56 pisze: 17 wrz 2023, 15:25 Mam dla Ciebie jeszcze dobrą radę - zawsze przy swoim podejściu lub oczekiwaniu, zmieniaj samochód na wyższy model, ponieważ niższy lub taki sam, będzie wywoływał frustrację lub niezadowolenie.
I tak stopniowo, aż dojdziesz do Bentleya. Chociaż i wtedy może być nie to.
Dziękuję. Będę pamiętał jak kiedyś trafi mi się auto wywołujące frustrację lub niezadowolenie.
Póki co, może tę złotą myśl zapisz na papierze, zwiń w rulon i rozważ znaczenie słowa: czopek.
Ale przecież ja w pełni wypowiedziałem się na temat przednich foteli Proceed GT, jak też Twoich reakcji na moje stwierdzenie.
Nic więcej nie można dodać.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Niko123
Posty: 520
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Fotele Proceed 1.6 T-GDI bardzo komfortowe

Post autor: Niko123 »

Ja w innym temacie odpuscilem rozmowe z Panem ProCee_d56 bo zadne argumenty nie dzialaja i uparcie swoje biedne tezy chce udowodnić
Awatar użytkownika
Tomasz_Aleksander
Posty: 56
Rejestracja: 09 maja 2023, 00:39
model samochodu: ..............................
Proceed GT 1,6 T-GDI
7DCT MY24
Full: PRE+TEC+AEB+PN
Blue Flame

Re: Fotele Proceed 1.6 T-GDI bardzo komfortowe

Post autor: Tomasz_Aleksander »

Impress pisze: 18 wrz 2023, 06:39 To forum staje się aczytalne...
To prawda, rak straszny, w porównaniu z forami innych marek. Nadzieja jednak w użytkowniku karlik, że wprowadzi na forum moderatorów bo w wiekszości tematów sieje toksyczność tylko jeden typ, którego posty powinny być oznaczane jako sponsorowane.
ProCee_d56
Posty: 528
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Fotele Proceed 1.6 T-GDI bardzo komfortowe

Post autor: ProCee_d56 »

Impress pisze: 18 wrz 2023, 06:39 To forum staje się aczytalne...
To prawda, że od długiego czasu tak jest, ponieważ jest tu kilka osób, których samochody Proceed mają same wady, usterki, niedoróbki i ASO nic nie robiące.
Ci ludzie zdominowali to forum do tego stopnia, że ciężko albo wcale, można poczytać komentarze tych, którym wszystko działa, mają przyjemność z jazdy tym samochodem, a ASO naprawia to, co zgłosili.
W przypadku tych pierwszych aż dziw bierze, że ich Proceedy jeżdżą (może tylko na lawecie :) ), zamiast ciągle stać w serwisie albo w garażu lub na parkingu.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”