Problem z otwarciem drzwi

forum użytkowników Kia Niro
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Problem z otwarciem drzwi

Post autor: Legal »

Jacek1951 pisze: 18 lis 2023, 11:15 Czy okresowy problem z otwieraniem drzwi kierowcy zbliżeniowo został rozwiązany w serwisie podczas przeglądu ?
Nie wiem do kogo skierowałeś swoje pytanie. Ja okazjonalnie nadal mam taki problem. Zdarza się obecnie po obu stronach samochodu, ale bardzo rzadko. Zauważyłem, że czas komunikacji między kluczykiem a zamkami czasem dochodzi do sekundy. Reakcja nie jest więc natychmiastowa. W czasie komunikacji kluczyk musi być bardzo blisko odbiornika. Nigdzie tego nie zgłaszałem, bo mało mi to przeszkadza.
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Jacek1951
Posty: 4
Rejestracja: 08 gru 2022, 20:41
model samochodu: Niro

Re: Problem z otwarciem drzwi

Post autor: Jacek1951 »

U mnie to samo. Kluczyk musi być dosłownie kilka cm od drzwi kierowcy. Od strony pasażera może być znacznie dalej i reakcja jest natychmiastowa, bez opóźnień.
Rysio
Posty: 15
Rejestracja: 21 mar 2019, 09:34
model samochodu: NIRO

Re: Problem z otwarciem drzwi

Post autor: Rysio »

Witam. Miałem kilka razy ten problem, bez opadów i upału. Ja uznałem, że to wina słabej baterì w kluczyku (używana ok.4l.3mc), zmieniłem na zapasowy i od pół roku do chwili obecnej jest ok, bez względi na pogodę. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Problem z otwarciem drzwi

Post autor: Legal »

Ostatnio mój problem z reakcją przycisku w drzwiach kierowcy pogłębił się. Działa on 50/50 i to losowo.
Dziś byłem umówiony w serwisie na wstępną diagnozę. Komputer nie pokazał błędów antenki. "Na szczęście" przycisk nie wyzdrowiał w serwisie i pięknie zaprezentował swoją ułomność. Zamówili już całą klamkę. Będą albo ją wymieniać kompletną i lakierować, albo wymienią same bebechy.
Dam znać co dalej, kiedy sprawa ruszy. Klamka będzie już za dwa dni.
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Problem z otwarciem drzwi

Post autor: Legal »

Klamka dojechała w dwa dni tak, jak obiecał szef serwisu i już dziś miałem telefon w celu ustalenia terminu naprawy.
Już w najbliższą środę zajmą się moim samochodem :)
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Problem z otwarciem drzwi

Post autor: Legal »

Dziś wymieniono mi zawartość zewnętrznej klamki od strony kierowcy, czyli elektronikę sterującą otwieraniem na przycisk.
Dam znać, na ile wymiana 'bebechów' pomogła. Póki co - otwieranie i zamykanie drzwi przyciskiem działa.
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
adamiwo
Posty: 5
Rejestracja: 07 sie 2023, 18:35
model samochodu: Niro II L

Re: Problem z otwarciem drzwi

Post autor: adamiwo »

Chyba jest problem z tymi czujnikami. Wczoraj na gwarancji miałem wymieniona cała klamkę od strony pasażera. Teraz działa ok :D
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Problem z otwarciem drzwi

Post autor: Legal »

Mój przycisk po wymianie nadal ok :)
adamiwo pisze: 02 gru 2023, 09:08 Chyba jest problem z tymi czujnikami. Wczoraj na gwarancji miałem wymieniona cała klamkę od strony pasażera. Teraz działa ok :D
A jak sobie poradzili z kolorem klamki ?
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
saron22
Posty: 637
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Problem z otwarciem drzwi

Post autor: saron22 »

Legal pisze: 02 gru 2023, 10:07 Mój przycisk po wymianie nadal ok :)
adamiwo pisze: 02 gru 2023, 09:08 Chyba jest problem z tymi czujnikami. Wczoraj na gwarancji miałem wymieniona cała klamkę od strony pasażera. Teraz działa ok :D
A jak sobie poradzili z kolorem klamki ?
Pomalowali. A jak inaczej?
No chyba, że sam pałąk da się przełożyć.
adamiwo
Posty: 5
Rejestracja: 07 sie 2023, 18:35
model samochodu: Niro II L

Re: Problem z otwarciem drzwi

Post autor: adamiwo »

Dokładnie :D klamka była malowana
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”