Opony zimowe do Xceeda

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Mirek_SR
Posty: 54
Rejestracja: 02 wrz 2023, 12:24
model samochodu: KIA Xceed M+Smart+18''

Opony zimowe do Xceeda

Post autor: Mirek_SR »

Witam,
Czekam na odbiór XCeeda i zamierzam zakupić do niego zimówki, felgi to 235/45 R18, jakie raczej budżetowe / średniej klasy opony polecacie na zimę? Dodam, iż będę jeździł w 99% po mieście, w Alpy / góry się nie wybieram ...
Szukam opon raczej tańszych ale w miarę cichych, co sprawdzaliście i możecie polecić ? No i drugie pytanie, czy warto kupić na zimę stalowe felgi i jakie, na co zwrócić uwagę ?
Cracus
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2023, 10:46
model samochodu: kia xceed

Re: Opony zimowe do Xceeda

Post autor: Cracus »

Jak będziesz kupował zwróć uwagę aby rant ochronny felgi był bardzo wystający, a różnie z tym bywa. Uchronisz felgi przed zniszczeniem. Poza tym tutaj temat o zimówkach viewtopic.php?t=3392
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Opony zimowe do Xceeda

Post autor: MarRa »

Dobrą relację jakości do ceny mają Yokohamy.
Ja w zwykłym ceedzie kombi na felgach 17 postawiłem na Vredestein Vintrac Pro i po pierwszej zimie jestem zadowolony. Nie zawiodłem się ani w mieście, ani w trasie, ani w polskich górach.
krisbe
Posty: 68
Rejestracja: 11 lut 2022, 11:05
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI 204 KM Prestige Line

Re: Opony zimowe do Xceeda

Post autor: krisbe »

Stalówk 18cali, to już chyba średnio można dostać. Pomijam kwestię wyglądu.
Osobiście zimą jeżdżę na Hankook Winter i*cept evo3 i jestem mega zadowolony. Z tym że ja je używam też w wysokich górach Tatry/Alpy. Latem znowu jeżdżę na południe Europy, więc to wykluczało u mnie wielosezon. Z resztą w Alpach nikt nie próbował by na wielosezonie (kary za ewentualne utrudnienia ruchu) :)
Niko123
Posty: 519
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Opony zimowe do Xceeda

Post autor: Niko123 »

Nexen mega ciche.
Mirek_SR
Posty: 54
Rejestracja: 02 wrz 2023, 12:24
model samochodu: KIA Xceed M+Smart+18''

Re: Opony zimowe do Xceeda

Post autor: Mirek_SR »

Dziękuję za podpowiedzi, zastanawiam się nad Zeetex WH1000 (290 zł/szt C,B,B 71dB) Kormoran (340zł/szt D,C,B 72dB) albo właśnie ciekawe są te Nexen Winguard Sport 2 (488zł/szt D,B,B 70dB). Podkreślam, że to do jeżdżenia po mieście, może czasem na trasie Rybnik Katowice po A4, więc czy warto wydawać 800 zł więcej na Nexena niż na Zeetexa (cokolwiek to jest). Za 800 to mam dobry obiad dla całej rodziny z wycieczką w góry (przed zimą ;) ) zapłacony ...
Opinii to cudo ma dużo bo ponad 2660 (na jednej z popularnych stron z oponami) i ocenę 5,1 vs Nexen (ładniejsza) 730 opinii i ocena 5,2 ? Jeździł ktoś na takich wynalazkach? Martwi mnie, bo opona Zeetex jest z Emiratów Arabskich, a tam o śniegu to raczej mało mogą powiedzieć ;) ...
Appassionato
Posty: 113
Rejestracja: 26 maja 2023, 17:03
model samochodu: Ceed CD SW 1.5 t-gdi 6mt

Re: Opony zimowe do Xceeda

Post autor: Appassionato »

Zawsze warto wydać 800zł więcej na opony i dołożyć do średniej półki. Ten kawałek gumy ma fundamentalne znaczenie. W takich najtańszych oponach droga hamowania jest często dłuższa na suchym o głupie 2 metry i to jeszcze nic bo na mokrym to już często 6 metrów albo więcej, to dopiero robi różnice. Weź pod uwagę, że jeśli opony wystarczą na 4 sezony, to jest to tylko 200zł rocznie.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Opony zimowe do Xceeda

Post autor: Lunar GT »

Appassionato pisze: 26 wrz 2023, 20:30 Zawsze warto wydać 800 więcej na opony
Oczywiście że warto wydać każdą złotówkę na lepsze opony, choć niektórzy wolą chwilę przyjemności przedłożyć nad swoje życie.
melonme
Posty: 76
Rejestracja: 20 mar 2023, 21:08
model samochodu: Kia x ceed 1,5 GDI Buisiness plus DCT
Lokalizacja: Siedlce

Re: Opony zimowe do Xceeda

Post autor: melonme »

Ja kupiłem Firestone
Winterhawk 4 235/45 R18
98 V XL 2023 r. D B B 71dB tak mi podpowiedziano, mam nadzieję ,że będą dobre.
7,22
Cracus
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2023, 10:46
model samochodu: kia xceed

Re: Opony zimowe do Xceeda

Post autor: Cracus »

Firestone to Bridgestone więc powinno być bardzo dobrze. Kormoran to mocno śniegowa opona, (podobnie Sava, Dębica) produkowana aktualnie chyba w Serbii, pod wieloma nazwami, na mokrym w 2,3 roku używania będzie raczej łyżwa. Nie ma co przesadnie oszczędzać na oponach. W skali kilku lat używania zaoszczędzisz tzw stówkę a stracić możesz wiele.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”