Opony zimowe do Xceeda

forum użytkowników modelu Kia XCeed
melonme
Posty: 76
Rejestracja: 20 mar 2023, 21:08
model samochodu: Kia x ceed 1,5 GDI Buisiness plus DCT
Lokalizacja: Siedlce

Re: Opony zimowe do Xceeda

Post autor: melonme »

7,22
Cracus
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2023, 10:46
model samochodu: kia xceed

Re: Opony zimowe do Xceeda

Post autor: Cracus »

Ranking ciekawy. Artykuł natomiast zakończony kłamstwem. Nie ma czegoś takiego jak: " W przypadku drugiej kategorii opon ocenę niewystarczającą uzyskały niestety polskie Kormorany" To są francuskie, ekonomiczne Micheliny, produkowane o ile pamiętam głównie w Serbii (ten model, inne owszem w Olsztynie), sprzedawane pod nazwą Kormoran/Riken/Taurus Snow. Skład mieszanki, miejsce produkcji, brak etykiety Michelin, pozwala zapewne na mniejszą cenę, ale i wpływa na osiągi. Zakład Stomil Olsztyn został sprzedany Francuzom około 1995 roku.
Mirek_SR
Posty: 54
Rejestracja: 02 wrz 2023, 12:24
model samochodu: KIA Xceed M+Smart+18''

Re: Opony zimowe do Xceeda

Post autor: Mirek_SR »

Bardzo dziękuję za ranking, bardzo ciekawy i zapewne pomoże mi podjąć decyzję. Co prawda w dzisiejszych czasach chyba niespotykane są już w internecie rankingi w pełni bezinteresowne i nie sponsorowane lub nie promujące jakiegoś producenta / artykułu - w to nie wieżę. Bardziej ufam opiniom kierowców właśnie z forum, tutaj opinie pomimo, iż opierają się na różnych kryteriach / odczuciach, w większości raczej są bezinteresowne. Mam alergię na natrętny medialny marketing i wciskanie ludziom szmelcu ...

Zapytam inaczej, jak to jest, że opony pochodzące z jakichś "dzikich" krajów zgodnie z oznakowaniem (np. D/B/B 70dB), które odnosi się zapewne do jakichś norm i podlega kontrolom są "lepsze lub równoważne" zgodnie z tymi oznaczeniami z oponami w wyższej półki / marki / ceny ...

NP. taki Zeetex posiada oznaczenie C/B/B 71 dB przy cenie 290 zł a taka Fulda ma C/C/B 72dB i cenę 550 zł. Czy naprawdę produkcja opony w dzisiejszych czasach to tak trudna sztuka wymagająca jakichś cudownych technologii, że w takich "dzikich" krajach z tym sobie nie poradzą ?
melonme
Posty: 76
Rejestracja: 20 mar 2023, 21:08
model samochodu: Kia x ceed 1,5 GDI Buisiness plus DCT
Lokalizacja: Siedlce

Re: Opony zimowe do Xceeda

Post autor: melonme »

Przypadkiem podpowiedział mi się ten artykuł, ale najbardziej interesuje mnie moja opona. Fakt, uznane marki przez wiele lat , nie są tak wyróznione, też widzę tendencyjny ten ranking.
7,22
eldier
Posty: 18
Rejestracja: 24 mar 2022, 09:32

Re: Opony zimowe do Xceeda

Post autor: eldier »

Ja kupiłem Vredestein Wintrac PRO, moim zdaniem bardzo pewnie trzymaja. Maja wieksze opory toczenia, ale to chyba akurat dobrze w niepewnych warunkach? A przez to spalanie troszke wyższe. Na duzym sniegu nie testowałem.

Swoje kosztują, ale akurat na oponach bym nie oszczedzał - to jedyny punkt styku auta z podłożem - jedyny! A teraz są nawet troche tańsze niż wtedy jak ja kupowalem.

Rant ochronny niby mial byc ale finalnie i tak raz przerysowalem delikatnie felge
Invers
Posty: 8
Rejestracja: 31 mar 2023, 17:32
model samochodu: KIA XCEED 1.5 T-GDI

Re: Opony zimowe do Xceeda

Post autor: Invers »

Ja z kolei użytkuję wymienione już tu wcześniej Firestone Winterhawk 4 235/45 r18. Po dwóch zimach jestem zadowolony. Co prawda opony użytkowane głównie na trasach (autostrady i S-ki) ale na ośnieżonych drogach gminnych południowej Lubelszczyzny także dawały radę ostatniej zimy :D Przy wyborze zastanawiałem się jeszcze nad polecanymi na forach Kleber Krisalp Hp3 (podobna cena i parametry na mokrym) ale ostatecznie padło właśnie na Firestone ze względu na większy i masywniejszy rant ochronny, który już kilka razy uchronił mnie od przerysowania felgi.
Jacek_Do
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2022, 11:54
model samochodu: Kia xCeed

Re: Opony zimowe do Xceeda

Post autor: Jacek_Do »

A ja do swojego kupiłem całoroczne Falken EuroAll Season AS210 235/45R18.
I są jak najbardziej OK. Zeszłoroczna zima była dość śnieżna w okolicy Krakowa i spisywały się bardzo dobrze w lecie też nie ma z nimi problemu.
Cracus
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2023, 10:46
model samochodu: kia xceed

Re: Opony zimowe do Xceeda

Post autor: Cracus »

O całorocznych Falkenach słyszałem baaaardzo wiele dobrego. Używał ich też nagrywający filmiki opisujące różne oponki na youtube dla dużego sklepu. Bardzo je sobie chwalił za pracę w zimie. A jak Kolega oceni ochronę felgi w tym modelu? Wystaje coś ten rancik? Czy tak jak w Nexen - minimalnie, Yokohamie - wcale, Bridgestone - dużo, Firestone - opinia Kolegi wyżej że jest OK.
tom1980
Posty: 2
Rejestracja: 02 paź 2023, 09:30
model samochodu: xceed

Re: Opony zimowe do Xceeda

Post autor: tom1980 »

Witam właśnie odbieram xceeda wersja L Lunar Silver. Chce kupić opony Nexen Winguard Sport 2 235/45 R18 98 V XL i mam pytanie czy pasują dobrze na felgi tzn. czy ktoś się orientuje czy felga nie będzie wystawać itd. Dzięki i pozdrawiam.
Cracus
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2023, 10:46
model samochodu: kia xceed

Re: Opony zimowe do Xceeda

Post autor: Cracus »

Widziałem Nexen, co prawda całoroczne na feldze jakiegoś auta. Marnie to wyglądało. Kilka milimetrów może wystawało. Do Bridgestone które widuje na sporym suvie Mercedesa przepaść. Felga merola zabezpieczona z 1,5 cm rantem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”