Napięcie ładowania akumulatora z alternatora

forum użytkowników modelu ProCeed
ProCee_d56
Posty: 526
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Napięcie ładowania akumulatora z alternatora

Post autor: ProCee_d56 »

Czy ktoś mierzył miernikiem, jakie jest napięcie na akumulatorze w czasie pracy silnika na biegu jałowym bez włączonego obciążenia, i jakie jest napięcie na akumulatorze po włączeniu wszystkich obciążeń (światła oraz podgrzewanie szyby przedniej i tylnej).
Czy napięcie na akumulatorze w czasie ładowania jest stabilne, czy może zmienia się jego zakres (skacze).
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Napięcie ładowania akumulatora z alternatora

Post autor: MarRa »

Napięcie ładowania skacze w zależności od poziomu naładowania akumulatora. Mam wpięty na stałe przez gniazdo zapalniczki prosty marketowy miernik, który pokazuje ładowanie na różnym poziomie w zakresie od 12.0 do 14.4 v. Przy załączonych światłach mijania zawsze jest to 13.9 albo 14.0 v. Najniższy poziom ładowania - te 12.0v, było po zrobionych jednorazowo 900 km. Silnik 1.5 T-GDI, Ceed SW.
ProCee_d56
Posty: 526
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Napięcie ładowania akumulatora z alternatora

Post autor: ProCee_d56 »

MarRa pisze: 02 paź 2023, 09:23 Napięcie ładowania skacze w zależności od poziomu naładowania akumulatora. Mam wpięty na stałe przez gniazdo zapalniczki prosty marketowy miernik, który pokazuje ładowanie na różnym poziomie w zakresie od 12.0 do 14.4 v. Przy załączonych światłach mijania zawsze jest to 13.9 albo 14.0 v. Najniższy poziom ładowania - te 12.0v, było po zrobionych jednorazowo 900 km. Silnik 1.5 T-GDI, Ceed SW.
MarRa, dziękuję za odpowiedź, do tego potwierdzoną obserwacją stanów faktycznych.

PS. Sprawdziłem miernikiem w swoim Proceed, jest podobnie. Teraz mam pewność, że tzw. inteligentne ładowanie AGM-a, jest prawidłowe.
A pytanie moje wynikło z tego, że wczoraj chciałem zmierzyć napięcie ładowania AGM-a i miernik pokazał 12,4V . Okazuje się, że w danej chwili tak powinno być.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Napięcie ładowania akumulatora z alternatora

Post autor: Tolinek »

Właśnie się pojawił fajny skrinszocik u Arkadiusza na kanale autonomis (polecam, wyłącznie konkret - zero gónwa).
Co prawda jest to z jakiegoś merca ale wszyscy robią to podobnie.
charging_pattern_Merc.JPG
https://www.youtube.com/@autonomis/community
Ostatnio zmieniony 04 paź 2023, 14:26 przez Tolinek, łącznie zmieniany 1 raz.
ProCee_d56
Posty: 526
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Napięcie ładowania akumulatora z alternatora

Post autor: ProCee_d56 »

Poczytałem trochę na ten temat.. Czyli ładowanie w czasie hamowania, zjeżdżania z góry (oszczędza też okładziny i tarcze), w czasie jazdy na tzw. luzie czyli bez gazu.
Mniejsze CO2, ponieważ mniej paliwa na ładowanie. To wymysły Unii.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”