Batalia z Kia Polska - 2 usterki na gwarancji - Pomoc mile widziana

forum użytkowników Kia Stinger
x3los
Posty: 6
Rejestracja: 18 paź 2023, 02:46
model samochodu: Stinger 2.0 GT-Line 2020

Batalia z Kia Polska - 2 usterki na gwarancji - Pomoc mile widziana

Post autor: x3los »

Cześć,

jestem nowym użytkownikiem, nie przeczytałem wszystkich wątków, jestem sfrustrowany moją batalią z Kia Polska, więc bądźcie proszę łaskawi.

W skrócie:
- Mam 2 awarie które występują nieregularnie, kilka razy w miesiącu.
- Serwisy mnie olewają bo nie mogą odtworzyć awarii akurat jak jestem u nich.
- Kia Polska pomimo przesłania dowodu wideo usterki spycha mnie do serwisu.
- i tak w kółko...
- Obawiam się, że zaraz mi powiedzą, że okres gwarancyjny na te usterki już minął, albo że po gwarancji te usterki będą generowały poważne problemu i duże koszty naprawy.
- Potrzebuję Waszego wsparcia w diagnozie co może być przyczyną usterek.
- Potrzebuję Waszego wsparcia i doświadczenia, gdybym chciał wchodzić na drogę sądową z Kia Polska.

A teraz więcej szczegółów.

KIA Stinger 2.0 GT-Line rocznik 2020
Benzyna
Przebieg orientacyjny 36852 km
Warszawa / mazowieckie

1) Problem z odpaleniem silnika

W okresie zimowym 2022/2023, pomimo garażowania auta zauważyłem intensyfikację problemów z odpalaniem silnika - występowały one średnio kilka razy w miesiącu.
Postanowiłem nagrać video, aby odpowiednio udokumentować występowanie tej usterki.
Link do kolekcji: video https://photos.app.goo.gl/orHuaaYEL2KkhE596 .

Występowanie:
nieregularne, głównie na zimnym silniku, średnio kilka razy w miesiącu.

Symptomy:
● kręcenie rozrusznikiem 6-7 sekund - w szczególności to nagranie,
● duże spadki obrotów zaraz po uruchomieniu,
● odgłosy “chrupnięcia” pod maską - w szczególności to nagranie,
● brak mocy do czasu nagrzania silnika i wzrostu temperatury oleju,
● drgania od silnika.

2) Problemy z odprowadzaniem ciepła

W okresie zimowym zauważyłem też nowy problem. Podczas podróży powyżej 2h autem kiedy kabina jest ogrzewana, miejsce w którym znajduje się ładowarka indukcyjna nadmiernie się nagrzewa - aż parzy. Nie trzeba tutaj tłumaczyć, że ładowanie telefonu (co samo w sobie podnosi jego temperaturę) przy rozgrzanej do wysokiej temperatury ładowarce indukcyjnej może doprowadzić do zapłonu/wybuchu akumulatora telefonu, a to już jest zagrożenie życia.

Występowanie:
w okresie jesienno-zimowym, po co najmniej 2h nieprzerwanej jazdy autem.
Symptomy:
● bardzo wysoka temperatura w okolicach ładowarki indukcyjnej, kiedy ta nie jest nawet w użyciu,
● ryzyko uszkodzenia telefonu, bądź wybuchu/zapłonu akumulatora telefonu.

Będę wdzięczny za odpowiedzi:
  1. Czy mieliście podobne przygody, macie pomysły na przyczynę zarówno usterki 1) jak i 2)?
  2. Czy istnieją w obrębie Warszawy / mazowieckiego serwisy poza ASO, które mogą wykryć, udokumentować z jakimś protokołem przyczyny usterek, tak aby to było uznane i aby nie stracił gwarancji?
  3. Czy uważacie, że mam wystarczające podstawy do wchodzenia na drogę sądową, czyli czy to gra warta świeczki, czy uda mi się naprawić dzięki temu auto i uzyskać zwrot za zmarnowany czas i koszty drogi sądowej?
Mój poziom frustracji i rozgoryczenia, powoduje, że mi się ulewa.
Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Batalia z Kia Polska - 2 usterki na gwarancji - Pomoc mile widziana

Post autor: GeRRaD »

Co do ładowarki to większości się grzeje ;) Ktoś na forum pisał, że pomaga kiedy puści się wysoką temperaturę w tylne nawiewy pod podłokietnikiem (tylko co robić latem :roll: ).
Robinson
Posty: 25
Rejestracja: 30 sie 2021, 13:36
model samochodu: Stinger GT 3.3 455KM w.poliftowa

Re: Batalia z Kia Polska - 2 usterki na gwarancji - Pomoc mile widziana

Post autor: Robinson »

Cześć
Co do pierwszego problemu się nie wypowiem, wygląda ciekawie i na pewno to nie jest normalne.
Drugi problem był już opisywany na forum.
Jeśli w tylnej części kabiny będziesz miał ustawione grzanie, niestety tak się dzieje, bo gorące powietrze przepływa podobno gdzieś tam w okolicy ładowarki.
Ustaw z tyłu powietrze na zimne i w taki sposób żeby nawiew z tyłu był chociaż w minimalnym stopniu otwarty i problem zniknie

Pozdrawiam
slwkk
Posty: 131
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Batalia z Kia Polska - 2 usterki na gwarancji - Pomoc mile widziana

Post autor: slwkk »

Nie pomogę, ale powiem Ci co się stanie bo właśnie przechodziłem podobną historię z tym samym koncernem, chodziło o Hyundai.

Poważny problem (pokroju Twojego z silnikiem) występujący nieregularnie. Auto na gwarancji kilka razy w hyundai ASO, gdzie problem nie wystąpił i nic nie znaleźli. Problem udokumentowany na wideo. Komunikacja z hyundai polska, które odsyłalo do serwisów. Problem nie został naprawiony, nadal sporadycznie występuje tak jak wcześniej, gwarancja na auto się skończyła, Hyundai Polska się wypięło, auto nie jest na gwarancji, więc więcej do serwisu nie przyjmą bez płacenia im za to. Uokik nie pomógł, jeśli auto by na amen padło i koszty by szły w tysiącach (to się nie stało), wtedy pozostaje ewentualnie pozew cywilny, koszty i bujanie się latami. Słabe na maksa.
x3los
Posty: 6
Rejestracja: 18 paź 2023, 02:46
model samochodu: Stinger 2.0 GT-Line 2020

Re: Batalia z Kia Polska - 2 usterki na gwarancji - Pomoc mile widziana

Post autor: x3los »

GeRRaD pisze: 18 paź 2023, 10:33 Co do ładowarki to większości się grzeje ;) Ktoś na forum pisał, że pomaga kiedy puści się wysoką temperaturę w tylne nawiewy pod podłokietnikiem (tylko co robić latem :roll: ).
Tylko właśnie ona się grzeje w sezonie zimowym, kiedy nie jest nawet używana :?
Ktoś na forum pisał, że pomaga kiedy puści się wysoką temperaturę w tylne nawiewy pod podłokietnikiem
Hmm, a poniżej ktoś pisze, aby właśnie zimnym dmuchać tylko na tył.
No nic poeksperymentuję.
x3los
Posty: 6
Rejestracja: 18 paź 2023, 02:46
model samochodu: Stinger 2.0 GT-Line 2020

Re: Batalia z Kia Polska - 2 usterki na gwarancji - Pomoc mile widziana

Post autor: x3los »

Robinson pisze: 18 paź 2023, 10:40 Cześć
Co do pierwszego problemu się nie wypowiem, wygląda ciekawie i na pewno to nie jest normalne.
Drugi problem był już opisywany na forum.
Jeśli w tylnej części kabiny będziesz miał ustawione grzanie, niestety tak się dzieje, bo gorące powietrze przepływa podobno gdzieś tam w okolicy ładowarki.
Ustaw z tyłu powietrze na zimne i w taki sposób żeby nawiew z tyłu był chociaż w minimalnym stopniu otwarty i problem zniknie

Pozdrawiam
Hmm, dzięki, poeksperymentuję.
x3los
Posty: 6
Rejestracja: 18 paź 2023, 02:46
model samochodu: Stinger 2.0 GT-Line 2020

Re: Batalia z Kia Polska - 2 usterki na gwarancji - Pomoc mile widziana

Post autor: x3los »

slwkk pisze: 18 paź 2023, 10:52 Nie pomogę, ale powiem Ci co się stanie bo właśnie przechodziłem podobną historię z tym samym koncernem, chodziło o Hyundai.

Poważny problem (pokroju Twojego z silnikiem) występujący nieregularnie. Auto na gwarancji kilka razy w hyundai ASO, gdzie problem nie wystąpił i nic nie znaleźli. Problem udokumentowany na wideo. Komunikacja z hyundai polska, które odsyłalo do serwisów. Problem nie został naprawiony, nadal sporadycznie występuje tak jak wcześniej, gwarancja na auto się skończyła, Hyundai Polska się wypięło, auto nie jest na gwarancji, więc więcej do serwisu nie przyjmą bez płacenia im za to. Uokik nie pomógł, jeśli auto by na amen padło i koszty by szły w tysiącach (to się nie stało), wtedy pozostaje ewentualnie pozew cywilny, koszty i bujanie się latami. Słabe na maksa.
No to mnie nie pocieszyłeś... :?
Ech, to zbieram teraz wszystkie papiery, na każde zgłoszenie i dokumentację, w razie drogi sądowej, ale jaka to przyjemność z posiadania auta...
kenrad
Posty: 125
Rejestracja: 27 mar 2022, 21:29
model samochodu: Kia Optima JF kombi 2.0 CVVL

Re: Batalia z Kia Polska - 2 usterki na gwarancji - Pomoc mile widziana

Post autor: kenrad »

1. Nie jest łatwo zdiagnozować usterkę która występuję nieregularnie.
Jak dla mnie Twoje problemy to występują przy tem. otoczenia 1-20 stopni C a nie tylko jak zimno.
Podjedź do kogoś ogarniętego na diagnostykę ale raczej pomiń ASO. Zapytaj w ASO ( lub doczytaj ) na jakie elementy silnika / auta masz jeszczę tą 7 letnią gwarancję poza perforacją blach nadwozia.

Pierwsze co pomyślałem to warto sprawdzić czujnik temperatury , ciśnienie paliwa i wtryskiwacze, stan akumulatora.
Drgania silnika którę samę ustępują po rozgrzaniu silnika to układ wtryskowy/zapłonowy lub sterowanie / rozrząd .

Po prawej stronie Wisły bodajże w Ząbkach masz " RommieRen " namiary do niego znajdziesz na youtubie. Facet nie jest zafixowany na jedną markę i myśli przy tym co robi.
x3los
Posty: 6
Rejestracja: 18 paź 2023, 02:46
model samochodu: Stinger 2.0 GT-Line 2020

Re: Batalia z Kia Polska - 2 usterki na gwarancji - Pomoc mile widziana

Post autor: x3los »

kenrad pisze: 18 paź 2023, 16:12 1. Nie jest łatwo zdiagnozować usterkę która występuję nieregularnie.
...

Pierwsze co pomyślałem to warto sprawdzić czujnik temperatury , ciśnienie paliwa i wtryskiwacze, stan akumulatora.
Drgania silnika które same ustępują po rozgrzaniu silnika to układ wtryskowy/zapłonowy lub sterowanie / rozrząd .

Po prawej stronie Wisły bodajże w Ząbkach masz " RommieRen " namiary do niego znajdziesz na YouTube. Facet nie jest zafixowany na jedną markę i myśli przy tym co robi.
Dzięki za sugestie.
Faktycznie pozostanie mi szukać pomocy poza ASO, mimo posiadania gwarancji... :(
seeya
Posty: 92
Rejestracja: 30 lip 2022, 14:18
model samochodu: STINGER GT

Re: Batalia z Kia Polska - 2 usterki na gwarancji - Pomoc mile widziana

Post autor: seeya »

Ja chętnie pomogę! to taki układ warszaty - Kia Polska. Nie uznajemy frajerom reklamacji i koniec. Dlatego też jestem tak zdeterminowany, że szukam chętnych do pozwu zbiorowego do UOKiKu. Napisz na priv to powiem Ci co masz robić.. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”