Reset systemu multimedialnego na sekundę

forum użytkowników modelu Kia XCeed
gruchson
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2022, 14:40

Reset systemu multimedialnego na sekundę

Post autor: gruchson »

Czy ktoś zaobserwował u siebie sporadycznie jakby reset systemu chwilę po ruszeniu przy małej prędkości?
U mnie zdarza się to dość rzadko, objawia się tym, że gasną multimedia i światła. Jeżeli wycieraczki są w auto, to też raz "machają". W tym czasie silnik dalej chodzi, kierownica też działa ze wspomaganiem. Całość trwa dosłownie sekundę (może nawet mniej, takie "mrygnięcie").
Moje wersja to 2022, Prestige Line (więc multimedia z większym ekranem i JBL). Zgłaszałem to na pierwszym przeglądzie, ale komputer niby nie wskazał żadnych błędów.
Hornet
Posty: 57
Rejestracja: 01 kwie 2023, 03:36

Re: Reset systemu multimedialnego na sekundę

Post autor: Hornet »

Ja ma 2023 wersja BL z AEB, wydaje mi się, że dwa albo trzy razy mrugnęły/zgasły mi główne zegary. Nie wiem co działo się z ekranem multimedialnym albo światłami bo nie zaobserwowałem.
gruchson
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2022, 14:40

Re: Reset systemu multimedialnego na sekundę

Post autor: gruchson »

Światła zaobserwowałem tylko dzięki temu, że raz wydarzyło się to po zmroku. Ciekawe czy ktoś jeszcze miał podobne objawy? Jak tak, to główne pytanie, co można zrobić, żeby problem wyeliminować?
Hornet
Posty: 57
Rejestracja: 01 kwie 2023, 03:36

Re: Reset systemu multimedialnego na sekundę

Post autor: Hornet »

Nie wydaje mi się żeby serwis chciał się tym zająć. Pozostaje … jeździć obserwować.
krisbe
Posty: 68
Rejestracja: 11 lut 2022, 11:05
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI 204 KM Prestige Line

Re: Reset systemu multimedialnego na sekundę

Post autor: krisbe »

U mnie coś takiego wystąpiło kilka razy. Póki co nie miałem kiedy zgłosić na serwisie.
Również prestige line z 2022 roku.
Deepsea
Posty: 189
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: Reset systemu multimedialnego na sekundę

Post autor: Deepsea »

Teoretycznie jeśli były by to jakieś zaniki zasilania to powinny zostać błędy w konkretnych sterownikach.
W skodzie i vw ludziom gasło dosłownie wszystko i nie na sekundę i nie bardzo coś z tym robili 😁
gruchson
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2022, 14:40

Re: Reset systemu multimedialnego na sekundę

Post autor: gruchson »

To wygląda, że nie jestem jedyny - raczej powtarzalny problem. Wydaje mi się, że na początku (po odbiorze auta) problemu nie było, a zaczął on występować po którejś aktualizacji softu (chodzi mi o tą od systemu multimedialnego i map, wgrywaną samodzielnie).

Gdyby ktoś jeszcze miał podobne objawy, to dajcie znać ;)
amilmar
Posty: 81
Rejestracja: 12 gru 2022, 10:01
model samochodu: Kia Xceed 1.6 T-GDI 7DCT Prestige Line MY22

Re: Reset systemu multimedialnego na sekundę

Post autor: amilmar »

U mnie też się dzieje coś podobnego czasem i zwracałem uwagę na samo wydarzenie jak i okoliczności w których to się działo.

Xceed 1,6T-GDI 2022 prestige line + AEB + PNS, więc widze tutaj pewien element wspólny.

Objawia się to tak, że silnik nadal pracuje, rozmowa tudzież muzyka z telefonu czy radia nadal gra, jedynie przygasa na sekundę (lub mniej) ekran multimediów i cyfrowe zegary. To co było ustawione na "auto" też przygasa i się znów odpala - światła, wycieraczki (jeśli były na on lub off to nic się z nimi nie dzieje). Na zegarach kontrolki podobne jak przy odpaleniu auta od zera. Dobrze to widać po tych od pasów pasażera po środku na tylnej kanapie.

Mam auto dwa lata i na palcach obu rąk spokojnie policzę, może nawet jedna ręka wystarczy, więc nie dzieje się to u mnie ani często ani regularnie.
Tyle co zauważyłem to, że jeśli się to dzieje to u mnie jest to zawsze krótko po uruchomieniu auta i po ruszeniu po krótkim postoju. Tak jakby system się resetował po prostu. Nigdy tak o podczas dłuższej jazdy.
Gdy normalnie ruszę spod domu i gdzieś podjadę to nigdy się to nie dzieje, ale jeśli na krótko zgaszę auto - na przykład gdy podjeżdżam kogoś odebrać z dworca, szkoły, zatankować, etc - to wtedy po ponownym odpaleniu auta i ruszeniu jest szansa, że się to zdarzy w ciągu kilku najbliższych minut. Często przy ruszaniu, na przykład na światłach albo w korku. Nieważne czy start-stop był aktywny. Temperatura, pora roku czy wilgotność też nie miały znaczenia w moim przypadku
gruchson
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2022, 14:40

Re: Reset systemu multimedialnego na sekundę

Post autor: gruchson »

No to dokładnie takie same objawy.

Też potwierdzam, że dzieje się to jedynie chwilę po uruchomieniu auta, nigdy w trakcie dłuższej jazdy (ale po postoju w trakcie dłuższej jazdy już tak).
radier
Posty: 119
Rejestracja: 08 gru 2022, 15:43
model samochodu: Niro MY23 HEV L

Re: Reset systemu multimedialnego na sekundę

Post autor: radier »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”