Mhev przestał wchodzić w tryb żeglowania

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
saron22
Posty: 631
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Mhev przestał wchodzić w tryb żeglowania

Post autor: saron22 »

Nic głupszego niż to żeglowanie nie można było wymyślić.
Na co to komu i jakie mają być z tego korzyści?
unfocused
Posty: 55
Rejestracja: 03 lip 2023, 18:36
model samochodu: Sportage NQ5 HEV AWD GT-Line

Re: Mhev przestał wchodzić w tryb żeglowania

Post autor: unfocused »

saron22 pisze: 01 gru 2023, 20:51
Na co to komu i jakie mają być z tego korzyści?
Mniejsze emisje CO2 (na papierze) dla producenta :lol:
Jutrzejszy
Posty: 274
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: Mhev przestał wchodzić w tryb żeglowania

Post autor: Jutrzejszy »

MARCO46 pisze: 30 lis 2023, 17:15 moje dzisiejsze żeglowanie ; jak widać silnik spalinowy pracował
To jest lepszy wariant żeglowania (z silnikiem pracującym na wolnych obrotach niż ze zgaszonym),
bo jest podtrzymywane ciśnienie oleju oraz smarowanie/chłodzenie turbosprężarki.
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Mhev przestał wchodzić w tryb żeglowania

Post autor: jaskier »

zazdroszczę wam tego że żeglowanie działa w mieście, nie wiem czy jest sens to poruszyć podczas wizyty w aso bo wątpię czy im się zechce temat badać
Kasztelan
Posty: 42
Rejestracja: 08 lut 2023, 19:36
model samochodu: KIA SPORTAGE V 1,6 TGDI MHEV 7DCT

Re: Mhev przestał wchodzić w tryb żeglowania

Post autor: Kasztelan »

Jutrzejszy pisze: 02 gru 2023, 12:31
MARCO46 pisze: 30 lis 2023, 17:15 moje dzisiejsze żeglowanie ; jak widać silnik spalinowy pracował
To jest lepszy wariant żeglowania (z silnikiem pracującym na wolnych obrotach niż ze zgaszonym),
bo jest podtrzymywane ciśnienie oleju oraz smarowanie/chłodzenie turbosprężarki.
Taki przypadek żeglowania u mnie występuje zarówno w mieście, jak i na trasie. Oczywiście z zastrzeżeniem, że bateria nie wymaga dłuższego podładowania. Ostatnio jak nastały mrozy, to po mieście musiałem zrobić chyba ok.20 km, kiedy dopiero włączyło się żeglowanie. Ciekaw jestem jakie warunki muszą nastąpić żeby żeglowanie było z włączonymi wolnymi obrotami, a jakie z wyłączonym silnikiem.
Kriford
Posty: 40
Rejestracja: 21 wrz 2020, 19:51
model samochodu: Kia Rio IV (2020)
kia Sportage NQ5

Re: Mhev przestał wchodzić w tryb żeglowania

Post autor: Kriford »

Witam Panowie,

jak moja KIA postała w garażu ze 2 tygodnie to potrzebowałem 200 km aby tryb żeglowania się włączył. Bateria do żeglowania jest w bagażniku, wiec lądowanie baterii normalnej nic nie da.
Informacje powinnaś dostać na komórkę jak masz program do Kijanki. Minimum tak jest u mnie.

Pozdrawiam
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: Mhev przestał wchodzić w tryb żeglowania

Post autor: kukuku2 »

Nie prawda ładowanie akumulatora trakcyjnego też ładuje akumulator od MHEV sprawdzone dwukrotnie bez wyciągania z auta
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
radek.wesecki
Posty: 7
Rejestracja: 01 lut 2024, 23:17
model samochodu: STONIC 1.0 T-GDI MHEV 120KM 6MT

Re: Mhev przestał wchodzić w tryb żeglowania

Post autor: radek.wesecki »

Czyli żeby podładować ten akumulator 48v w bagażniku wystarczy podpiąć prostownik pod główny akumulator. 12v? Czy można podłączyć prostownik bezpośrednio pod ten akumulator 48v w bagażniku? Z tego co widziałem to ma plus i minus gdzie można by się wpiąć prostownikiem. Po podłączeniu miernika pokazało mi napięcie 44,5v więc myślę że jest nie doładowany i przez to nie włącza się tryb żeglowania.
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: Mhev przestał wchodzić w tryb żeglowania

Post autor: kukuku2 »

Sprawdź w aplikacji tam pokazuje stan naładowania mheva , ja ładowałem w sumie nieświadomie poprzez akumulator trakcyjny maska do góry podpięcie prostownika pod Aku i tak przez sobotę i niedzielę w ciągu dnia i wtedy się skaplem że to MHEVa ładuje 😆😆😆
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
radek.wesecki
Posty: 7
Rejestracja: 01 lut 2024, 23:17
model samochodu: STONIC 1.0 T-GDI MHEV 120KM 6MT

Re: Mhev przestał wchodzić w tryb żeglowania

Post autor: radek.wesecki »

Ja mam Stonica skrzynia manual. Nie mam w aplikacji informacji o stanie naładowania MHEV. Piszę tylko Akumulator OK. No własnie gdzie podpiąć prostownik? W baterii MHEV są w sumie dwa miejsca z plusem i minusem gdzie by można podpiąć klemy od prostownika. W jednym miejscu pokazuje napięcie 44v tylko na włączonym silniku a w drugim jest 12,5v nawet przy wyłączonym wiec pewnie jest to połączone z tym akumulatorem spod maski. A sprawdzałeś napięcie jakie jest na tym MHEV po naładowaniu, w tedy kiedy jest sprawny i działa żeglowanie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”