Mhev przestał wchodzić w tryb żeglowania

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
ZetDe
Posty: 17
Rejestracja: 16 lip 2023, 10:03
model samochodu: Sportage V mhev 7DTC 150 KM

Re: Mhev przestał wchodzić w tryb żeglowania

Post autor: ZetDe »

Właśnie minęła 24-ta godzina jak ładuję akumulator 12V (bezpośrednio na klemach) a w aplikacji KIA Connect, ikona akumulator ciągle na czerwono i podpis „UWAGA”. Może ktoś z forowiczów orientuje się, którego z akumulatorów ta ikona dotyczy – 12V czy może 48V?
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Mhev przestał wchodzić w tryb żeglowania

Post autor: jaskier »

dotyczy 12 V. Apka się aktualizuje chyba z opóźnieniem jak go podładowałem to po pierwszej jeździe po podładowaniu gdy już zaparkowałem w apce zniknął status co prawda żółty. Czerwonego nie miałem jeszcze

Tak czy siak żółta ikonka wróciła po kilku dniach macham już na to ręką nie będę przecież doładowywał co chwila z prostownika jak w 15 letnim oplu
Jutrzejszy
Posty: 274
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: Mhev przestał wchodzić w tryb żeglowania

Post autor: Jutrzejszy »

kukuku2 pisze: 09 lut 2024, 06:08 Sprawdź w aplikacji tam pokazuje stan naładowania mheva , ja ładowałem w sumie nieświadomie poprzez akumulator trakcyjny maska do góry podpięcie prostownika pod Aku i tak przez sobotę i niedzielę w ciągu dnia i wtedy się skaplem że to MHEVa ładuje 😆😆😆
Kwasowo-ołowiowy akumulator 12V to nie jest akumulator trakcyjny, bo on nie napędza samochodu.
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: Mhev przestał wchodzić w tryb żeglowania

Post autor: kukuku2 »

Powiem tak u mnie już dwukrotnie Aku w apce nawet na czerwono , myślałem że to ten , a muszę powiedzieć że nie działało ani żeglowanie ani autostop. Więc maska do góry i podpinam prostownik pod akumulator nie dopinając go , ładuje sobota dzień niedziela do południa i jest ok. W apce znikło sygnalizacja niedopasowania , po wyjeździe działa żeglowanie i autostop. Tak przerabiałem dwukrotnie więc śmiem twierdzić że ikona a apce jest od mheva i podpinając prostownik pod akumulator pod maską ładujesz baterie od mheva
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Mhev przestał wchodzić w tryb żeglowania

Post autor: jaskier »

mhev po prostu nie będzie wspierał trybu żeglowania ani start stop jeśli 12 V jest niedoładowany. Jeśli ikonka dotyczyłaby mheva to powinny być w aplikacji dwie - jedna od 12 V druga od 48 V. użytkownicy hybryd czy wersji bez mheva też przecież mają tą ikonkę :)
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: Mhev przestał wchodzić w tryb żeglowania

Post autor: kukuku2 »

Może i tak natomiast dziwi mnie bardzo długi czas ładowania sobota cały dzień i niedziela prawie cały dzień , a Aku pali normalnie
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Mhev przestał wchodzić w tryb żeglowania

Post autor: jaskier »

tak jak pisałem apka może nie nadążąć z aktualizacją, u mnie po podładowaniu dopiero na następny dzień ikonka zniknęła. Żeglowanie i start-stop podziałało dzień i aku znowu niedoładowany i przestało działać :roll:
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: Mhev przestał wchodzić w tryb żeglowania

Post autor: kukuku2 »

Czas ładowania określam z prostownika nie z aplikacji ,.
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Mhev przestał wchodzić w tryb żeglowania

Post autor: jaskier »

?? mam na myśli że aplikacja po jakimś czasu dopiero aktualizuje stan naładowania akumulatora więc powiadomienie może się palić jeszcze jakiś czas mimo że go podładowaliśmy
ZetDe
Posty: 17
Rejestracja: 16 lip 2023, 10:03
model samochodu: Sportage V mhev 7DTC 150 KM

Re: Mhev przestał wchodzić w tryb żeglowania

Post autor: ZetDe »

Po 24-rech godzinach ładowania akumulatora 12V, sprawdziłem w aplikacji CarScanner stan naładowania akumulatora (nie wiem którego) i wynosiło 98,9 % [SoC]. Żeglowanie i start & stop działa. Ikona akumulatora w KIA Connect – stan OK.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”