Kia Ceed SW- Wątpliwości przed zakupem

forum użytkowników modelu Ceed
klintoniusz
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2023, 11:57

Kia Ceed SW- Wątpliwości przed zakupem

Post autor: klintoniusz »

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów. To mój pierwszy post w tym miejscu, ale być może zagoszczę tu na dłużej, jeśli zdecyduję się na zakup Ceed'a SW ;)

Do rzeczy. Przez ostatnie 7 lat jeździłem Octavią III kombi i ceniłem ją przede wszystkim za duży bagażnik i przestrzeń w środku. Obecnie zmieniam auto na nowe i na wstępie odrzuciłem Octavię IV przez skopane sterowanie za pomocą ekranu dotykowego. Trafiłem na fajną ofertę Kia Ceed SW w lokalnym salonie. Wizualnie auto bardzo mi się podoba, ale mam kilka zagwozdek. Swoje pytania kieruję głównie do osób, które w bagażniku przewożą sporo bagażu, a na tylnej kanapie montują fotelik/foteliki dziecięce.

1. Czy bagażnik jest pakowny i czy faktycznie ma on te 625l pojemności jak deklaruje producent?
2. Czy dorośli siedzący na tylnej kanapie narzekają na brak miejsca na nogi?
3. Czy tylna kanapa pozwala zamontować 2 foteliki dziecięce i upchnąć między nie jeszcze jedną osobę dorosłą?
4. Czy komfort jazdy na długich trasach jest akceptowalny?
5. Czy wyciszenie wnętrza jest wystarczające? Wiele negatywnych opinii słyszałem na ten temat.
_snufkin_
Posty: 69
Rejestracja: 14 paź 2021, 20:53
model samochodu: Kia XCeed 1.5 T-GDI 160KM 7DCT BL+AEB

Re: Kia Ceed SW- Wątpliwości przed zakupem

Post autor: _snufkin_ »

Ad 3. Jeśli jest to bardzo szczupła osoba dorosła, to tak, ale o komforcie może zapomnieć, szczególnie na dłuższych trasach.
majora
Posty: 26
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:21
model samochodu: Ceed III SW 2022

Re: Kia Ceed SW- Wątpliwości przed zakupem

Post autor: majora »

Ja bym drugi raz nie kupił wersji że skrzynia manualną. Mam też Octavię 3 I jest jednak większą jeśli chodzi o bagażnik jak I siedzenie z tyłu. Generalnie samochód tylko najgorsze jest w nim komfort ruszania który jest tragiczny.
igla
Posty: 9
Rejestracja: 02 lut 2022, 13:00
model samochodu: KIA Ceed SW MY22 1.5 t-gdi

Re: Kia Ceed SW- Wątpliwości przed zakupem

Post autor: igla »

Ad. 1. Te 625L to jest chyba liczone ze schowkami pod podłogą (z mojej perspektywy po 2 latach użytkowania: mało praktyczne są te schowki) + wnęką na koło zapasowe. Przez te schowki nie da się obniżyć podłogi i przestrzeń w bagażniku jest dość "niska" (mało miejsca od podłogi do rolety).
Ad. 2. W mojej opinii z tyłu jest ok. Sam za sobą siedzę bez problemu (180cm).
Ad. 3. Ja jeździłem jedynie w opcji: 1 fotelik (dość rozbudowany) + 2 osoby dorosłe. Na krótki dystans ok, na dłuższy raczej męczące. 2 foteliki + ktokolwiek między nimi raczej słaba opcja, ale to w większości aut tak będzie.
Ad. 4+5. Wyciszenie może dawać w kość. Trzeba wziąć auto na jazdę próbną i pojechać powyżej 120 km/h, żeby nie było zaskoczenia. Ja uważam, że wyciszenie jest kiepskie - da się jeździć, ale długie trasy trochę męczą. Wcześniej miałem VW Polo, który jest przecież autem o segment niżej i było dużo ciszej przy 100-120 km/h.
klintoniusz
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2023, 11:57

Re: Kia Ceed SW- Wątpliwości przed zakupem

Post autor: klintoniusz »

majora pisze: 02 lis 2023, 12:36 Ja bym drugi raz nie kupił wersji że skrzynia manualną. Mam też Octavię 3 I jest jednak większą jeśli chodzi o bagażnik jak I siedzenie z tyłu. Generalnie samochód tylko najgorsze jest w nim komfort ruszania który jest tragiczny.
Ja akurat rozważam opcję z automatem.
Appassionato
Posty: 111
Rejestracja: 26 maja 2023, 17:03
model samochodu: Ceed CD SW 1.5 t-gdi 6mt

Re: Kia Ceed SW- Wątpliwości przed zakupem

Post autor: Appassionato »

klintoniusz pisze: 02 lis 2023, 13:09
majora pisze: 02 lis 2023, 12:36 Ja bym drugi raz nie kupił wersji że skrzynia manualną. Mam też Octavię 3 I jest jednak większą jeśli chodzi o bagażnik jak I siedzenie z tyłu. Generalnie samochód tylko najgorsze jest w nim komfort ruszania który jest tragiczny.
Ja akurat rozważam opcję z automatem.
Dużo zależy od silnika, 1.0 t-gdi w automacie jeżdżąc po mieście to tragedia. Palił 5 litrów więcej niż mój 1.5 t-gdi w manualu. Na automat generalnie też są narzekania na forum, ja do ręcznej skrzyni się przyzwyczaiłem i już jakoś mi wychodzi ruszanie w różnych warunkach, dopóki nie włączę klimatyzacji 🤣

Ad. 4-5. To prawda wyciszenie nie jest najlepsze, najbardziej słychać opony, podobno sama zmiana dużo daje. W trasie najbardziej irytuje mnie informacja o zbyt szybkim zbliżaniu się do auta podczas wyprzedania. Generalnie bardzo fajnie jeździ mi się trasy, wtedy skrzynia w niczym nie przeszkadza, silnik 1.5 pali zadziwiająco mało, realnie nawet poniżej 5l/100km według dystrybutora. Hałas w mojej ocenie jest największy id opon i jest zbliżony niezależnie od tego czy jadę 60 czy 140.
dam9an
Posty: 364
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Kia Ceed SW- Wątpliwości przed zakupem

Post autor: dam9an »

1. Bagaznik przez te durme schowki jest mocno ograniczony i jak ktos jezdzi z dziecmi pakujac wozki, hulajnogi itp. To niestety leoiej on wyglada na papierze niz w realu

2. Dorosli do ok 188cm powinni na spokonnie sie zmiescic. Szalu z miejsem na nogi nie ma ale bez wbijania ich w fotel kierowcy czy pasazera z przodu da się siedziec na tylenj kanapie. Mniejsze osoby bez problemu.

3. 2 foteliki na spokojnie. Z siedzeniem posrodku 3 osoby w tym doroslej juz raczje lipa. Chyba ze jakies chude foteliki montowane na pasy a nie na isofix i chuda osoba posrodku. Ceed ma mniej wiecej tyle miejsca na szerokość ile inne auta w tej klasie.

4-5 Akceptowalny ale niestety jest dosyc głośno zwlaszcza na eskach i autostradach gdzie jest "glosniejszy" asfalt. Wyciszenie jest mocno średnie natomiast ceedy wyjezdzaja seryjnie na glosnycg oponach co tez poteguje ten problem.
Silnika prawie nie słychać...

Jak dla mnie idz do salonu zobacz bagaznik. Wsiadz do auta, pozniej usiadz sam za soba na tylnej kanapie.
Pozniej idz do konkurencji i sobie zobacz i porownaj.
michal3141
Posty: 77
Rejestracja: 23 wrz 2021, 23:56
model samochodu: KIA Ceed SW MY22 L+AEB 160 KM 7DCT

Re: Kia Ceed SW- Wątpliwości przed zakupem

Post autor: michal3141 »

klintoniusz pisze: 02 lis 2023, 13:09
majora pisze: 02 lis 2023, 12:36 Ja bym drugi raz nie kupił wersji że skrzynia manualną. Mam też Octavię 3 I jest jednak większą jeśli chodzi o bagażnik jak I siedzenie z tyłu. Generalnie samochód tylko najgorsze jest w nim komfort ruszania który jest tragiczny.
Ja akurat rozważam opcję z automatem.
O automacie 7DCT też poczytaj na forum. Najlepiej przejechać się takim autem wcześniej tylko nie hybrydą, a klasycznym benzyniakiem jeśli taki zamierzasz kupić. Tam są suche sprzęgła, w trasy jest ok, ale na codzienne jazdy w korkach to już może spowodować szybsze zużycie a koszt wymiany sprzęgieł jest niemały. Ogólnie sam mam to auto, przebieg 30 tys km, na ten moment bez problemów jeździ, ale kto wie co będzie za kilkadziesiąt tyś km.
pekaes
Posty: 42
Rejestracja: 07 maja 2021, 08:47
model samochodu: C3 SW

Re: Kia Ceed SW- Wątpliwości przed zakupem

Post autor: pekaes »

3. Czy tylna kanapa pozwala zamontować 2 foteliki dziecięce i upchnąć między nie jeszcze jedną osobę dorosłą?

Idź do salonu VW i zamów Touran'a. Dopóki jeszcze można - ma trzy niezależne fotele z tyłu + opcję 7 osobową.
Nie ma problemów z ruszaniem, bagażnik jest zacny i bez kretyńskich rozwiązań, jest cicho w środku.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Kia Ceed SW- Wątpliwości przed zakupem

Post autor: bielaPL »

klintoniusz pisze: 02 lis 2023, 12:03 1. Czy bagażnik jest pakowny i czy faktycznie ma on te 625l pojemności jak deklaruje producent?
2. Czy dorośli siedzący na tylnej kanapie narzekają na brak miejsca na nogi?
3. Czy tylna kanapa pozwala zamontować 2 foteliki dziecięce i upchnąć między nie jeszcze jedną osobę dorosłą?
4. Czy komfort jazdy na długich trasach jest akceptowalny?
5. Czy wyciszenie wnętrza jest wystarczające? Wiele negatywnych opinii słyszałem na ten temat.
1. Jest ograniczony mocno przez podwójną podłogę gdzie niżej są jakieś schowki, żeby był praktyczny trzeba wywalić te schowki i dać jakąś matę, wtedy nie ma jednak równej podłogi po złożeniu foteli
2. Jest ok
3. Umożliwia, oczywiście osoba będzie rzeczywiście upchnięta
4. Tak
5. Jest zwykłe. Słychać szumy kół ale od 80 w górę ale jakoś drastycznie to nie wzrasta. Normalnie się jeździ chyba że ktoś non stop spędza czas w trasie to może lepiej poszukać czegoś ciut cichszego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”