Bezprzewodowy Car Play i Android Auto

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Jacek_Do
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2022, 11:54
model samochodu: Kia xCeed

Bezprzewodowy Car Play i Android Auto

Post autor: Jacek_Do »

Podobno aktualizacja listopadowa włącza bezprzewodowy Car play i Android Auto:
https://www.focus.pl/artykul/bezprzewod ... ia-hyundai
Rzadko robię aktualizację bo na co dzień żona jeździ Kią, czy ktoś już pobrał aktualizację i może potwierdzić bezprzewodowe działanie w/w aplikacji?
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Bezprzewodowy Car Play i Android Auto

Post autor: krgorny »

Bezprzewodowy Car Play i Android Auto nie należą do listy nowości w uaktualnieniu dla xCeeda.

Dodatkowo w artykule, który sam wkleiłeś jest informacja:
Zła wiadomość jest taka, że modele z systemem informacyjno-rozrywkowym o przekątnej 10,25 cala (i mniejszym) nadal nie obsługują bezprzewodowego Androida Auto i Apple CarPlay. Chociaż obie firmy udostępniły najnowszą aktualizację także dla tych samochodów, dodając praktycznie wszystkie funkcje, jakie zapewnia nowe oprogramowanie sprzętowe systemu informacyjno-rozrywkowego opartego na platformie ccNC, wśród nich nie znalazła się wspomniana łączność bezprzewodowa. To mocno rozczarowujące, bo na rynku bez trudu znajdziemy modele samochodów, które choć nie mają systemu infotainment z wbudowaną nawigacją, wciąż oferują łączność bezprzewodową z CarPlay i Android Auto.
Fancik
Posty: 48
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:24
model samochodu: Kia Ceed 2013 i XCeed 1.5 2022/23 automat

Re: Bezprzewodowy Car Play i Android Auto

Post autor: Fancik »

Witam
Przymierzam się do zmiany smartfona i chciałbym aby miał ładowanie indukcyjne i działał bezprzewodowo z Android Auto.
Wymyśliłem sobie że poproszę na forum aby Ci którzy są zadowoleni napisali jakiego smartfona używają. Niestety przed zakupem trudno jest to stwierdzić. Smartfon powinien współpracować Na Android Auto bezprzewodowo i ładować się indukcyjnie w Aucie Xceed z małym wyświetlaczem 8" bez nawigacji fabrycznej.
Najbardziej interesują mnie modele Xiaomi , ale inne też mogą być.....
Z góry dziękuję za odzew , mam nadzieję że i wam przyda się taka wiedza....
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 304
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT
KIA CEED 2023 1.5 T-GDI 160KM 7DCT
Lokalizacja: Niebocko

Re: Bezprzewodowy Car Play i Android Auto

Post autor: KoLoLoLo »

Przecież to jaki masz model telefonu nie wpływa na to czy będziesz miał Android Auto bezprzewodowo czy nie.
Nie tędy droga.
KIA OPTIMA II 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT
KIA CEED III 2023 1.5 T-GDI 160KM 7DCT
Fancik
Posty: 48
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:24
model samochodu: Kia Ceed 2013 i XCeed 1.5 2022/23 automat

Re: Bezprzewodowy Car Play i Android Auto

Post autor: Fancik »

Naprawdę nie chcę nikogo obrazić ale czy można czytać ze zrozumieniem , a nie odpisywać głupoty.
Auto posiada android auto i car play w wersji bezprzewodowej . A nie każdy telefon połączy się bez przewodowo co już sprawdziłem. A sprawdzić to można dopiero po zakupie telefonu chyba to jasne. Więc pytam kto używa tego i z jakim telefonem nie ma problemu ......Czy to takie skomplikowane .......Jak poznam modele to wtedy mogę w miarę pewnie dokonać zakupu..........
mcy
Posty: 184
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Bezprzewodowy Car Play i Android Auto

Post autor: mcy »

Fancik pisze: 15 lis 2023, 11:31 Naprawdę nie chcę nikogo obrazić ale czy można czytać ze zrozumieniem , a nie odpisywać głupoty.
Auto posiada android auto i car play w wersji bezprzewodowej . A nie każdy telefon połączy się bez przewodowo co już sprawdziłem. A sprawdzić to można dopiero po zakupie telefonu chyba to jasne. Więc pytam kto używa tego i z jakim telefonem nie ma problemu ......Czy to takie skomplikowane .......Jak poznam modele to wtedy mogę w miarę pewnie dokonać zakupu..........
Nie, Xceed na ten moment nie ma bezprzewodowego AA/CP, nawet po ostatniej aktualizacji.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Bezprzewodowy Car Play i Android Auto

Post autor: Tolinek »

mcy pisze: 15 lis 2023, 11:55
Fancik pisze: 15 lis 2023, 11:31 Naprawdę nie chcę nikogo obrazić ale czy można czytać ze zrozumieniem , a nie odpisywać głupoty.
Auto posiada android auto i car play w wersji bezprzewodowej . A nie każdy telefon połączy się bez przewodowo co już sprawdziłem. A sprawdzić to można dopiero po zakupie telefonu chyba to jasne. Więc pytam kto używa tego i z jakim telefonem nie ma problemu ......Czy to takie skomplikowane .......Jak poznam modele to wtedy mogę w miarę pewnie dokonać zakupu..........
Nie, Xceed na ten moment nie ma bezprzewodowego AA/CP, nawet po ostatniej aktualizacji.
Xceed phev z grudnia 2022 Ma... Od roku używam z szajsungiem S22 na 8" w samochodzie. A xiaomi mi9tpro małżonki tylko na kablu.
mcy
Posty: 184
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Bezprzewodowy Car Play i Android Auto

Post autor: mcy »

Dobra, zapomniałem o tym podziałem przedlift/polift. Pardą.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
dsider
Posty: 23
Rejestracja: 14 wrz 2023, 18:37
model samochodu: różne kia/hyundai

Re: Bezprzewodowy Car Play i Android Auto

Post autor: dsider »

Tolinek pisze: 15 lis 2023, 12:20 Xceed phev z grudnia 2022 Ma... Od roku używam z szajsungiem S22 na 8" w samochodzie. A xiaomi mi9tpro małżonki tylko na kablu.
Jeśli ten Xiaomi pracuje na Androidzie poniżej 11, to AA nie będzie działać bezprzewodowo (tylko Samsungi Galaxy i Pixele obsługują bezprzewodowy AA od Androida 10)
Mirek_SR
Posty: 54
Rejestracja: 02 wrz 2023, 12:24
model samochodu: KIA Xceed M+Smart+18''

Re: Bezprzewodowy Car Play i Android Auto

Post autor: Mirek_SR »

mcy pisze: 15 lis 2023, 11:55
Fancik pisze: 15 lis 2023, 11:31 Naprawdę nie chcę nikogo obrazić ale czy można czytać ze zrozumieniem , a nie odpisywać głupoty.
Auto posiada android auto i car play w wersji bezprzewodowej . A nie każdy telefon połączy się bez przewodowo co już sprawdziłem. A sprawdzić to można dopiero po zakupie telefonu chyba to jasne. Więc pytam kto używa tego i z jakim telefonem nie ma problemu ......Czy to takie skomplikowane .......Jak poznam modele to wtedy mogę w miarę pewnie dokonać zakupu..........
Nie, Xceed na ten moment nie ma bezprzewodowego AA/CP, nawet po ostatniej aktualizacji.
Ma bezprzewodowy AA, wersja M 2023 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”