PROBLEMY Z ODPALANIEM

forum użytkowników Kia Stonic
Dari66
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2023, 09:39
model samochodu: KIA STONIC 1.2

PROBLEMY Z ODPALANIEM

Post autor: Dari66 »

Kochani, może Wy coś doradzicie i weźmiecie temat na poważnie :( Posiadam kia stonic od niespełna 3 lat : silnik standardowy 1.2 benzynka (modelowo 2021 rok) . Jestem mocno poirytowana bo już kilka razy auto nie chciało mi odpalić. Kręcił ale nie mógł załapać. Odstał pół dnia po czym normalnie odpalał ale siwy dym w garażu ..... Zgłaszałam na serwis ale powiedzieli, że jest to nie do wyłapania bo z autem według komputera wszystko jest ok i nawet jak wezwę lawetę w takim momencie a auto po przyjechaniu na serwis im odpali normalnie (bo go "pogibie" na lawecie i upłynie trochę czasu) nic nie zrobią ..... Dzisiaj ponownie miałam trudność w odpaleniu aż w końcu zapaliło mi jak traktor i pojawił mi się check engine z symbolem silnika... zgasiłam auto i po ponownym odpaleniu działa normalnie. Dodam, że dbam o samochód i tankuje na sprawdzonej stacji bo z początku podejrzewałam, że to wina paliwa.... nie mogę sobie pozwolić na niepewne auto w moim zawodzie a w serwisie Panowie rozłożyli ręce... proszę doradźcie coś ! 🙏🙏🙏🙏

Pozdrawiam,
Dominika
adamo64
Posty: 159
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: PROBLEMY Z ODPALANIEM

Post autor: adamo64 »

Przed odpaleniem zawsze zrób tak: włącz zapłon (nie uruchamiaj silnika) wciśnij 2x pedał gazu do oporu,wyłącz zapłon i wtedy odpalaj auto...
Wiele osób ma ten problem i serwis nie potrafi tego ogarnąć.
Nigdy nie tankuj paliwa pod korek ( po odbiciu pistoletu kończ tankowanie) i powinnaś mieć spokój z tym problemem ;)
Dari66
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2023, 09:39
model samochodu: KIA STONIC 1.2

Re: PROBLEMY Z ODPALANIEM

Post autor: Dari66 »

Jakieś światełko w tunelu ! Bardzo dziękuję za podpowiedź, spróbuję , może akurat zadziała :D
Jutrzejszy
Posty: 274
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: PROBLEMY Z ODPALANIEM

Post autor: Jutrzejszy »

viewtopic.php?t=7572

W powyższym wątku ktoś napisał, że już jest poprawka oprogramowania do tego problemu.
Dari66
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2023, 09:39
model samochodu: KIA STONIC 1.2

Re: PROBLEMY Z ODPALANIEM

Post autor: Dari66 »

Żałuję, że wcześniej nie trafiłam na powyższy wątek. Dobrze wiedzieć, że nie jestem sama z tym problemem. Dziękuję bardzo za podpowiedź. Jutro dzwonię na serwis dopytać :) Już tak łatwo mnie Panowie nie zbyją :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”