Lekkie szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku

forum użytkowników modelu Ceed
Matt238
Posty: 5
Rejestracja: 22 lis 2023, 15:39
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6t 7DCT 2020

Lekkie szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku

Post autor: Matt238 »

Cześć, od października użytkuje kie ceed gt 1.6 tgdi 2020 - 204konie, skrzynia 7dct - przebieg 45k. Zdarzyło mi się ok 3-4 razy, że na zimnym silniku po wrzuceniu D i odpuszczeniu hamulca auto zamiast ruszyć płynnie to przez ok 2sec poszarpuje (trochę tak jakby ktoś za szybko sprzęgło puścił w manualu bez dodania gazu i samochód by się dławił), nie jest to mocne poszarpywanie, ale odczuwalne. Obroty wtedy nie falują. Dodam, że jest to jedyny moment w którym to się dzieje, bo po zatrzymaniu i kolejnym ruszeniu już tego nie ma - więc tylko pierwsze ruszenie z rana. Zauważyłem, że dzieje się to gdy jest albo zimno na dworze, albo padało przez noc - bo gdy temperatury były 10/15c to nic się takiego nie działo.

Jeśli chodzi o samą skrzynie to podczas jazdy biegi są zmieniane bardzo płynnie oraz samo ruszanie też jest bez zastrzeżeń - dziwi mnie po prostu fakt, że na zimnym potrafi czasami tak szarpać przez kilka sekund tylko przy pierwszym ruszeniu.

Czy jest to normalne w tej skrzyni/silniku - czy jednak warto umówić się do aso na diagnozę?
Arek1986
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2024, 06:35
model samochodu: Kia ceed 1.4 gtdi 2019 automat

Re: Lekkie szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku

Post autor: Arek1986 »

Cześć rozwiazales juz ten problem z szarpaniem na zimnym ?bo u mnie jest to samo tylko ja mam 1.4 t-gdi
Matt238
Posty: 5
Rejestracja: 22 lis 2023, 15:39
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6t 7DCT 2020

Re: Lekkie szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku

Post autor: Matt238 »

Od tego posta problem się nie powtórzył, ale i tak mam w lutym przegląd, to wspomnę o tym w ASO.
Matt238
Posty: 5
Rejestracja: 22 lis 2023, 15:39
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6t 7DCT 2020

Re: Lekkie szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku

Post autor: Matt238 »

Mały update w tej sprawie: Przy przeglądzie wspomniałem o tym problemie - ASO poinformowało mnie, że były 2 akcje serwisowe KIA związane z tym i wgrali nowe oprogramowanie silnika i skrzyni biegów.
Mija 3 tydzień i problem się nie pojawił, więc zapowiada się dobrze. Do tego mam wrażenie, jakby turbo lag był dużo mniejszy (ale może mi się tylko wydaje).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”