Problem ze skrzynią DCT - problem z gwarancją

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
lopico
Posty: 11
Rejestracja: 27 gru 2023, 11:10
model samochodu: Sportage IV

Re: Problem ze skrzynią DCT - problem z gwarancją

Post autor: lopico »

Mija już 1,5 miesiąca a ja dalej bez auta :)

Naszła mnie taka myśl, jak producent nie może dać więcej niż 20 tyś km gwarancji na sprzęgło. Przecież w PL wg. prawa musisz dać 24. Jak producent może wciskać bzdury, że wina użytkownika że źle używa sprzęgła źle rusza, skoro to automat jest odpowiedzialny za jego zużywanie. Na to wychodzi, że producent celowo wypościł babola aby narażać klientów na koszty, lub celowo zainstalowane ma oprogramowanie jak w tych pociągach Newag aby się rozpier*****..
Przecież ludzie którzy kupują te auta nie są informowani przy zakupie, że coś nie ma gwarancji jak należy ruszać autem itd.
Mało to to trzeba by było nagłośnić i chyba się tym zajmę jak dostanę odmowę na piśmie.

Skoro producent wymienił mi wyprzęglik w ramach gwarancji to przyznał się do jego błędnego działania.
Skoro wyprzęglik źle działał to mógł uszkodzić tarcze jeśli on jest za to odpowiedzialny.

Ja swoją kia robię * robiłem dziennie 130km tylko w trasie. Omijam szeroko miasto w jakim mieszkam, bo wszyscy piszą, aby jak najmniej ruszać. Stąd obrałem trasy po obwodnicy, boczne o 13km więcej niż przez miasto. Niestety nawet to nie uchroniło grata.
lopico
Posty: 11
Rejestracja: 27 gru 2023, 11:10
model samochodu: Sportage IV

Re: Problem ze skrzynią DCT - problem z gwarancją

Post autor: lopico »

Witam ponownie,
Troszkę minęło, podsumuje co się wydarzyło, otóż auto mam już naprawione i to na gwarancji.
Trwało długo, a finał zadowalający.
pozdrawiam serdecznie
TomekTomasz
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2023, 13:09
model samochodu: Kia sportage

Re: Problem ze skrzynią DCT - problem z gwarancją

Post autor: TomekTomasz »

Hejka, napisz coś więcej
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: Problem ze skrzynią DCT - problem z gwarancją

Post autor: Krzemyczek »

lopico pisze: 19 sty 2024, 20:38 Witam ponownie,
Troszkę minęło, podsumuje co się wydarzyło, otóż auto mam już naprawione i to na gwarancji.
Trwało długo, a finał zadowalający.
pozdrawiam serdecznie
Cześć, też miałem IV - 1,6 T-GDI w GT-Line + max co wtedy było dostępne. Nie zepsuło się nic - dosłownie (Jeździłem do 100K w 4 lata) i te Twoje popękane lampy musiały być naprawdę felerne :) U mnie przez chwilę wystąpił problem z "klejeniem sprzęgła" ale zostało to ogarnięte. Nie bój się, silnik Ci się nie rozleci - to twardy diesel i na zimno taki jest i nic z tym nie zrobisz. Znam przypadki z aut flotowych i potwierdzam - są to bardzo wytrzymałe jednostki. Osobiście jednak uważam, że diesle są do ciężarówki :D

Do meritum. Który serwis ogarnął Ci sprzęgło? Mam problemy w X-Ceed (204hp), przebieg około 100K, czasami szarpie przy ruszaniu. Z uwagi na to, że moje auto jest bardzo zadbane, 3/4 trasa chcę je sobie zostawić, jednak serwis "nie widzi" problemu i pozostaję z problemem sam... Dasz namiary?
zbigniew312
Posty: 91
Rejestracja: 06 lut 2022, 17:38
model samochodu: Sportage _150 KM MHEW_7 DCT

Re: Problem ze skrzynią DCT - problem z gwarancją

Post autor: zbigniew312 »

"Do meritum. Który serwis ogarnął Ci sprzęgło? " też mnie to interesuje bo tam gdzie mam najbliżej do AOS to masakra .....
lopico
Posty: 11
Rejestracja: 27 gru 2023, 11:10
model samochodu: Sportage IV

Re: Problem ze skrzynią DCT - problem z gwarancją

Post autor: lopico »

Kia Kulej Gdańsk Uczniowska.
Nadmieniam, że powodem uwalenia sprzęgła był wyprzęgnik.
Sorki dziś dopiero zajrzałem na forum.
lopico
Posty: 11
Rejestracja: 27 gru 2023, 11:10
model samochodu: Sportage IV

Re: Problem ze skrzynią DCT - problem z gwarancją

Post autor: lopico »

Co do szarpania, to uwaga wróciło po przejechaniu 3 tyś km :) ale już nie szarpie ponieważ wykonałem sobie sam adaptacje - wyuczenie sprzęgła.
Uwaga ma to sens tylko przy zimnym silniku np. po nocy.
mcy
Posty: 184
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Problem ze skrzynią DCT - problem z gwarancją

Post autor: mcy »

lopico pisze: 13 mar 2024, 12:34 Co do szarpania, to uwaga wróciło po przejechaniu 3 tyś km :) ale już nie szarpie ponieważ wykonałem sobie sam adaptacje - wyuczenie sprzęgła.
Uwaga ma to sens tylko przy zimnym silniku np. po nocy.
Czymże jest to wyuczenie sprzęgła?
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
lopico
Posty: 11
Rejestracja: 27 gru 2023, 11:10
model samochodu: Sportage IV

Re: Problem ze skrzynią DCT - problem z gwarancją

Post autor: lopico »

Jeśli posiadasz interfejs diagnostyczny to w tej skrzyni masz funkcje uczenia się skrzyni. Pierwszy etap odbywa się na wyłączonym silniku, drugi zaś na włączonym. Posteruje sobie sam, widać jak obroty skaczą po 2 minutach wsio zrobione. Czuć efekt, lecz ja poprzednio robiłem to co miesiąc, ponieważ ta skrzynia jest nieobliczalna. W serwisie powiedzieli mi że dobrze, ponieważ oni nic więcej nie mogą z tym zrobić. Uprzedzę pytanie łącze się z autem za pomocą x431 LAUNCH. I ważne na zimnym silniku po nocy, ponieważ dla tego auta pierwsze ruszenie jest problematyczne, później jak się nagrzeje jest w miarę ok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”