Stopy bagażnika

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
ansi
Posty: 25
Rejestracja: 08 lis 2022, 08:35
model samochodu: KIA Sportage HEV BL + H-K

Stopy bagażnika

Post autor: ansi »

Witam,

Czy ktoś może montował bagażnik dachowy w Sportage V?
Mam aktualnie belki i stopy/łapy MontBlanc które używałem w Rav4 ale tam były relingi odstające i muszę wymienić stopy/łapy.
Znalazłem jedyne pasujace Mont Blanc AMC 5416 ale one kosztują prawie 500 zł :( i zastanawiam się czy w tej cenie to nie można już całego kompletu (belki + stopy) dostać innej firmy. Potrzebuję w zasadzie na wyjazdy na narty (na rower mam inny bagaznik na hak) więc dużego ciężaru tam nigdy nie będę woził.
Wybór jest jednak dośc ograniczony.
Może ktoś przerabiał temat i może coś doradzić?
Lunar GT
Posty: 1137
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Stopy bagażnika

Post autor: Lunar GT »

To może narty też na haku.
ansi
Posty: 25
Rejestracja: 08 lis 2022, 08:35
model samochodu: KIA Sportage HEV BL + H-K

Re: Stopy bagażnika

Post autor: ansi »

Jak zwykle bezcenny i niezwykle przydatny komentarz @Lunar GT...
Wiedziałem, że się nie zawiodę.
Lunar GT
Posty: 1137
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Stopy bagażnika

Post autor: Lunar GT »

Zawsze służę pomocą i dobrą rada, polecam się na przyszłość.
bzado
Posty: 10
Rejestracja: 12 cze 2022, 20:53
model samochodu: 1,6 T-GDI 150km 2021 rok

Re: Stopy bagażnika

Post autor: bzado »

Od 10 lat (już 3 samochód) mam belki Amosa. Stare i tanie. Używam do boxa na narty. Na rowery mam na haku.
nagdob
Posty: 1124
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Stopy bagażnika

Post autor: nagdob »

ansi pisze: 02 sty 2024, 19:31 Witam,

Czy ktoś może montował bagażnik dachowy w Sportage V?
Mam aktualnie belki i stopy/łapy MontBlanc które używałem w Rav4 ale tam były relingi odstające i muszę wymienić stopy/łapy.
Znalazłem jedyne pasujace Mont Blanc AMC 5416 ale one kosztują prawie 500 zł :( i zastanawiam się czy w tej cenie to nie można już całego kompletu (belki + stopy) dostać innej firmy. Potrzebuję w zasadzie na wyjazdy na narty (na rower mam inny bagaznik na hak) więc dużego ciężaru tam nigdy nie będę woził.
Wybór jest jednak dośc ograniczony.
Może ktoś przerabiał temat i może coś doradzić?
Ja mam takie: https://allegro.pl/oferta/kia-sportage- ... 4022346734
Byłem na nartach we Włoszech w grudniu 2023. Wszystko w jak najlepszym porządku, nawet do 170 km/h ;)
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Stopy bagażnika

Post autor: jaskier »

ja mam coś takiego https://www.gotravels.pl/bagaznik-dacho ... -2603.html i się sprawdzają chociaż jakość przyznam dosyć badziewna, ale uznałem że za 2 kawałki aluminium nie będę przepłacał. Woziłem już na nich np złożoną szafę. Ogólnie poniżej 500 zł raczej nie znajdziesz
nagdob
Posty: 1124
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Stopy bagażnika

Post autor: nagdob »

jaskier pisze: 03 sty 2024, 09:55 ja mam coś takiego https://www.gotravels.pl/bagaznik-dacho ... -2603.html i się sprawdzają chociaż jakość przyznam dosyć badziewna, ale uznałem że za 2 kawałki aluminium nie będę przepłacał. Woziłem już na nich np złożoną szafę. Ogólnie poniżej 500 zł raczej nie znajdziesz
Właśnie ten, co ja kupiłem jest poniżej 500 zł. Kosztuje 400.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ansi
Posty: 25
Rejestracja: 08 lis 2022, 08:35
model samochodu: KIA Sportage HEV BL + H-K

Re: Stopy bagażnika

Post autor: ansi »

Amos - teoretycznie nie ma dedykowanych do tej wersji Sportage.

Ten z allegro wygląda ok,
Chyba go zamówię.
Dzięki za info.

Eksperymentowalem troche z innymi łapami do MontBanc (sąsiad ma cała kolekcję samochodów z bagażnikami...), które teoretycznie tez są do relingów zintergrowanych ale te w Kii są specyficzne i wygląda, że muszą być dedykowane łapy.
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Stopy bagażnika

Post autor: fuTer »

Te które Kia sprzedaje ze swoim logo w serwisie za 1200zł są firmy Mount Blanc. Wiem bo dostałem je gratis do auta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”