Podłączenie komputera diagnostycznego

forum użytkowników modelu ProCeed
Hubertb
Posty: 7
Rejestracja: 02 sty 2024, 22:51
model samochodu: Kia proceed gt

Podłączenie komputera diagnostycznego

Post autor: Hubertb »

Hey jak w temacie kto w mazowieckie ma możliwość podłączenia komputera diagnostycznego do proceed gt??
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Podłączenie komputera diagnostycznego

Post autor: saron22 »

Każdy, kto posiada komputer diagnostyczny ma możliwość podłączenia komputera.
ProCee_d56
Posty: 529
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Podłączenie komputera diagnostycznego

Post autor: ProCee_d56 »

Hubertb pisze: 02 sty 2024, 23:14 Hey jak w temacie kto w mazowieckie ma możliwość podłączenia komputera diagnostycznego do proceed gt??
A dlaczego nie chcesz pojechać do warsztatu samochodowego na diagnostykę komputerową?
Koszt takiej diagnostyki pewnie nie przekroczy 200 zł a do tego mechanik zinterpretuje odczyt ze skanera.
To nie musi być ASO Kia, gdzie stawki godzinowe mogą być dosyć wysokie.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Hubertb
Posty: 7
Rejestracja: 02 sty 2024, 22:51
model samochodu: Kia proceed gt

Re: Podłączenie komputera diagnostycznego

Post autor: Hubertb »

Nie pisze ze niechce. Niekiedy ludzie maja komputery i potrafią zrobić z nich użytek.
romanhoks
Posty: 319
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Podłączenie komputera diagnostycznego

Post autor: romanhoks »

Dobry tester do diagnozy kosztuje pare tys zl.Nie ma kompa do wszystkich marek. Jeden robi Azje i Japonie drugi Europe a jeszcze Inny Stany. Chcesz w miare cos co ci ogarnie w 50 -60 % to kup sobie tylko pod jedno auto i ta marke i ten model.Jest cos takiego.Zaden chinczyk bo mozesz narobic sobie problemu w sterowniku lub go spalic. Ma miec licencje.Po drugie tlumaczenie to tragedia i czasami pokazuje bajki. Podlaczysz pod dobry sprzet i sie przekonasz ze to smiec.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
ProCee_d56
Posty: 529
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Podłączenie komputera diagnostycznego

Post autor: ProCee_d56 »

Ja mam MaxiEcu, to skaner modułowy. Moduł KIA może podejrzeć różne parametry, ale jest ich zbyt mało żeby postawić jakąś diagnozę.
Dlatego też jestem zwolennikiem podłączenia pod skaner dedykowany, czyli najlepiej w ASO.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Hubertb
Posty: 7
Rejestracja: 02 sty 2024, 22:51
model samochodu: Kia proceed gt

Re: Podłączenie komputera diagnostycznego

Post autor: Hubertb »

Na forach volvo Forda jest dużo osób z komputerami i oryginalnym oprogramowaniem do aut.myslalem iż w kii też będzie podobnie. Znalazl3m gościa który zrobi reset modułów zaprogramuje jakby była potrzeba i ogarnie programowo auto
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Podłączenie komputera diagnostycznego

Post autor: Widerski »

Pokaż mi jednego na forum volvo który ma ori głowice dice i ori oprogramowanie. Mają ale klony chińskie głowicy dice, w różnych jakosciach. A oprogramowanie vida mają do roku 2014 z crackiem. Do kii podobna sytuacja. Jak byś był z Śląska to mogę zaoferować obsługę urządzeniem ori, ale tylko do rocznika 2023 bo nie wykupiłem jeszcze licencji na 2024
ProCee_d56
Posty: 529
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Podłączenie komputera diagnostycznego

Post autor: ProCee_d56 »

Hubertb pisze: 05 sty 2024, 08:43 Na forach volvo Forda jest dużo osób z komputerami i oryginalnym oprogramowaniem do aut.myslalem iż w kii też będzie podobnie. Znalazl3m gościa który zrobi reset modułów zaprogramuje jakby była potrzeba i ogarnie programowo auto
Ciekawy jestem co z tego wyjdzie czyli co ten ktoś zrobi.

Natomiast co do forum forda i volvo, to weź pod uwagę, że samochody tych marek są w Polsce (i nie tylko), od dziesięcioleci w bardzo dużych ilościach. A do tego starych jak Troja, a więc z konieczności ludzie mają programy jak też urządzenia, żeby to ogarnąć we własnym zakresie. A przynajmniej próbują ogarnąć.
KIA to stosunkowo młoda marka, tak w Polsce jak i w krajach zachodnich. Ogromna ilość tych samochodów ma gwarancję więc i narzędzi poza serwisami jest mało.
Gdybyś miał do czynienia MB to byś wiedział, że różnych skanerów i oprogramowania jest na rynku dużo, ale tylko Star Diagnosis MB jest rzeczywistym oprzyrządowaniem, zdolnym do lokalizacji i interpretacji usterek oraz błędów.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
romanhoks
Posty: 319
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Podłączenie komputera diagnostycznego

Post autor: romanhoks »

Pomalu dochodzi do tego ze jak robisz na orginalnym testerze i zerwie polaczenie internetowe to tylko mozesz odczytac bledy i skasowac je. Nic wiecej nie zrobisz bo wyskakuje powiadomienie o braku polaczenia. Za mala chwile male warsztaty nie poradza sobie z nawet prosta czynnoscia. A co do elektrykow to kompletnie inna bajka.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”