Stinger 3.3 AWD działanie napędu w czasie skręcania

forum użytkowników Kia Stinger
GDI
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2024, 22:34
model samochodu: Stinger 3.3

Stinger 3.3 AWD działanie napędu w czasie skręcania

Post autor: GDI »

Hej wszystkim,
Od niedawna jeżdżę stingerem 3.3 awd i mam pytanie odnośnie zachowania skrzyni / napędu w czasie manewru skręcania przy malej prędkości, np. przy włączaniu się do ruchu itp. (chyba częściej to czuje w sytuacji gorszej przyczepności, ale nawet przy delikatnym ruszaniu). Zauważyłem, ze w takiej sytuacji dziwnie wyczuwalna jest jakby zmiana biegów i/lub jednoczesne jakby szukanie trakcji przez tylna os... Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale w poprzednich autach niczego podobnego nie czułem. Są to takie jakby bardzo delikatne szarpnięcia, specjalnie nie przeszkadzające, ale... dziwne.., jakby cos działało na tylna os, nie wiem, skrzynia akurat wrzuca wyższe biegi, cos w układzie różnicowym 'przeskakuje' albo jakiś układ stabilności jest nadaktywny..? Macie / mieliście podobnie, wiecie może o co mi chodzi? Jest to typowe dla stingera?
Komentarze mile widziane ;) Dzięki.
Niko123
Posty: 520
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: dzialanie napedu w czasie skrecania

Post autor: Niko123 »

Stinger GT ma stały napęd na tył przekazywany mechanicznie wałem z LSD na tylnej osi.
Jak odebrałem w zimę nowego stingera to mi ciągle przeskakiwano i szarpało przy ruszaniu ale tylko przy skręconej kierownicy.
Wymiana opon na zimowe pomogło.
Czyli zbyt mała przyczepność była opon i cos się działo z LSD.
Michaele pilot sport S w zimę głośne i twarde nie lubią niskich temp.
GDI
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2024, 22:34
model samochodu: Stinger 3.3

Re: Stinger 3.3 AWD działanie napędu w czasie skręcania

Post autor: GDI »

Czyli wyglada na to ze ten typ tak ma ;) Chyba faktycznie czesciej to czuje w zimie i faktycznie, te piloty 4s sa bardzo glosne i malo kto na to zwraca uwage (wolalbym zeby auto wychodzilo na jakichs cichszych p zero czy cos...).
Co do lsd, to ciekawe jak to do konca jest. W wiekszoci zrodel podaja, ze szpera byla tylko w tylnonapedowych wersjach GTS. Mi gosc w salonie KIA powiedzial, ze AWD nie ma lsd, wiec ciekawe jak to ostatecznie zweryfikowac?
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Stinger 3.3 AWD działanie napędu w czasie skręcania

Post autor: saron22 »

GDI pisze: 11 sty 2024, 21:01 Mi gosc w salonie KIA powiedzial, ze AWD nie ma lsd, wiec ciekawe jak to ostatecznie zweryfikowac?
Podnieść oś do góry i zakręcić kołem. Jak drugie koło będzie kręcić się w przeciwną stronę to nie ma.
GDI
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2024, 22:34
model samochodu: Stinger 3.3

Re: Stinger 3.3 AWD działanie napędu w czasie skręcania

Post autor: GDI »

Tak, wiem o tej metodzie, jak bede mial mozliwosc to tak zrobie..., tylko to podobno jest test dobry dla starych aut i w bardziej skomplikowanych napedach to nie koniecznie tak dziala albo w ogole nie bedziesz mogl rekami tymi kolami zakrecic. Moze ktos probowal?
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Stinger 3.3 AWD działanie napędu w czasie skręcania

Post autor: saron22 »

A co ci szkodzi podnieść i sprawdzić leniuchu patentowany?!

Jak wiem, że najłatwiej jest usiąść i klepać w klawiaturę.
GDI
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2024, 22:34
model samochodu: Stinger 3.3

Re: Stinger 3.3 AWD działanie napędu w czasie skręcania

Post autor: GDI »

Czy ja Cie zaczepiam amebo jedna?
Czy forum nie jest od klepania wlasnie?
Po grzyba mam podnosic, jak ktos to moze juz robil i nawet nie wiadomo czy to cos wyjasni?
Idz na spacer i nie klikaj jak nic sensownego nie wnosisz.
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Stinger 3.3 AWD działanie napędu w czasie skręcania

Post autor: saron22 »

GDI pisze: 12 sty 2024, 13:34 Czy ja Cie zaczepiam amebo jedna?
Czy forum nie jest od klepania wlasnie?
Po grzyba mam podnosic, jak ktos to moze juz robil i nawet nie wiadomo czy to cos wyjasni?
Idz na spacer i nie klikaj jak nic sensownego nie wnosisz.
Ameba to cie spier....ła.

Skoro jesteś leniem to siedź, klep i czekaj aż ktoś to zrobi za ciebie. Obyś się nie doczekał! Tfu!
GDI
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2024, 22:34
model samochodu: Stinger 3.3

Re: Stinger 3.3 AWD działanie napędu w czasie skręcania

Post autor: GDI »

To ze jestes ameba to juz wiemy, spier...ona z jakims pantoflem, to tez pewne. Teraz sie pewnie zesrasz, typowe.
Mowilem, spacer...
seeya
Posty: 92
Rejestracja: 30 lip 2022, 14:18
model samochodu: STINGER GT

Re: Stinger 3.3 AWD działanie napędu w czasie skręcania

Post autor: seeya »

saron22 pisze: 12 sty 2024, 12:17 A co ci szkodzi podnieść i sprawdzić leniuchu patentowany?!

Jak wiem, że najłatwiej jest usiąść i klepać w klawiaturę.
ale po co ma sam sprawdzać i gdzie ma to niby zrobić skoro nie ma w piwnicy podnośnika czy może przed domem.
Auto jest na pseudo gwarancji więc niech oni to sprawdzają...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”