Zamarzający centralny zamek Ceed 3

forum użytkowników modelu Ceed
Matheo_FCB
Posty: 21
Rejestracja: 29 cze 2023, 12:58
model samochodu: Kia Ceed SW GT Line 1,4 T-GDI (MY19)

Zamarzający centralny zamek Ceed 3

Post autor: Matheo_FCB »

Witam, nadszedł solidny mróz i w moim ceed przymarza centralny zamek w tylnych lewych drzwiach. Tzn jedne drzwi nie chcą się odblokować po naciśnięciu pilota. Mozna je odblokować po pociągnięciu klamki od środka wtedy da się je otworzyć także klamką z zewnątrz, ale drzwi wtedy ciągle są odblokowane, tzn po zamknięciu auta te drzwi się nie ryglują i każda postronna osoba może pociągnąć za klamkę z zewnątrz i wejść do auta. Czy może miał ktoś podobnie i poradził sobie z problemem?

Wizytę w serwisie mam dopiero na za tydzień, więc prędzej mróz odpuści i drzwi same się naprawią.
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Zamarzający centralny zamek Ceed 3

Post autor: saron22 »

Ale w czym ty masz problem? Trzeba rozebrać tapicerkę drzwi i znaleźć przyczynę. Najpewniej nasmarować mechanizm zamka albo wymienić silniczek sterujący zamkiem w tych drzwiach.
Serwis się zajmie tym za tydzień. Jak mamy ci pomóc?
Matheo_FCB
Posty: 21
Rejestracja: 29 cze 2023, 12:58
model samochodu: Kia Ceed SW GT Line 1,4 T-GDI (MY19)

Re: Zamarzający centralny zamek Ceed 3

Post autor: Matheo_FCB »

Aa no tak... Genialność w prostocie... Rozwiązałeś problem, temat do zamknięcia🤦🏼‍♂️

Powiedziałbym ci w czym, ale umówmy się, że od ciebie odpowiedzi nie oczekuję... w żadnym temacie.

Zapytałbym czy w realu też jesteś taki błyskotliwy czy tylko w necie, ale odpowiedź jest oczywista.
Pi_
Posty: 91
Rejestracja: 23 kwie 2022, 15:34
model samochodu: Obecnie:
Ceed III FL Kombi M 1.5 T-GDI 160KM 6MT Lunar Silver

Ostatnio:
Ceed II HB 1,4 CRDi '14

Dużo wcześniej wiele aut temu:
Ceed I HB 1,6 CRDi '08
Ceed I FL HB 1,6 CRDi '11

Pomiędzy Ceed-ami:
Fabia I 1,4 TDI '08, Astra II 1,6 '08, Fabia II 1,6 TDI '12, Octavia II FL 1,6 TDI '12, Fabia III 1,4 TDI '16, Octavia III 1,6 TDI '16.

Dawno temu:
Fiat 126p '99, Audi 80 B2 FL 1,6 '86, Mercedes 124 230E '86, Audi 80 B3 1,6D '89, Mercedes 190 2,0D '88, Ford Mondeo 2.0 '95, Kia Clarus 2.0 '00, Opel Corsa C 1,3 cdti,

Re: Zamarzający centralny zamek Ceed 3

Post autor: Pi_ »

Matheo_FCB pisze: 10 sty 2024, 00:32 Witam, nadszedł solidny mróz i w moim ceed przymarza centralny zamek w tylnych lewych drzwiach. Tzn jedne drzwi nie chcą się odblokować po naciśnięciu pilota. Mozna je odblokować po pociągnięciu klamki od środka wtedy da się je otworzyć także klamką z zewnątrz, ale drzwi wtedy ciągle są odblokowane, tzn po zamknięciu auta te drzwi się nie ryglują i każda postronna osoba może pociągnąć za klamkę z zewnątrz i wejść do auta. Czy może miał ktoś podobnie i poradził sobie z problemem?

Wizytę w serwisie mam dopiero na za tydzień, więc prędzej mróz odpuści i drzwi same się naprawią.
Dlaczego przyczyny upatrujesz w mrozie?
Czy po ogrzaniu auta zamek zaczyna działać prawidłowo?
Jeśli nie rusza po ogrzaniu to znaczy, że padł siłownik centralnego zamka w tych drzwiach i jest do wymiany.
Jeśli rusza po ogrzaniu to znaczy, że i tak jest do wymiany.

Rozumiem, że teraz problemem jest zamkniecie tych drzwi?
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Zamarzający centralny zamek Ceed 3

Post autor: bielaPL »

Pi_ pisze: 10 sty 2024, 08:32 Jeśli nie rusza po ogrzaniu to znaczy, że padł siłownik centralnego zamka w tych drzwiach i jest do wymiany.
też mi to wygląda na padnięty siłownik
Matheo_FCB
Posty: 21
Rejestracja: 29 cze 2023, 12:58
model samochodu: Kia Ceed SW GT Line 1,4 T-GDI (MY19)

Re: Zamarzający centralny zamek Ceed 3

Post autor: Matheo_FCB »

Tak, po tym jak ogrzałem auto w garażu centralny w tych drzwiach działa prawidłowo, wiec obstawiam że to wina wilgoci i mrozu. Są modele aut, które regularnie borykają się z takimi przypadłościami, dlatego pytałem czy może ktoś zna jakieś newralgiczne miejsce w drzwiach/ zamku, które podatne jest na przymarzanie.
Pi_
Posty: 91
Rejestracja: 23 kwie 2022, 15:34
model samochodu: Obecnie:
Ceed III FL Kombi M 1.5 T-GDI 160KM 6MT Lunar Silver

Ostatnio:
Ceed II HB 1,4 CRDi '14

Dużo wcześniej wiele aut temu:
Ceed I HB 1,6 CRDi '08
Ceed I FL HB 1,6 CRDi '11

Pomiędzy Ceed-ami:
Fabia I 1,4 TDI '08, Astra II 1,6 '08, Fabia II 1,6 TDI '12, Octavia II FL 1,6 TDI '12, Fabia III 1,4 TDI '16, Octavia III 1,6 TDI '16.

Dawno temu:
Fiat 126p '99, Audi 80 B2 FL 1,6 '86, Mercedes 124 230E '86, Audi 80 B3 1,6D '89, Mercedes 190 2,0D '88, Ford Mondeo 2.0 '95, Kia Clarus 2.0 '00, Opel Corsa C 1,3 cdti,

Re: Zamarzający centralny zamek Ceed 3

Post autor: Pi_ »

Matheo_FCB pisze: 10 sty 2024, 09:54 Tak, po tym jak ogrzałem auto w garażu centralny w tych drzwiach działa prawidłowo, wiec obstawiam że to wina wilgoci i mrozu. Są modele aut, które regularnie borykają się z takimi przypadłościami, dlatego pytałem czy może ktoś zna jakieś newralgiczne miejsce w drzwiach/ zamku, które podatne jest na przymarzanie.
Moje stoi zawsze i tylko pod chmurką. Żadne przypadłości z centralnym zamkiem, ani inne spowodowane przez mróz nie wystąpiły.
Wszystko wskazuje na wadę tego konkretnego siłownika.
Matheo_FCB
Posty: 21
Rejestracja: 29 cze 2023, 12:58
model samochodu: Kia Ceed SW GT Line 1,4 T-GDI (MY19)

Re: Zamarzający centralny zamek Ceed 3

Post autor: Matheo_FCB »

Rozumiem, dzięki raz jeszcze za pomoc.
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Zamarzający centralny zamek Ceed 3

Post autor: tomanek »

Dokładnie tak, ja też trzymam auto pod chmurką, myje auto jak jest lekki mróz i jeszcze nic nigdy nie zamarzło. Też obstawiam problem z siłownikiem.
Pangenitor
Posty: 113
Rejestracja: 15 kwie 2021, 07:46
model samochodu: KIA Ceed C2FL 1.4 100KM

Re: Zamarzający centralny zamek Ceed 3

Post autor: Pangenitor »

Tak jak koledzy piszą, obstawiam siłownik, podczas mrozu, jak wiesz wszystkie smary gęstnieją przez co siłownik, potrzebuje większej siły aby ruszyć zamkiem. Jeżeli jest wadliwy, po prostu jej nie ma i dla tego po ogrzaniu, gdy opory stały się mniejsze siłownik ruszył. Inny powód, jaki mi przychodzi na myśl, to że gdzieś w mechanizm siłownika, dostała się woda i lód go zablokował. Ale to tylko domysły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”