Wyłączenie czujników TPMS

forum użytkowników modelu Optima
ryba1990
Posty: 9
Rejestracja: 08 sty 2024, 15:49
model samochodu: KIA OPTIMA 2019 2.0l GDI SEDAN

Wyłączenie czujników TPMS

Post autor: ryba1990 »

Witam , czy da się wyłączyć całkowicie czujniki TPMS ? Jeśli tak to tylko w ASO , czy można to zrobić u jakiegoś mechanika co ma podpięcie pod komputer ? Wyłączał ktoś i może doradzić ? Pozdrawiam
tomsen1
Posty: 50
Rejestracja: 04 wrz 2023, 13:36
model samochodu: Optima GT 2017

Re: Wyłączenie czujników TPMS

Post autor: tomsen1 »

Męczę się z tym samym. Kupiłem koła od hyundaia i nie chcą się zaprogramować. W ASO 450 zł.
bodzio4525
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2024, 11:10
model samochodu: Kia optima

Re: Wyłączenie czujników TPMS

Post autor: bodzio4525 »

Jak masz numer czujnika napisany jest na nim to idzie przez komputer wpisać mam dostep Śląsk
SnajperGT
Posty: 69
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: Wyłączenie czujników TPMS

Post autor: SnajperGT »

"idzie" to cygan przez wioskę.
Omijaj ASO bo to kretyni są.
Spotkałem się już z opcją programowania TPMS u gumiarzy, tzn. wulkanizatorów w cenie wymiany opon. Da się to zrobić nawet telefonem a w najgorszej możliwej opcji każdy inny warsztat za około 150zł - tyle mniej więcej liczą za podpięcie komputera. ASO to stan umysłu a ASO KIA to chamstwo, buractwo i brak szacunku dla klienta, tam się nie jeździ...

P.S
Korzystając z okazji w "podziękowaniu" za obsługę - KIA ŚRODULA SOSNOWIEC największe chamstwo i brak kompetencji jaki kiedykolwiek widziałem. Polecam omijać z daleka.
Widerski
Posty: 231
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Wyłączenie czujników TPMS

Post autor: Widerski »

Witam, nie bierz wszystkich do jednego worka, ja tam nie słyszałem jakiś strasznych opinii o "naszym" ASO w Rybniku, wręcz przeciwnie. Żeby nie było, jestem warsztatem niezależnym, i ASO jest dla mnie konkurencją, ale tam też pracują ludzie, i nie każdy jest świnia, burakiem,itp.
Drugi przykład Hyundai Keler Gliwice, doradca serwisowy pan Mirek- uprzejmość, wiedza, chęć pomocy, widać że motoryzacja to jego pasją a nie tylko praca, jak widać można spotkać w ASO pracowników kompetentnych.
Co do czujników to w interface jest zapisany id czujnika numer który można zapisać, edytować, itp.
Tak jak pisano w warsztacie oponiarskim sobie powinni poradzić.
Powinni, bo trzeba mieć sprzęt i aktualizacje na dany rok.
Jako ciekawostkę podam że niekoniecznie każdy warsztat poradzi sobie z każdymi czujnikami, koncern BMW w najnowszych modelach wprowadził nowej generacji czujniki które przetwarzają więcej informacji niż ciśnienie, i tu uwaga potrzebne jest dodatkowe urządzenie które jest sprzedawane przez producenta, więc każdy warsztat tego nie zrobi, trzeba mieć licencję na to z BMW.
Lunar GT
Posty: 1147
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wyłączenie czujników TPMS

Post autor: Lunar GT »

SnajperGT pisze: 06 maja 2024, 00:02 ASO to stan umysłu a ASO KIA to chamstwo, buractwo i brak szacunku dla klienta, tam się nie jeździ...

P.S
Korzystając z okazji w "podziękowaniu" za obsługę - KIA ŚRODULA SOSNOWIEC największe chamstwo i brak kompetencji jaki kiedykolwiek widziałem. Polecam omijać z daleka.
Może są wyjątki negatywne lecz zwykle podejście ASO odzwierciedla podejście klienta i prezentują poziom taki jak Ty im pokazałeś
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”