Błędny odczyt lokalizacji samochodu w navi i android auto

forum użytkowników modelu Kia XCeed
sonique2955
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2024, 18:41
model samochodu: Kia xCeed

Re: Błędny odczyt lokalizacji samochodu w navi i android auto

Post autor: sonique2955 »

Temat faktycznie do weryfikacji, ale dyskusja zeszła na niewłaściwe tory. Bo moim celem nie jest ustalenie czy android auto bierze pozycje z telefonu czy z auta ale jak przywrócić w samochodzie poprawne wskazanie lokalizacji, jakiś reset ustawień gps itp.
Mirek_SR
Posty: 55
Rejestracja: 02 wrz 2023, 12:24
model samochodu: KIA Xceed M+Smart+18''

Re: Błędny odczyt lokalizacji samochodu w navi i android auto

Post autor: Mirek_SR »

Tak podpowiem, Xceed zgodnie z wszelkimi danymi technicznymi NIE MA fabrycznie modułu gps, więc aby sprawdzić przyczynę, proponuję odpalić tą samą nawigacje na TELEFONIE bez połączenia z Androidauto i sprawdzić, czy na nim także występuje problem. Tykj telefon umieść w tym samym miejscu, w którym zawsze leży Ci w samochodzie.
Stawiam na to, że też będzie źle pokazywał pozycję...
sonique2955
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2024, 18:41
model samochodu: Kia xCeed

Re: Błędny odczyt lokalizacji samochodu w navi i android auto

Post autor: sonique2955 »

Mirek_SR pisze: 13 sty 2024, 17:58 Tak podpowiem, Xceed zgodnie z wszelkimi danymi technicznymi NIE MA fabrycznie modułu gps, więc aby sprawdzić przyczynę, proponuję odpalić tą samą nawigacje na TELEFONIE bez połączenia z Androidauto i sprawdzić, czy na nim także występuje problem. Tykj telefon umieść w tym samym miejscu, w którym zawsze leży Ci w samochodzie.
Stawiam na to, że też będzie źle pokazywał pozycję...
To na jakiej podstawie fabryczna nawigacja odczytuje lokalizację samochodu?
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Błędny odczyt lokalizacji samochodu w navi i android auto

Post autor: Tolinek »

Próbujemy dojść... W związku z tym że masz problem i chcesz go rozwiązać to musisz nam (i sobie) powiedzieć co wyszło z eksperymentów które podpowiedzieliśmy. Przecież nikt tu software do telematyki w KIA nie pisał więc zostaje reverse engineering. Powodzenia :)
sonique2955
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2024, 18:41
model samochodu: Kia xCeed

Re: Błędny odczyt lokalizacji samochodu w navi i android auto

Post autor: sonique2955 »

Dziś miałem okazję zrobić dłuższą trasę więc postanowiłem zrobić dokładniejsze testy, teraz już nie mam najmniejszych wątpliwości jak to działa.

Odpaliłem fabryczną nawigację samochodu i równolegle uruchomiłem nawigację google w telefonie. Telefon nie był w tym czasie w żaden sposób połączony z samochodem, Bluetooth też miałem w nim wyłączony. Obserwowałem oba urządzenia i na początku przez 5 minut obie navi działały poprawnie, ale bardzo szybko fabryczna nawigacja zaczęła wariować i wskazywać inne położenie samochodu niż rzeczywiste a co za tym idzie wielokrotnie na nowo wyliczać trasę. Z kolei nawigacja w telefonie działała poprawnie przez cały czas, ani razu nie odczytała błędnie położenia.

W kolejnym kroku wyłączyłem nawigację w samochodzie i połączyłem telefon z autem kabelkiem w trybie android auto korzystając cały czas z tej samej nawigacji google. I co ciekawe od tego momentu nawigacja google również zaczęła pokazywać głupoty i przekłamywać położenia auta.

Więc wniosek jest tylko jeden, telefon połączony w trybie android auto przynajmniej w przypadku nawigacji google na 100% korzysta z odczytu położenia gps samochodu a nie telefonu, co do tego nie mam już najmniejszych wątpliwości. Jeśli ktoś nadal się upiera że jest inaczej to jego problem, fakty mówią same za siebie.
dragonn
Posty: 92
Rejestracja: 28 mar 2022, 09:22
model samochodu: XCeed PHEV

Re: Błędny odczyt lokalizacji samochodu w navi i android auto

Post autor: dragonn »

Myślę że jednak musisz zmienić telefon na normalny :D.
A na poważnie, chyba zostaje CI pojechać z tym do ASO, samochód powinień mieć dużo lepszy odbiór sygnału lokalizacji niż telefon (przecież antena jest na dachu a nie mikro antenat wbudowana w telefon). Biorąc pod uwagę jak również często są narzekania na odbiór radia fm którego antena z tego co mi wiadomo tez jest w płetwie to może zdarzają się jakieś problemy z nimi.

Ewentualnie opcja "spiskowa": być może samochód obsługuje tylko sygnał z lokalizacji GPS a telefony typowo poza GPS obsługują też GLONASS i Galileo a podobno sygnał GPS jest na terenie polski ostatnio zakłócany.
sonique2955
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2024, 18:41
model samochodu: Kia xCeed

Re: Błędny odczyt lokalizacji samochodu w navi i android auto

Post autor: sonique2955 »

Jestem na dniach już umówiony na wizytę w serwisie, zobaczymy co powiedzą. A co do telefonu to masz rację mój na pewno obsługuje Glonass, ale pozostańmy przy tym że to teoria czysto spiskowa :)
Bartosz
Posty: 120
Rejestracja: 12 mar 2021, 12:07
model samochodu: Xceed prestige 1.5 T-GDI

Re: Błędny odczyt lokalizacji samochodu w navi i android auto

Post autor: Bartosz »

Miałem podobny problem z odczytem pozycji auta pomogła aktualizacja oprogramowania kompasu w aucie
sonique2955
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2024, 18:41
model samochodu: Kia xCeed

Re: Błędny odczyt lokalizacji samochodu w navi i android auto

Post autor: sonique2955 »

Bartosz pisze: 17 sty 2024, 07:57 Miałem podobny problem z odczytem pozycji auta pomogła aktualizacja oprogramowania kompasu w aucie
Rozumiem, że jest to coś zupełnie innego niż aktualizacja systemu multimedialnego. Dzięki, będę wiedział co im zasugerować w serwisie.
radier
Posty: 119
Rejestracja: 08 gru 2022, 15:43
model samochodu: Niro MY23 HEV L

Re: Błędny odczyt lokalizacji samochodu w navi i android auto

Post autor: radier »

sonique2955 pisze: 15 sty 2024, 20:14 Więc wniosek jest tylko jeden, telefon połączony w trybie android auto przynajmniej w przypadku nawigacji google na 100% korzysta z odczytu położenia gps samochodu a nie telefonu, co do tego nie mam już najmniejszych wątpliwości. Jeśli ktoś nadal się upiera że jest inaczej to jego problem, fakty mówią same za siebie.
Podłącz sobie kablem USB C tylko do portu ładowania i założę się, że GPS też ci zacznie głupieć. Zgaduję, że twój telefon ma zrypane ekranowanie toru zasilania i stąd zakłócenia GPS.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”