Sportage V - Pytania do użytkowników z manulaną skrzynią biegów

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
bobofrut
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2024, 11:14
model samochodu: SPORTAGE V 1.6 150 KM MT

Sportage V - Pytania do użytkowników z manulaną skrzynią biegów

Post autor: bobofrut »

Witam serdecznie.

Nie dawno zakupiłem nową Sportage w wersji Anniversary z silnikiem 1.6 150KM z manualną skrzynią biegów, przebieg około 1500km.
Mam 3 pytania do użytkowników Sportage z manualną skrzynią biegów:

1. Czy jak naciskacie sprzęgło to po wciśnięciu do końca słychać takie pukanie podobne do pukania w puste pudło?
2. Czy u was pedał gazu też jest taki super czuły tzn. naciskam go dosłownie minimalnie (jakbym miał to zmierzyć to może 1mm) a auto powoli przyśpiesza tak, że ciężko wyczuć tak, aby auto jechało z jednostajną prędkością bo ono powolutku przyśpiesza. Jazda z prędkością 50km/h to ciągłe zerkanie na licznik czy aby czasem nie przekroczyłem prędkości.
3. Czy podczas odpuszczania gazu do zera nawet bardzo powoli jest u was odczuwalne takie podwójne bujnięcie/szarpnięcie tak jakby się silnik huśtał i przenosił to na całą karoserię. Co prawda nie dzieje się to za każdym razem, ale na tyle często, że jest to irytujące.

Posiadam inne auto KIA od 4 lat i nie mam z nim żadnych problemów, nawet jazda nim sprawia mi więcej frajdy niż tym nowszym.
Hubertc80
Posty: 2
Rejestracja: 08 lut 2024, 22:01
model samochodu: Kia Sportage 1.6 benzyna 150km manual Anniversary

Re: Sportage V - Pytania do użytkowników z manulaną skrzynią biegów

Post autor: Hubertc80 »

Witam serdecznie posiadam ten sam model Kia Sportage Anniversary z manualną skrzynią biegów co Ty. U mnie też po wciśnięciu sprzęgła słuchać taki hałas jak uderzenie w puste pudełko. Jest to bardzo irytujące :oops: Mam zamiar to zgłosić w serwisie. Czy Ty już to sprawdziłeś może w ASO? Poradzili coś z tym... czy jak zwykle ten model tak ma? Co do pozostałych dwóch twoich pytań nie zauważyłem tych problemów w swoim samochodzie.
bobofrut
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2024, 11:14
model samochodu: SPORTAGE V 1.6 150 KM MT

Re: Sportage V - Pytania do użytkowników z manulaną skrzynią biegów

Post autor: bobofrut »

Byłem na przeglądzie Ceeda więc zapytałem o problemy, jakie pojawiają się u mnie, ale twierdzą, że nikt nie zgłaszał takiego pukania ani innych objawów jak u mnie. Samochodu z manualem podobno nie mieli na placu do porównania, mimo że plac pełny tego modelu. Jeden nawet udawał zdziwionego, że ten model może mieć manualną skrzynię biegów. Jak tylko pozałatwiam inne sprawy to umówię się do ASO w celu weryfikacji.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Sportage V - Pytania do użytkowników z manulaną skrzynią biegów

Post autor: jarmk »

bobofrut pisze: 24 sty 2024, 11:30 1. Czy jak naciskacie sprzęgło to po wciśnięciu do końca słychać takie pukanie podobne do pukania w puste pudło?
Z miesiąc po odebraniu auta miałem podobnie, wraz z każdym wciśnięciem sprzęgła słychać było takie pyknięcie..
Zgłosiłem to w serwisie, coś tam zrobili w 5 min. i do dzisiaj spokój..

2. Też mam dosyć czuły pedal gazu, ale czy aż tak jak Ty to nie wiem

Podjedź do serwisu z tymi uwagami..
Hubertc80
Posty: 2
Rejestracja: 08 lut 2024, 22:01
model samochodu: Kia Sportage 1.6 benzyna 150km manual Anniversary

Re: Sportage V - Pytania do użytkowników z manulaną skrzynią biegów

Post autor: Hubertc80 »

Dziś dzwoniłem do serwisu. Powiedzieli mi że prawdopodobnie odpadła gumowa podkładka i dlatego pedał sprzęgła stuka o ścianę grodziową. Przysłali mi nawet zdjęcie gdzie jest ta podkładka. Sprawdziłem w swojej kijance. Mam te gumową podkładkę
Załączniki
Messenger_creation_17ae11c8-096c-42bf-b0f4-17c45feb40dc.jpeg
bobofrut
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2024, 11:14
model samochodu: SPORTAGE V 1.6 150 KM MT

Re: Sportage V - Pytania do użytkowników z manulaną skrzynią biegów

Post autor: bobofrut »

U mnie podkładka też jest. Nie jestem wielkim specem od materiałoznawstwa ale jest ona twarda więcej nie wiem jak ma cokolwiek tłumić. Sprawdziłem Ceeda bo też mam tam manual i tam jest podobna podkładka, ale jest ona czarna i dużo miększa.
Pulcpio
Posty: 90
Rejestracja: 29 mar 2023, 21:23
model samochodu: Kia Sportage 2023 benzyna manual

Re: Sportage V - Pytania do użytkowników z manulaną skrzynią biegów

Post autor: Pulcpio »

1 Sprzęgło stawia opór i żeby coś usłyszeć muszę porządnie przybutować
2 Na czwórce jest ok, jestem w stanie na płaskim odcinku utrzymywać prędkość 50.
3 Silnik wraz z wydechem się buja czasem, szczególnie na pierwszym biegu, więc jedynkę zmieniam powyżej 2 tyś obrotów (raczej przy 2,5 tyś) i nie ma tego bujnięcia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”