Rozrząd - ori czyli jaka fabryka???

forum użytkowników modelu Rio
agami
Posty: 19
Rejestracja: 14 sty 2024, 20:28
model samochodu: KIA RIO 3 1.4B 109KM 2012 3d

Rozrząd - ori czyli jaka fabryka???

Post autor: agami »

Witam,
Przygotowuję się duchowo do wymiany rozrządu kompletnego z wariatorem.
Czy ktoś się orientuje kto jest producentem oryginalnych części dla KIA/Hyundai?
Mogę kupić ori KH, ale interesuje mnie zamiennik zgodny z oryginałem lub lepszy/trwalszy bez pudełka i nalepki KH.
(Kia Rio 3 1.4B 2012)
P.S. Przy jakich przebiegach robiliście rozrząd?
gregor676
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2024, 20:16
model samochodu: Kia Rio 1.4 CRDI

Re: Rozrząd - ori czyli jaka fabryka???

Post autor: gregor676 »

W temacie te ? 3 razy to tak jakbyś krzyczał czy co?
romanhoks
Posty: 319
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Rozrząd - ori czyli jaka fabryka???

Post autor: romanhoks »

A cos sie dzieje ? Czy trzeba wymienic bo gdzies ktos cos :D
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Basti
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2024, 12:51
model samochodu: Kia Rio

Re: Rozrząd - ori czyli jaka fabryka???

Post autor: Basti »

Witam, i z czego założyles ten rozrząd? Ja jestem na etapie wymiany rozrządu w swojej kijance.
gardan
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2021, 14:33
model samochodu: Rio 1.4

Re: Rozrząd - ori czyli jaka fabryka???

Post autor: gardan »

Widzę, że nie dowiemy się na forum, kto produkuje oryginalne części do kijanki albo hyundai.
Z mojego doświadczenia powiem tak. Olej leją z beczki (dawny lotos). Oleje w mniejszych opakowaniach na dolewki też pewnie z Polski a mają ichnią etykietę. Filtry powietrza, kabinowy i oleju mają z filtronu. Tylko opakowanie i napisy inne. Jeśli kupisz filtronowskie to wizualnie to samo a tylko inne napisy. Przypuszczam, że mają umowy z lokalnymi fabrykami na produkcję części zamiennych pod ichnią nazwą.
Ostatnio wymieniałem w sportage tarcze i klocki. Jak mi powiedzieli cenę to wolałem kupić EBC z najwyższej półki i wyszło na to samo a jakość zdecydowanie lepsza.
Reasumując jeśli kupisz nieoryginalny łańcuch, sprzęgło (pytałem się na tym forum i zero odpowiedzi) od dobrej firmy to się okaże, że nie przepłacisz a będziesz mieć to samo jak fabryczne a nawet lepsze. Ja kupiłem sprzęgło od sachs i bardzo sobie chwalę a cena taka sama jak niby fabryczne.
Basti
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2024, 12:51
model samochodu: Kia Rio

Re: Rozrząd - ori czyli jaka fabryka???

Post autor: Basti »

Jestem na etapie wymiany rozrzadu, powierzylem mechanikowi to by wybrał wg niego najlepszy łańcuch, zamawia i oglada które lepsze, nie wiem jak, nie wnikam, poswiecil duzo czasu na to by mieć pewność ze to co założy bedzie bardzo dobre. Zobaczymy. Prosił bym sie próbował czegos dowiedzieć co będzie najlepszym rozwiązaniem do rozrządu ale nigdzie nie uzyskalem odpowiedzi, po 150k moj łańcuch ponoc jest mocno wyciągnięty i juz była pora na niego. Takze czekam na efekt końcowy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”