Wycie skrzyni 1.6 dct

forum użytkowników modelu ProCeed
Rytu222
Posty: 8
Rejestracja: 25 sty 2024, 19:18
model samochodu: Ceed Gt 1.6 dct 2022

Wycie skrzyni 1.6 dct

Post autor: Rytu222 »

Witam. Ceed gt 1.6 dct 2022, czasem zarówno na normal jak i sport skrzynia wyje ledwo przyspiesza auto dopiero po chwili jakby łapie bieg i wykorzystuje te 204 konie. Dziwi mnie to wycie, czy może dct tak ma?
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: Wycie skrzyni 1.6 dct

Post autor: adam12116 »

raczej tak nie ma, u mnie nic nie wyje
ProCee_d56
Posty: 529
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Wycie skrzyni 1.6 dct

Post autor: ProCee_d56 »

Nic nie wyje w sprawnej skrzyni DCT.
Skrzynia szybko i sprawnie przełącza biegi. Szczególnie w trybie Sport.
Sprawdź w ASO sprzęgła. Może nie musi być ASO, tylko nie wiem kto inny to zrobi.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marek3003
Posty: 611
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Wycie skrzyni 1.6 dct

Post autor: Marek3003 »

Rytu222 pisze: 25 sty 2024, 19:24 Witam. Ceed gt 1.6 dct 2022, czasem zarówno na normal jak i sport skrzynia wyje ledwo przyspiesza auto dopiero po chwili jakby łapie bieg i wykorzystuje te 204 konie. Dziwi mnie to wycie, czy może dct tak ma?
Musisz sie pospieszyć bo:
"5.2. Gwarancja dotycząca tylko wad fabrycznych na okres 24 miesięcy lub 20 000 kilometrów w zależności od tego, co nastąpi wcześniej:
Świece zapłonowe, świece żarowe, klocki i szczęki hamulcowe, tarcze i bębny hamulcowe, tarcza sprzęgła wraz z dociskiem i łożyskiem oporowym (dotyczy również
skrzyń DCT), ramiona wycieraczek, przewody wysokiego napięcia, cewki zapłonowe, żarniki i diody, szyby, uszczelki szyb oraz uszczelki drzwi, paski klinowe i wielorow-
kowe, felgi, kołpaki, rolki i napinacze pasków napędowych"

Także tarcze sprzęgła mają tylko 2 lata gwarancji ale tylko na wady fabryczne. Ale nawet jak nie masz jeszcze 2 lat to trudno będzie Ci udowodnić, że to wada fabryczna.

Ale nie przejmuj się bo nadal masz 7 lat gwarancji,

"7 lat to wystarczająco dużo czasu, by spełnić nawet największe marzenia. Niezależnie od tego, czego pragniesz i jakie masz cele w życiu, będziemy Ci towarzyszyć w ich realizacji. Gwarantujemy najwyższą jakość nawet w najbardziej wymagających warunkach" - strona Kia Polska
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Wycie skrzyni 1.6 dct

Post autor: MarRa »

A ja przypominam o rękojmi konsumenckiej do sprzedawcy. 2 lata niezależnie od przebiegu, oczywiście nie obejmuje naturalnego zużycia eksploatacyjnego.
ProCee_d56
Posty: 529
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Wycie skrzyni 1.6 dct

Post autor: ProCee_d56 »

Marek3003 pisze: 26 sty 2024, 18:16
Rytu222 pisze: 25 sty 2024, 19:24 Witam. Ceed gt 1.6 dct 2022, czasem zarówno na normal jak i sport skrzynia wyje ledwo przyspiesza auto dopiero po chwili jakby łapie bieg i wykorzystuje te 204 konie. Dziwi mnie to wycie, czy może dct tak ma?
Musisz sie pospieszyć bo:
"5.2. Gwarancja dotycząca tylko wad fabrycznych na okres 24 miesięcy lub 20 000 kilometrów w zależności od tego, co nastąpi wcześniej:
Świece zapłonowe, świece żarowe, klocki i szczęki hamulcowe, tarcze i bębny hamulcowe, tarcza sprzęgła wraz z dociskiem i łożyskiem oporowym (dotyczy również
skrzyń DCT), ramiona wycieraczek, przewody wysokiego napięcia, cewki zapłonowe, żarniki i diody, szyby, uszczelki szyb oraz uszczelki drzwi, paski klinowe i wielorow-
kowe, felgi, kołpaki, rolki i napinacze pasków napędowych"

Także tarcze sprzęgła mają tylko 2 lata gwarancji ale tylko na wady fabryczne. Ale nawet jak nie masz jeszcze 2 lat to trudno będzie Ci udowodnić, że to wada fabryczna.

Ale nie przejmuj się bo nadal masz 7 lat gwarancji,

"7 lat to wystarczająco dużo czasu, by spełnić nawet największe marzenia. Niezależnie od tego, czego pragniesz i jakie masz cele w życiu, będziemy Ci towarzyszyć w ich realizacji. Gwarantujemy najwyższą jakość nawet w najbardziej wymagających warunkach" - strona Kia Polska
No i teraz jeszcze raz przeczytaj to co napisałeś, a sam się zorientujesz, że nic nie wniósł ten Twój wpis.
Nawet nie wiesz co jest powodem takiego stanu rzeczy, a już wydałeś osąd, że to wada, przytaczając do tego jakiś slogan reklamowy.
Wskaż jakiekolwiek warunki gwarancyjne, na podstawie których serwisy naprawiają wszystkie usterki z jakimi klient do nich przyjdzie.
A do tego przed zakupem czegokolwiek można zapoznać się z warunkami gwarancyjnymi jakie proponuje gwarant.
Wszystkie warunki gwarancyjne dotyczące części eksploatacyjnych (a taką są sprzęgła), są wyraźnie podane.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marek3003
Posty: 611
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Wycie skrzyni 1.6 dct

Post autor: Marek3003 »

Oczywiście masz racje. Ja tez przed zakupem przeczytałem dokładnie co nie podlega gwarancji. To przecież podstawa zakupu nowego samochodu. Stwierdzam tylko, że przy kłopocie z tarczami w skrzyni będzie bardzo trudno udowodnić lub po prosić by stwierdziło to ASO, że to wada fabryczna czyli materiałowa lub montażowa. Ja wymieniłem sobie przednie hamulce przy przebiegu 15 tyś - zamieściłem zdjęcia jak wyglądały klocki i nawet nie zastanawiałem się nad gwarancją.
Dziękuję ASO, ze wymienili mi wtryski przy 17 tyś bo sprawdzili że lały paliwem. A mogli przecież stwierdzić, ze używałem paliwa niezgodnego z normą i to moja wina,

7 lat to wystarczająco dużo czasu, by spełnić nawet największe marzenia. Niezależnie od tego, czego pragniesz i jakie masz cele w życiu, będziemy Ci towarzyszyć w ich realizacji. Gwarantujemy najwyższą jakość nawet w najbardziej wymagających warunkach" :D
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 529
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Wycie skrzyni 1.6 dct

Post autor: ProCee_d56 »

Ciekawe jak można stwierdzić, że sprzęgła mają wadę materiałową jeżeli nie pękły. Gdyby pękły to sprawa jest oczywista.
Ale jeżeli zostały ,,przypalone", albo zostały zużyte i ślizgają się, to pewnie nie można mówić o wadzie materiałowej.
Pewnie każdy użytkownik pamięta, że skrzynie DCT wymagają szczególnego traktowania. Właśnie ze względu na sprzęgła.
Dopóki nie ma informacji o powodach takiego zachowanie skrzyni biegów, dopóty nie można twierdzić, że powodem jest wada materiałowa podlegająca gwarancji.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marek3003
Posty: 611
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Wycie skrzyni 1.6 dct

Post autor: Marek3003 »

No właśnie więc nie ma szans na uznanie tego typu reklamacji,
To bardzo trudny temat.
Mi Kia nie uznała reklamacji pukającego fotela bo napisała, że mocowania są dokręcone. A jak puka to już nie ich sprawa....i to nie wada a cecha. Pogodziłem się z tym . Niech sobie puka. Ale ze skrzynią to pewnie gorzej. Czy rzeczoznawca pomoże?
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 529
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Wycie skrzyni 1.6 dct

Post autor: ProCee_d56 »

Jeżeli ,,pukanie" fotela jest cechą, to oznacza, że każdy fotel kierowcy w Proceed ,,puka". Ale u mnie nie ,,puka".
Nie widziałem też innych wpisów na forum o ,,pukającym" fotelu. Nikt na ten temat nie pisze na forum.
A to w takim razie nie wygląda na cechę w tym modelu.
Rzeczoznawca żeby stwierdzić co jest powodem złej pracy skrzyni biegów, musiałby ją wymontować i wyciągnąć sprzęgła. A tego przecież nie zrobi.
Według mnie pozostaje jedynie ASO. Jeżeli uszkodzenie mechaniczne, to pewnie może podlegać naprawie gwarancyjnej. Ale jeżeli zużycie eksploatacyjne, to koszty naprawy obciążą klienta. Tak uważam.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”