AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: jaskier »

Autorze tematu jak idzie sprzedaż? Jest zainteresowanie?
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: jarmk »

jaskier pisze: 12 lut 2024, 13:16 Autor Jest zainteresowanie?
Z OTOMOTO głównie handlarze dzwonili, kilka osób też zapytało i jak to zwykle bywa, kilka pytań i cisza..
Sporo osób też obserwuje ogłoszenie.
Gdybym mógł wystawić fakturę, to bym już sprzedał, miałem 3 chętnych..
W Grupach na fejsie też kilka osób pytało, była propozycja za 125 tys., ale nie chciałem, bo troszkę mało..
Myślę też, że styczeń i luty to chyba kiepskie miesiące na sprzedaż auta..

Na tą chwilę nie mam parcia na sprzedaż, bo nowe zamówione auto mam do odbioru w czerwcu.
Choć jakby ktoś dał ok. 130 tys. to oddam.
Jeszcze tydzień mam ważne ogłoszenie i jak się skończy to narazie nie odnawiam.
Ponownie wystawie gdzieś w połowie kwietnia.
MARCO46
Posty: 291
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: MARCO46 »

W 2022 sprzedawałem focusa 4-o latka.
Po nowym roku cisza. Nic konkretnego.
W marcu to samo.
Przed weekendem majowym (byłem dogadany z jakimś dealerem kilku marek) napisałem , że jak auto nie pójdzie idzie na umówioną sprzedaż.
W efekcie miałem klienta, który jechał z Dolnego Śląska (3.5.18) i kolejnych 3 umówionych godzina po godzinie z "okolicy" gdyby jednak tamten ściemniał.
Nie ściemniał - płacił co prawda na końcu banknotami po 20 pln ale dostałem te same pieniądze , za które auto kupiłem + zapłacił za świeżo zrobiony 2.5.18 przegląd techniczny.

Sam myślę czy nie sprzedać swojego.....
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: jaskier »

no tak bez faktury to ciężko, też będę sprzedawał kiedyś bez faktury dlatego podpytuję żeby wiedzieć z czym się liczyć. jak już pójdzie to koniecznie wrzuć updejt ;)
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: jarmk »

MARCO46 pisze: 12 lut 2024, 16:01 ....ale dostałem te same pieniądze , za które auto kupiłem.
Też w 2022 r. sprzedawałem KS IV i po 3,5 roku jeżdzenia dostałem tylko 3 tys. zł. mniej, jak za nią dałem.. :) No ale to był taki rok, że ceny aut szalały..
W każdym bądź razie za kilka dni zdejmuje ogłoszenia i wystawiam na nowo w kwietniu, mam nadzieję, że się coś ruszy, choć na dzień dzisiejszy wejść na ogłoszenie po 3 tygodniach jest sporo..
Załączniki
scr.png
scr.png (40.21 KiB) Przejrzano 447 razy
Marcello
Posty: 10
Rejestracja: 06 lut 2024, 20:32
model samochodu: Kia Sportage IV 1.6 t-gdi
Lokalizacja: Małopolska

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: Marcello »

Ja wkrótce będę sprzedawał swoją Kia Sportage IV i będę wystawiał fakturę, zobaczymy jakie będzie zainteresowanie ;)
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: jaskier »

z fakturą łatwiej sprzedać ale doliczenie vatu (który wcześniej odliczaliśmy i to w połowie, zakładam oczywiście że brane też na firme) jest bolesne no i podatek od sprzedaży. Myk z darowizną auta na bliską osobę i sprzedaż przez nią po upływie 6 miesięcy to brak konieczności podatku i naliczenia vat problem tylko jak przekazać kasę za sprzedaż między sobą no ale wciąż to konkretna optymalizacja podatkowa... sory za dygresję ale lubię tematy okołopodatkowe ;)
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: nagdob »

jaskier pisze: 12 lut 2024, 22:26 ... Myk z darowizną auta na bliską osobę i sprzedaż przez nią po upływie 6 miesięcy to brak konieczności podatku i naliczenia vat problem tylko jak przekazać kasę za sprzedaż między sobą no ale wciąż to konkretna optymalizacja podatkowa... sory za dygresję ale lubię tematy okołopodatkowe ;)
Jaski problem? Darujesz żonie (mężowi), który sprzedaje i kasa jest wspólna. ;)
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: jaskier »

no właśnie z tą kasą po zakupie jest potencjalny problem bo US może zakwestionować wtedy darowiznę jako pozorną ale to już nie drażę tematu żeby nie robić dygresji
pcu123
Posty: 24
Rejestracja: 09 lip 2023, 10:46
model samochodu: XCeed 1.6 204 KM 2020

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: pcu123 »

Przede wszystkim osoby, które dzwonią z AAA Auto to są tylko naganiacze i obiecają ci wszystko, bo mają prowizję od każdego spotkania. Nie ma to nic wspólnego z ludźmi, którzy później faktycznie oglądają samochody.
A poza tym AAA Auto kupuje tylko 100% pewniaki – samochody, które schodzą, mają czystą historię i nie są stereotypowo awaryjne (np. przy mnie odmówili odkupu od pani jakiegoś Forda, bo miał skrzynię automatyczną, a one podobno lubią się psuć).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”