AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: inquis »

jarmk pisze: 12 lut 2024, 14:19
jaskier pisze: 12 lut 2024, 13:16 Autor Jest zainteresowanie?
Na tą chwilę nie mam parcia na sprzedaż, bo nowe zamówione auto mam do odbioru w czerwcu.
Choć jakby ktoś dał ok. 130 tys. to oddam.
Jeszcze tydzień mam ważne ogłoszenie i jak się skończy to narazie nie odnawiam.
Ponownie wystawie gdzieś w połowie kwietnia.
A zastanowiłeś się dobrze nad tą Toyotą, którą planujesz kupić? Podobno Corolla Cross ma m.in. fatalne wyciszenie i fotele. Nie moja sprawa, bo kto bogatemu zabroni, ale zaliczywszy jedną wtopę zastanowiłbym się sto razy...
https://www.autocentrum.pl/oceny/toyota/corolla-cross/
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: jarmk »

inquis pisze: 14 lut 2024, 12:22 A zastanowiłeś się dobrze nad tą Toyotą, którą planujesz kupić? Podobno Corolla Cross ma m.in. fatalne wyciszenie i fotele.
Tak, a wręcz kupiłem, odbiór w czerwcu w max wersji wyposażenia.
Wiem też, że piszą, że głośna.. zgadza się, ale nie głośniejsza od KIA Spostage V, Tiguana, i innych w tej klasie i to na austostradzie przy prędkości pow. 120 km/h.. a ja gdyby nie GPF, to autostradą bym jeździl może ze 2 razy w roku.. :)
Obejrzałem też chyba wszystkie opinie na YouTube i jestem też w Grupach na fejsie Toyoty, także wiem jakie ma opinie.. poza tym od roku ma taką samą szwagier.
Co do foteli, to dokładnie chodzi tylko o fotel pasażera, że jest bez elektryki i niby nie wygodny.. wg innych, nie ma problemu, poczytaj opinie o fotelach w KS IV i V..
Byłem w Volwo, w Mazdzie i Volkswagenie, wybrałem Toyote, bo wszędzie jak się wniknie to coś jest nie tak.. dla przykładu Mazdy pięknie wyciszone, super w środku, ale mają lakier 60 mikronów, zegary i wyposażone jak z przed 20 lat..Volvo boczki drzwi wyłożone wykładziną podłogową i przyciski jak w maluchu z lat 90- tych..
Piszę o autach do 220 tys. zł.
Żeby auto było bez wad i posiadało to, czego się oczekuje, to trzeba dać z 400 tys. zł..
kemotl
Posty: 171
Rejestracja: 11 paź 2022, 13:00
model samochodu: Kia Sportage V MHEV 180KM 7DCT L+AEB

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: kemotl »

jarmk pisze: 14 lut 2024, 13:26 Byłem w Volwo, w Mazdzie i Volkswagenie, wybrałem Toyote, bo wszędzie jak się wniknie to coś jest nie tak.. dla przykładu Mazdy pięknie wyciszone, super w środku, ale mają lakier 60 mikronów, zegary i wyposażone jak z przed 20 lat..Volvo boczki drzwi wyłożone wykładziną podłogową i przyciski jak w maluchu z lat 90- tych..
Piszę o autach do 220 tys. zł.
Żeby auto było bez wad i posiadało to, czego się oczekuje, to trzeba dać z 400 tys. zł..
Podobnie ja zrobiłem research i doszedłem do takich samych wniosków. Z tego względu że z dniem dzisiejszym mój sportage trafił już w dobre ręce to pora przesiąść się w coś ze stajni hybryd z Japonii. Jeździłem Crossem Ravka, i NXem i jeśli chodzi o te dwa pierwsze nie uważałem żeby było głośnie j niż w sportagea.
Konrad 73
Posty: 15
Rejestracja: 02 lut 2024, 00:14
model samochodu: Sportage HEV BL

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: Konrad 73 »

kemotl pisze: 14 lut 2024, 18:58
jarmk pisze: 14 lut 2024, 13:26 Byłem w Volwo, w Mazdzie i Volkswagenie, wybrałem Toyote, bo wszędzie jak się wniknie to coś jest nie tak.. dla przykładu Mazdy pięknie wyciszone, super w środku, ale mają lakier 60 mikronów, zegary i wyposażone jak z przed 20 lat..Volvo boczki drzwi wyłożone wykładziną podłogową i przyciski jak w maluchu z lat 90- tych..
Piszę o autach do 220 tys. zł.
Żeby auto było bez wad i posiadało to, czego się oczekuje, to trzeba dać z 400 tys. zł..
Podobnie ja zrobiłem research i doszedłem do takich samych wniosków. Z tego względu że z dniem dzisiejszym mój sportage trafił już w dobre ręce to pora przesiąść się w coś ze stajni hybryd z Japonii. Jeździłem Crossem Ravka, i NXem i jeśli chodzi o te dwa pierwsze nie uważałem żeby było głośnie j niż w sportagea.
Po mieście rzeczywiście nie ma dużej różnicy w wyciszeniu ale przy prędkościach autostradowych od 120-140 skrzynia w Toyocie wyje niemiłosiernie po za tym środek trochę archaiczny. No i gwarancja, mimo wszystko biorąc nawet wykluczenia w Kia jest dłuższa. Też tak jak Ty borykałem się wyborem, jeździłem chyba wszystkim do 200k.Wybór padł na KSV HEV i póki co nie żałuję. Każda marka miała coś co irytowało. :oops: Przyjemnej bezproblemowej jazdy
Konrad 73
Posty: 15
Rejestracja: 02 lut 2024, 00:14
model samochodu: Sportage HEV BL

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: Konrad 73 »

Mam jeszcze jedno pytanko
W Toyocie nie proponowali odkupu?
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: jarmk »

Konrad 73 pisze: 18 lut 2024, 09:19 W Toyocie nie proponowali odkupu?
Proponowali, jak wszędzie.. za 110 tys. zł.. czyli pewnie jeszcze mniej jak w AAA AUTO.. :)

Dodam jeszcze, że w Mazdzie i Volwo padły podobne propozycje.
kemotl
Posty: 171
Rejestracja: 11 paź 2022, 13:00
model samochodu: Kia Sportage V MHEV 180KM 7DCT L+AEB

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: kemotl »

Tobie chociaż jakaś cenę zaproponowali, moim nikt nie był nawet zainteresowany w salonach.

Tu w Interbisie masz BL z 2022 za 126000 i to też do negocjacji i obawiam się że droższe to one już nie będą.
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/k ... G9VNa.html

Swoja droga do nich też dzwoniłem to byli zainteresowani odkupem wyłącznie jakbym wziął u nich coś nowego.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: jarmk »

kemotl pisze: 18 lut 2024, 16:22Tu w Interbisie masz BL z 2022 za 126000 i to też do negocjacji
Mój przebieg to 9 tys. km, z dachem panoramą, a ten z Interbisu nie wiadomo też czy czasem nie demonstracyjny z salonu..

Za 125 tys. mogłem sprzedać już 2x, ciut za mało..
Konrad 73
Posty: 15
Rejestracja: 02 lut 2024, 00:14
model samochodu: Sportage HEV BL

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: Konrad 73 »

Gdy byłem w serwisu z ciekawości zapytałem o odkup. Powiedzieli, że przy rocznym aucie -20℅ od ceny zakupu mi mogą dać.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: AAA AUTO - opinie - odsprzedaż Kia Sportage V

Post autor: jarmk »

jaskier pisze: 12 lut 2024, 16:08 .. jak już pójdzie to koniecznie wrzuć updejt ;)
Sprzedany, 129000 zł., pojechał pod Szczecin.. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”