Pozostawienie auta na parkingu

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Pozostawienie auta na parkingu

Post autor: Tolinek »

I jeszcze jest coś takiego:
Załączniki
maintenance_charging.JPG
inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Pozostawienie auta na parkingu

Post autor: inquis »

W polskojęzycznej instrukcji też wszystko jest opisane - uruchamianie awaryjne, uruchamianie za pomocą akumulatora wspomagającego, konserwacja akumulatora - krok po kroku jak krowie na rowie, ale najlepiej pozawracać d. na forum...
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Pozostawienie auta na parkingu

Post autor: jaskier »

panowie nie chcę tworzyć osobnego tematu a ten jest najbardziej zbliżony

To normalne że od pół roku mam w apca kia connect alert akumulatora na żółto? Robiłem raczej krótkie dystanse czasami auto stało 2-3 dni nieużywane więc myślę normalne ale ostatnio zrobiłem trasę i alert dalej wisiał, w dodatku od dawna nie działa start stop i żeglowanie. Dzisiaj podładowałem akumulator prostownikiem przez ok 6 godzin (napięcie pokazał 12,7 jak podłączyłęm klemy), dalej świeci alert na żółto. :roll: start stop czy żeglowanie to nie są jakieś kluczowe funkcje auta ale myślę sobie czy akumulator nie jest trefny a gwarancję na niego jeszcze mam, uderzalibyście do z tym do aso?
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Pozostawienie auta na parkingu

Post autor: MarRa »

System zarządzania energią, czy jak go tam zwał, kuleje w Kijankach moim skromnym zdaniem, względnie przyczyną problemu z "pomarańczowym aku" w apce jest akcesoryjny immobilizer. To zdarza się wielu osobom i jest o tym co nieco w różnych miejscach na forum (Ceed, Stonic), niestety bez wskazania rozwiązania lub konkretnej przyczyny. Mam ceeda III i ten sam problem. W styczniu zrobiłem 1000 km (regularna jazda z postojami nie dłuższymi niż 3 dni) i aku cały czas w apce na pomarańczowo. Start i stop nie działa. Ładowanie prostownikiem pomaga w zasadzie jednorazowo, bo po 4-5 dniach problem powraca. ASO twierdzi (nie tylko w moim przypadku - z tego co wskazywali inni użytkownicy), że tak w sumie ma być, a w ogóle po 2 tygodniach postoju to może nie odpalić. Po prostu bez komentarza..... Jest to na szczęście jedyna rzecz, która mąci moje ogólne zadowolenie z samochodu.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2024, 23:27 przez MarRa, łącznie zmieniany 2 razy.
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Pozostawienie auta na parkingu

Post autor: jaskier »

ja mam canlocka montowanego poza serwisem ale od kilku miesięcy jest wyłączony bo parkuję w bezpiecznym miejscu, wg producenta pobiera szczątkowe ilości energii nawet jak jest aktywny ale kto wie :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”