Częsci KIA HARMAN Kardon - dołozenie zestawu

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
draxterix
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Częsci KIA HARMAN Kardon - dołozenie zestawu

Post autor: draxterix »

Mam dostęp do zezłomowanego samochodu Sportage 5 - Rozwalony dość mocno. Części za grosze, tak myślę - ile pracy kosztowało by przełożenie tego zestawu do mojego samochodu. Zrobiłem wstępny bilnas i do przełożenia jest:

Głośniki drzwi przód, Głośniki drzwi tył, Głośnik środkowy, Subwoofer, Wzmacniacz,

Zastanawiają mnie sprawy:
1. Radio centralne jest do wymiany czy nie trzeba go ruszać? (Czy w radiu są jakieś funkcje związane z Harman Cardon?)
2. Wzmacniacz wymaga kodowania do VIN?
3. Pytanie co z wiązkami? Podejrzewam że są różne a szczerze nie chce mi się ich przekładać...
4. Wzmacniacz jest montowany w drzwiach lewych - od strony kierowcy.
Awatar użytkownika
PPPKRK
Posty: 64
Rejestracja: 06 maja 2022, 14:58
model samochodu: Sportage V, 230 KM 6AT 4WD HEV, GT LINE, 2TR/AE+/HAR/LTH/PNS/SUS/HAK

Re: Częsci KIA HARMAN Kardon - dołozenie zestawu

Post autor: PPPKRK »

1. Tak
2. Wątpie
3. Napewno inne
4. To najmniejszy problem

Zastanów się czy warto, moim zdaniem nie, plus tracisz gwarancje na swoje audio ale to zakładam kalkulujesz.
Przy tej robocie wygłuszenie aż się prosi i całkowita zmiana sprzętu audio, punkt 1 tego nie wyklucza. Koszt zabawy szacuje od 7-8K żeby to miało sens.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Częsci KIA HARMAN Kardon - dołozenie zestawu

Post autor: Lunar GT »

Już raz napisałeś i przy tym pozostań
draxterix pisze: 27 sty 2024, 16:57 ja sobie raczej podaruje
draxterix
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: Częsci KIA HARMAN Kardon - dołozenie zestawu

Post autor: draxterix »

Dziękuję za tak cenną i produktywną radę. Niestety ja nie z takich. Lubie dłubać, zmieniać, modernizować kombinować przy samochodach. Wiele razy słyszałem że czegoś się nie da, że szkoda czasu, że jest nieopłacalne. U mnie to tak nie działa. Ja Nawet nie robię tego po to by coś zrobić ale po to by mieć wiedzę na dany temat i czasami z niej skorzystać. W poprzednim samochodzie zmieniłem i zaprogramowałem moduł komfortu wymieniłem zegary, radio. Uwierz mi pewne rzeczy da się zrobić jeśli się tylko chce. Tak na koniec Jeśli dostał byś graty za pół darmo nie kusiło by Cię by spróbować to uruchomić we własnym samochodzie?
inquis
Posty: 1259
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Częsci KIA HARMAN Kardon - dołozenie zestawu

Post autor: inquis »

Może ten rozbity "dawca" był HEV albo PHEV? Potraktuj to jako wyzwanie...
Konrad 73
Posty: 15
Rejestracja: 02 lut 2024, 00:14
model samochodu: Sportage HEV BL

Re: Częsci KIA HARMAN Kardon - dołozenie zestawu

Post autor: Konrad 73 »

Przed zakupem testowałem ten system, ale zrezygnowałem dużej różnicy nie słyszałem. Oprócz większej mocy. Miłej zabawy.
draxterix
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: Częsci KIA HARMAN Kardon - dołozenie zestawu

Post autor: draxterix »

Konrad 73 pisze: 02 lut 2024, 00:53 Przed zakupem testowałem ten system, ale zrezygnowałem dużej różnicy nie słyszałem. Oprócz większej mocy. Miłej zabawy.
Dziękuję kolego za rzeczową odpowiedź. Ja niestety nie miałem okazji testować tego nagłośnienia. Jedyna rzecz o której myślałem to poprawa brzmienia. Niestety zestaw fabryczny Kia brzmi kiepsko. Brakuje wysokich, bardzo wyeksploatowana jest dolna średnica. Bas można trochę wyrównać ale góry niestety korektorem nie da się poprawić bo brakuje częstotliwości. Mniej czasochłonna będzie więc inwestycja w lepsze głośniki chodź zastanawiam się czy problem nie leży w radiu.
inquis
Posty: 1259
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Częsci KIA HARMAN Kardon - dołozenie zestawu

Post autor: inquis »

Tak wygląda taka operacja w Sorento. Robił to ktoś bardzo ogarnięty. Ty ze swoim "sto pytań do" na takiego nie wyglądasz, ale powodzenia...
viewtopic.php?t=5646&start=230
kemotl
Posty: 171
Rejestracja: 11 paź 2022, 13:00
model samochodu: Kia Sportage V MHEV 180KM 7DCT L+AEB

Re: Częsci KIA HARMAN Kardon - dołozenie zestawu

Post autor: kemotl »

Wydaje mi się że leszy efekt byłby jakbyś kupił jakiś dedykowany zestaw np. focala i chociaż cokolwiek wyciszył drzwi. Bez rzeźbienia w wiązkach i szczególnych problemów.
ithat
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2024, 14:45
model samochodu: Optima Optima 2.0

Re: Częsci KIA HARMAN Kardon - dołozenie zestawu

Post autor: ithat »

kemotl możesz podać linka do tego zestawu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”