Błędny odczyt ryglowania drzwi w Kia Connect

forum użytkowników modelu ProCeed
Idaho
Posty: 26
Rejestracja: 31 lip 2023, 16:17
model samochodu: Proceed GT 1.6 T-GDI 7DCT MY23 AEB+TEC+PRE+Experience Green
Lokalizacja: Warszawa

Błędny odczyt ryglowania drzwi w Kia Connect

Post autor: Idaho »

Ostatnio Kia Connect zaczęła szaleć - po prawidłowym zamknięciu auta dostaję po kilku minutach powiadomienie w aplikacji: [Alarm] Drzwi nie są zaryglowane. Sprawdź status pojazdu.

Drzwi oczywiście są zaryglowane. Odświeżenie statusu w aplikacji pokazuje to samo. Ale wkurza mnie to błędne powiadomienie. Na początku działało to ok, trudno mi powiedzieć kiedy się popsuło - być może po ostatniej aktualizacji jakoś na przełomie grudnia i stycznia.

Ktoś też tak ma / miał? Jakieś sprawdzone rozwiązania na usunięcie tego problemu?
omar77
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:07

Re: Błędny odczyt ryglowania drzwi w Kia Connect

Post autor: omar77 »

U mnie to jest tak od nowości a auto ma 3 rok. Nie zwracam na to uwagi a powiadomienia z kiaconnect wyłączone
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Błędny odczyt ryglowania drzwi w Kia Connect

Post autor: marcinek82 »

Umnie tak samo, od kiedy jest obecna apka to zawsze przychodza powiadomienia. Chociaz byl krotki okres ze to naprawili... ale coz znowu jest jak bylo.
QRST
Posty: 106
Rejestracja: 04 wrz 2021, 10:53
model samochodu: XCEED 1.5 T-GDI 7DCT +AEB

Re: Błędny odczyt ryglowania drzwi w Kia Connect

Post autor: QRST »

Komunikaty przychodzą z dużym opóźnieniem.
Mój przypadek z Xceed. Przyzwyczaiłem się do tego stopnia, że zignorowałem jeden - byłem przekonany, że zamknąłem - a na drugi dzień okazało się, że auto całą noc stało niezaryglowane bod blokiem :D
Teraz dla pewności odświeżam,
sparrow777
Posty: 120
Rejestracja: 27 lip 2013, 17:21
model samochodu: Kia Pro_Cee'd 1.6 07. 2012-
Kia Xceed 1.5 BLP+ 01.23-10.23
Kia Xceed 1.6 BLP+ 10.23-

Re: Błędny odczyt ryglowania drzwi w Kia Connect

Post autor: sparrow777 »

Koledzy, wystarczy, że zostawi się na chwilę otwarte drzwi idąc do garażu-to normalne. Co do wady pewnej, faktycznie jakoś w okolicach listopada?zaszwankowało coś w apce, od nowa ustawiałem konto i to pomogło, wóz jak w opisie, ale przecież to to samo:)
Idaho
Posty: 26
Rejestracja: 31 lip 2023, 16:17
model samochodu: Proceed GT 1.6 T-GDI 7DCT MY23 AEB+TEC+PRE+Experience Green
Lokalizacja: Warszawa

Re: Błędny odczyt ryglowania drzwi w Kia Connect

Post autor: Idaho »

U mnie drze się nawet gdy nie zostawiam na chwilę otwartych drzwi. Wyłączam auto w garażu, wysiadam, zamykam drzwi, rygluję przyciskiem na klamce i gdy docieram do mieszkania to dostaję pusha, że drzwi odryglowane. Wkurzające.
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Błędny odczyt ryglowania drzwi w Kia Connect

Post autor: saron22 »

Ta apka Kia Connect to jest potrzebna jak ciepłe piwo w dupie. Miałem, ale usunąłem bo nic ciekawego tam nie było. Jak kupiłem kolejną Kia to nawet tego nie uruchamiałem.
omar77
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:07

Re: Błędny odczyt ryglowania drzwi w Kia Connect

Post autor: omar77 »

Czasem się przyda jak zapomnę gdzie zaparkowałem albo jak akurat nie mam przy sobie kluczyków a chce otworzyć drzwi ale do funkcjonalności amerykańskich wersji samochodów to daleko.
RobekK4
Posty: 46
Rejestracja: 18 kwie 2022, 12:01
model samochodu: KIA Proceed GT

Re: Błędny odczyt ryglowania drzwi w Kia Connect

Post autor: RobekK4 »

Przez 2,5 roku jeden raz tak miałem i to całkiem niedawno (w styczniu br.) - pojazd zamknięty, a apka pokazywała status: "odryglowany".
Ponowne otwarcie / zamknięcie pojazdu - i już było OK.
Na rzazie nie powtórzyło się, więc nie drążyłem tematu.
Idaho
Posty: 26
Rejestracja: 31 lip 2023, 16:17
model samochodu: Proceed GT 1.6 T-GDI 7DCT MY23 AEB+TEC+PRE+Experience Green
Lokalizacja: Warszawa

Re: Błędny odczyt ryglowania drzwi w Kia Connect

Post autor: Idaho »

Problem w tym, że apka wysyła powiadomienie, że pojazd jest odryglowany, a po odświeżeniu pokazuje status "zaryglowany". Czyli generuje fałszywy alarm.

Ostatnio jakby mniej to robi (wyczyściłem cache aplikacji), ale nadal jej się zdarza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”