Dokupienie dodatkowych systemów w autoryzowanym serwisie

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Campanero
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2024, 21:37
model samochodu: Sportage

Dokupienie dodatkowych systemów w autoryzowanym serwisie

Post autor: Campanero »

Cześć,
jestem nowym użytkownikiem auta Kia Sportage z 2021 roku. Czy możliwe jest dokupienie dodatkowych systemów w autoryzowanym serwisie? Np. asystent pasa ruchu czy aktywny tempomat?
Z góry dzięki za podpowiedzi. :)
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: dodatkowe funkcje

Post autor: Widerski »

Campanero pisze: 06 lut 2024, 21:40 Cześć,
jestem nowym użytkownikiem auta Kia Sportage z 2021 roku. Czy możliwe jest dokupienie dodatkowych systemów w autoryzowanym serwisie? Np. asystent pasa ruchu czy aktywny tempomat?
Z góry dzięki za podpowiedzi. :)
Na 99,9% ASO nie. Ten asystent pasa jest raczej do włączenia bez montowania dodatkowych części, ale nie potwierdzam, nie posiadam takiego auta na test.
Jutrzejszy
Posty: 274
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: dodatkowe funkcje

Post autor: Jutrzejszy »

Asystent pasa ruchu przeszkadza w jeździe (np. nie pozwala wyczuć samochodu na łukach), więc nie masz czego żałować.
draxterix
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: dodatkowe funkcje

Post autor: draxterix »

Jutrzejszy pisze: 06 lut 2024, 22:18 Asystent pasa ruchu przeszkadza w jeździe (np. nie pozwala wyczuć samochodu na łukach), więc nie masz czego żałować.
Też tak uważam. Gdyby się dało to wyłączył bym to permanentnie bo więcej przeszkadza niż pomaga. Kto wpadł na pomysł by to domyślnie było włączone powinien dostać order z kartofla.
Awatar użytkownika
PPPKRK
Posty: 64
Rejestracja: 06 maja 2022, 14:58
model samochodu: Sportage V, 230 KM 6AT 4WD HEV, GT LINE, 2TR/AE+/HAR/LTH/PNS/SUS/HAK

Re: dodatkowe funkcje

Post autor: PPPKRK »

draxterix pisze: 07 lut 2024, 07:08
Jutrzejszy pisze: 06 lut 2024, 22:18 Asystent pasa ruchu przeszkadza w jeździe (np. nie pozwala wyczuć samochodu na łukach), więc nie masz czego żałować.
Też tak uważam. Gdyby się dało to wyłączył bym to permanentnie bo więcej przeszkadza niż pomaga. Kto wpadł na pomysł by to domyślnie było włączone powinien dostać order z kartofla.
A ja tak nie uważam, po to świadomie wybrałem auto z takim wyposażeniem żeby tego używać. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się żeby jakiś system mnie zirytował. Dodam że zrobiłem ponad 50K i miałem wiele okazji aby przekonać się że to działa i ma więcej korzyści niż jakieś lekkie szepnięcia kierownicą na zakręcie czy wykrycie najechania na linię. . .

Zdaje się że narzekających jest najmniejszy odsetek - i to oni swoje spostrzeżenia głoszą najgłośniej. Reszta jeździ i korzysta z tego co jest w pakiecie.
draxterix
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: dodatkowe funkcje

Post autor: draxterix »

PPPKRK pisze: 07 lut 2024, 11:49
draxterix pisze: 07 lut 2024, 07:08
Jutrzejszy pisze: 06 lut 2024, 22:18 Asystent pasa ruchu przeszkadza w jeździe (np. nie pozwala wyczuć samochodu na łukach), więc nie masz czego żałować.
Też tak uważam. Gdyby się dało to wyłączył bym to permanentnie bo więcej przeszkadza niż pomaga. Kto wpadł na pomysł by to domyślnie było włączone powinien dostać order z kartofla.
A ja tak nie uważam, po to świadomie wybrałem auto z takim wyposażeniem żeby tego używać. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się żeby jakiś system mnie zirytował. Dodam że zrobiłem ponad 50K i miałem wiele okazji aby przekonać się że to działa i ma więcej korzyści niż jakieś lekkie szepnięcia kierownicą na zakręcie czy wykrycie najechania na linię. . .

Zdaje się że narzekających jest najmniejszy odsetek - i to oni swoje spostrzeżenia głoszą najgłośniej. Reszta jeździ i korzysta z tego co jest w pakiecie.
Od początku - Kia oferuje 2 funkcje:

1. asystent utrzymywania pasa ruchu
2. asystent podążania pasem ruchu


Uściślając piszemy o tym 1 (ikona samochodu pomiędzy 2 liniami)
Wszystko zależy gdzie i jak jeździsz. Ja śmigam głownie po mieście i ta funkcja jest dla mnie irytująca. To po pierwsze. Po 2 nie "głoszę najgłośniej" tylko wypowiadam swoje zdanie. Piszę tak bo nie raz się "siłuje" z tym systemem zupełnie nie potrzebnie i najchętniej bym to peramentnie wyłączył.Wiedz, że jeśli Ty uważasz dany system za dobry nie oznacza że tak samo będą uważać inni. Na koniec odniosę się do twierdzenia ilości ludzi narzekających lub nie - masz jakieś konkretne źródło na które się powołujesz czy tez napisałeś to tak z dupy?
zbigniew312
Posty: 91
Rejestracja: 06 lut 2022, 17:38
model samochodu: Sportage _150 KM MHEW_7 DCT

Re: dodatkowe funkcje

Post autor: zbigniew312 »

Asystent pasa ruchu zawsze można wyłaczyć wchodzą w opcje ustawień.Asysten podążania pasem ruchu, drugi system , włacza się przyciskiem na kierownicy i wyłąncza również też tam
mateelv
Posty: 11
Rejestracja: 05 lut 2024, 10:45
model samochodu: Kia Sportage V

Re: dodatkowe funkcje

Post autor: mateelv »

Do wyłączenia asystenta pasa ruchu za każdym razem należy wchodzić w ustawienia? Co każdą jazdę?

Nie da się tego przerzucić na jakiś skrót klawiszowy ani wyłączyć permanentnie?
Jutrzejszy
Posty: 274
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: dodatkowe funkcje

Post autor: Jutrzejszy »

zbigniew312 pisze: 07 lut 2024, 12:51 Asystent pasa ruchu zawsze można wyłaczyć wchodzą w opcje ustawień.
Nie trzeba wchodzić w opcje, wystarczy przytrzymać ten sam przycisk przez 3 sekundy.
Krótkie naciśnięcie włącza/wyłącza LFA, przytrzymanie włącza/wyłącza LKA.
Awatar użytkownika
PPPKRK
Posty: 64
Rejestracja: 06 maja 2022, 14:58
model samochodu: Sportage V, 230 KM 6AT 4WD HEV, GT LINE, 2TR/AE+/HAR/LTH/PNS/SUS/HAK

Re: dodatkowe funkcje

Post autor: PPPKRK »

draxterix pisze: 07 lut 2024, 12:46
PPPKRK pisze: 07 lut 2024, 11:49
draxterix pisze: 07 lut 2024, 07:08

Też tak uważam. Gdyby się dało to wyłączył bym to permanentnie bo więcej przeszkadza niż pomaga. Kto wpadł na pomysł by to domyślnie było włączone powinien dostać order z kartofla.
A ja tak nie uważam, po to świadomie wybrałem auto z takim wyposażeniem żeby tego używać. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się żeby jakiś system mnie zirytował. Dodam że zrobiłem ponad 50K i miałem wiele okazji aby przekonać się że to działa i ma więcej korzyści niż jakieś lekkie szepnięcia kierownicą na zakręcie czy wykrycie najechania na linię. . .

Zdaje się że narzekających jest najmniejszy odsetek - i to oni swoje spostrzeżenia głoszą najgłośniej. Reszta jeździ i korzysta z tego co jest w pakiecie.
Od początku - Kia oferuje 2 funkcje:

1. asystent utrzymywania pasa ruchu
2. asystent podążania pasem ruchu


Uściślając piszemy o tym 1 (ikona samochodu pomiędzy 2 liniami)
Wszystko zależy gdzie i jak jeździsz. Ja śmigam głownie po mieście i ta funkcja jest dla mnie irytująca. To po pierwsze. Po 2 nie "głoszę najgłośniej" tylko wypowiadam swoje zdanie. Piszę tak bo nie raz się "siłuje" z tym systemem zupełnie nie potrzebnie i najchętniej bym to peramentnie wyłączył.Wiedz, że jeśli Ty uważasz dany system za dobry nie oznacza że tak samo będą uważać inni. Na koniec odniosę się do twierdzenia ilości ludzi narzekających lub nie - masz jakieś konkretne źródło na które się powołujesz czy tez napisałeś to tak z dupy?
1. Zgoda że każdy jeździ inaczej i na innych warunkach miasto/wieś/trasa
2. Tak samo jak Ty wypowiadasz swoje zdanie, ja mam prawo wypowiadać swoje - a skoro temat został poruszony na forum gdzie jest X użytkowników, i do tej pory niewiele się słyszało o narzekaniu na to, lub były to jednostkowe przypadku zakładam z góry że większość osób to akceptuje.
3. Tak wziąłem to z dupy żeby dodać Ci argumentów do podkręcenia dyskusji. Patrz pkt. 2.

reasumując, szanuje tych, którzy narzekają, jednak należy zdawać sobie sprawę że ten odsetek jest mniejszy w stosunku do ogółu bo reszta nie wypowie się że coś jest zajebiste, lub akceptowalne, przyjmując ten fakt za coś oczywistego. Miłego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”