Pierwszy przeglad roczny kia xceed

forum użytkowników modelu Kia XCeed
csNE00
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2023, 17:12
model samochodu: xceed

Pierwszy przeglad roczny kia xceed

Post autor: csNE00 »

Czy przy pierwszym przegladzie serwis sprawdza nadwozie? Bo w ksiazce mam napisane co 30k albo 24 miesiace, a mimo to zrobili mi przeglad nadwozia przy 15 tysiacach km, roku czasu. Czy to aso mnie wychu*ało na kase czy to zalezy od serwisu aso? Bo kupowalem auto w innym miescie i przeglad mialem robiony w innym. Czy jezeli mnie wydoili na kase bo przeglad ponad 100 złotych to czy mam prawo złozyc skarge ? Czy nie?
A moze przy drugim przegladzie tym mechanicznym zaznaczyc ze miala miejsce taka sytuacja i zrobia mi ten przeglad lakieru za free?
Bo pierwszy raz mialem doczynienia z przegladem w aso i bylem nie ogarniety w temacie. Dopiero w domu zauwazylem ze robili mi przeglad nadwozia. Cos za drogo wyszlo dlatego sie zastanawialem.
Wymienialem tez piora wycieraczek, czy powinni stare mi oddac oryginalne czy mogli je sobie zatrzymac bez pytania?
Invers
Posty: 8
Rejestracja: 31 mar 2023, 17:32
model samochodu: KIA XCEED 1.5 T-GDI

Re: Pierwszy przeglad roczny kia xceed

Post autor: Invers »

Pierwszy przegląd (1 rok/15 tys km) jest to tylko wymiana oleju i filtra. Sprawdzenie nadwozia ma miejsce tylko przy każdym mechanicznym przeglądzie (co 2 lata lub co 30 tys km). Wątpię, że zwrócą kasę za przegląd nadwozia, skoro niejako "zgodziłeś" się na to (w tym już poprzez samą zapłatę, jeżeli było to wyszczególnione na FV). Niemniej nie zaszkodzi z nimi zagadać, być może pójdą na jakieś odstępstwa. Wymieniane części oddają tylko jak się tego wyraźnie żąda. Jak się nic o tym im nie powie, to "domyślnie" nie oddają tylko utylizują.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Pierwszy przeglad roczny kia xceed

Post autor: Blues Brothers »

Podpisujesz zlecenie , wyrażasz zgodę.
Było na zleceniu ?
csNE00
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2023, 17:12
model samochodu: xceed

Re: Pierwszy przeglad roczny kia xceed

Post autor: csNE00 »

tak sie sklada ze mi zlecenia nawet nie dali, dopiero w domu zauwazylem ze przy wymianie przy 3k oleju po dotarciu to dostalem tam gdzie kupowałem auto zlecenie i fakture. A tutaj dostalem tylko fakture
No ale to naprawde moja wina ze mnie wychujali bo nie bylem swiadom tego ze moga sobie na czyjejs nie uwadze zgarnac dodatkowe platne uslugi?
To chyba oni powinni zajrzec w ksiazke i popatrzec co trzeba po danym okresie zrobic, bo na to wyglada ze nie bardzo wiedza albo wiedza a korzystaja z nie swiadomosci klienta
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pierwszy przeglad roczny kia xceed

Post autor: Lunar GT »

takie tam z gwarancji
Załączniki
przegląd nadwozia.jpg
przegląd nadwozia.jpg (71.39 KiB) Przejrzano 674 razy
csNE00
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2023, 17:12
model samochodu: xceed

Re: Pierwszy przeglad roczny kia xceed

Post autor: csNE00 »

no stalo sie, pogadamy w nastepnym roku przy przegladzie mechanicznym. Nie dosc ze mi przeglad nadwozia zrobia za darmo (pewnie w ogolnie nie zrobia) to jeszcze rabat zarzadam za zrobienie mnie w chuja i naciągniecie na nie potrzebne koszta przy pierwszym przegladzie

Na fakturze mam napisane przeglad powłoki lakierniczej, czyli to ten przeglad nadwozia tak?
Awatar użytkownika
dzyszla
Posty: 70
Rejestracja: 07 lut 2024, 08:31
model samochodu: Ceed III (prod. 2023) 1.5 T-GDI (160KM) M + SMT / 7DCT
Wcześniej:
Ceed III (prod. 2019) 1.4 T-GDI (140KM) M / MT
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Pierwszy przeglad roczny kia xceed

Post autor: dzyszla »

Tak, to ten. Generalnie zdecydowanie warto robić (ja przy Hyundaiu na tym "oszczędziłem" po 8 latach jakieś 4-5k, bo poszły do wymiany oboje drzwi tylne), ale jak w serwisowej - przy mechanicznym, a nie olejowym trzeba to robić.
U mnie w ASO w salonie robią "bez żądania" bo sami wiedzą, że szkoda tracić gwarancję.
Dżyszla
Cocosh
Posty: 261
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Pierwszy przeglad roczny kia xceed

Post autor: Cocosh »

csNE00 pisze: 24 lut 2024, 19:02 no stalo sie, pogadamy w nastepnym roku przy przegladzie mechanicznym. Nie dosc ze mi przeglad nadwozia zrobia za darmo (pewnie w ogolnie nie zrobia) to jeszcze rabat zarzadam za zrobienie mnie w chuja i naciągniecie na nie potrzebne koszta przy pierwszym przegladzie

Na fakturze mam napisane przeglad powłoki lakierniczej, czyli to ten przeglad nadwozia tak?
„W chuja” bezbłędnie, ale nad „rządaniem” trzeba popracować :lol: :lol: 8-)
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Pierwszy przeglad roczny kia xceed

Post autor: Blues Brothers »

Za rok to będzie musztarda po obiedzie. Idziesz tam w poniedziałek i negocjujesz warunki kolejnego przeglądu. Jakie miasto ?
kynios1
Posty: 17
Rejestracja: 20 sie 2022, 19:31
model samochodu: KIA SPORTAGE 1,6 T-GDI 230KM 6 AT , AWD , GT LINE + AE+ + HAR + LTH + PNS + SUS + 2TR + SPLASH LEMON HBA
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Pierwszy przeglad roczny kia xceed

Post autor: kynios1 »

Już widzę jak kto ktokolwiek chodził w koło i oglądał lakier w twoim samochodzie , po prostu przytulili stówkę za free i tyle , za rok zrobią to samo bo przegląd mechaniczny na 24-miesiące tego wymaga i znowu zapłacisz .Po prostu naciągacze i tyle . Trzeba patrzeć im na ręce co piszą za nim się zapłaci . Pozdro.
KIA SPORTAGE 1,6 T-GDI 230KM 6 AT , AWD , GT LINE + AE+ + HAR + LTH + PNS + SUS + 2TR + SPLASH LEMON HBA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”