Warunki gwarancji czyli jak to funkcjonuje

forum użytkowników modelu ProCeed
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Warunki gwarancji czyli jak to funkcjonuje

Post autor: ProCee_d56 »

Być może ten artykuł jest znany, ale warto go przeczytać nawet drugi raz.
Pewnie rozwieje on wiele wątpliwości dotyczących warunków gwarancji na nasze samochody, jak też sposobu jej realizacji.
Mogą nam się te warunki niepodobać, ale tak czy siak, wyboru jako klienci nie mamy, ponieważ każdy producent samochodu ,,sprzeda" nam to samo lub bardzo podobne.

Link do artykułu:

https://www.auto-swiat.pl/porady/prawo/ ... my/6zmk021
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Kijankax
Posty: 48
Rejestracja: 11 sty 2023, 14:28

Re: Warunki gwarancji czyli jak to funkcjonuje

Post autor: Kijankax »

Idealne podsumowanie

Nasza ocena: w praktyce jest to gwarancja na 40 tys. km, czyli... bardzo cieniutka. Za to szum medialny wokół 7-letniej gwarancji na auta tej marki – to absolutny majstersztyk!
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Warunki gwarancji czyli jak to funkcjonuje

Post autor: MarRa »

Na szczęście jest jeszcze rękojmia konsumencka gdzie jedynym ograniczeniem jest naturalne zużycie eksploatacyjne. Tu warunki są takie same dla każdej.marki, bo to regulacja ustawowa. Powinno się na to powoływać gdy są wykluczenia z gwarancji. Konsumenci mogą przez dwa lata od zakupu.
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Warunki gwarancji czyli jak to funkcjonuje

Post autor: ProCee_d56 »

Dlatego wobec powyższego artykułu (Auto Świat), warto kierować się przy wyborze samochodu również ocenami bezawaryjności danej marki i danego modelu.
Oczywiście nie wszyscy będą to robić, ponieważ wielu użytkowników samochodów jest ,,zahipnotyzowana" jeszcze z czasów PRL takimi markami jak Skoda i Opel.
Wielu uwierzyło i zostało ,,zahipnotyzowanych" tym, że Toyota to samochód prawie bezawaryjny. Chociaż oceny i testy podają co innego.
Są też klienci i użytkownicy, którzy kupują samochody ze względu na ich wygląd i np. osiągi, a niekoniecznie na awaryjność danego modelu samochodu.
Ja nie kupiłem Proceed'a ze względu na jego 204 KM, 265 Nm i 7,5s, do 100 km/h (mam już za dużo lat na zachwyt takimi parametrami, chociaż uważam jednocześnie, że możliwość szybkiego wyprzedzania to bezpieczeństwo), mnie w pewnym sensie ''zaczarowała" ponadczasowa sylwetka tego samochodu, czerwone dodatki i wyposażenie, a w późniejszym czasie także otwierany dach panoramiczny. Czego nie proponują inni producenci samochodów.
I jak zawsze, każdy ma swoje priorytety przy dokonywaniu wyborów. A przy tym przeglądam oceny dotyczące awaryjności samochodu, bo warunki gwarancji wszyscy mają podobne.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
omar77
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:07

Re: Warunki gwarancji czyli jak to funkcjonuje

Post autor: omar77 »

Procek to piękne auto. Być może zbyt awaryjne, poprzednie tzn skoda superb - zero awarii. Minus też za tragiczny serwis KIA. Generalnie jeżdzić obserwować bo tak i tyle ;) Na ten moment nie zamieniłbym na inne mimo kilku problemów jakie sie przytrafiły. Co dalej czas pokaże. Na plus frajda z jazdy. O wiele większa przyjemność niż w skodzie
Marcello
Posty: 10
Rejestracja: 06 lut 2024, 20:32
model samochodu: Kia Sportage IV 1.6 t-gdi
Lokalizacja: Małopolska

Re: Warunki gwarancji czyli jak to funkcjonuje

Post autor: Marcello »

ProCee_d56 pisze: 09 mar 2024, 13:11 Dlatego wobec powyższego artykułu (Auto Świat), warto kierować się przy wyborze samochodu również ocenami bezawaryjności danej marki i danego modelu.
Oczywiście nie wszyscy będą to robić, ponieważ wielu użytkowników samochodów jest ,,zahipnotyzowana" jeszcze z czasów PRL takimi markami jak Skoda i Opel.
Wielu uwierzyło i zostało ,,zahipnotyzowanych" tym, że Toyota to samochód prawie bezawaryjny. Chociaż oceny i testy podają co innego.
Są też klienci i użytkownicy, którzy kupują samochody ze względu na ich wygląd i np. osiągi, a niekoniecznie na awaryjność danego modelu samochodu.
Ja nie kupiłem Proceed'a ze względu na jego 204 KM, 265 Nm i 7,5s, do 100 km/h (mam już za dużo lat na zachwyt takimi parametrami, chociaż uważam jednocześnie, że możliwość szybkiego wyprzedzania to bezpieczeństwo), mnie w pewnym sensie ''zaczarowała" ponadczasowa sylwetka tego samochodu, czerwone dodatki i wyposażenie, a w późniejszym czasie także otwierany dach panoramiczny. Czego nie proponują inni producenci samochodów.
I jak zawsze, każdy ma swoje priorytety przy dokonywaniu wyborów. A przy tym przeglądam oceny dotyczące awaryjności samochodu, bo warunki gwarancji wszyscy mają podobne.
Zgadzam się z tym stwierdzeniem. To będzie już mój 6 samochód ze stajni Hyundai/Kia a miałem Hyundaia Coupe, Hyundai Coupé Tiburon, Elantre, i40, teraz posiadam Kia Sportage a w styczniu zamówiłem nową Kia Proceed GT line. Pomimo, iż każdy z tym modeli miał i mają swoje wady to ten producent dokonał olbrzymiego postępu w projektowaniu, technologii i jakości wykonania. Najbardziej cieszy mnie to że większość z tych modeli kupowałem bo były bardzo atrakcyjne i zawsze z uśmiechem oglądałem się za nimi. Na początku w Sportage w kość dał filtr GPF ale nauczyłem się z tym żyć i jestem z niego zadowolony. Przede wszystkim nic nie trzeszczy i jest cicho. Najgorszy minus to spalanie w mieście do 10l. Niestety z auta na auto serwis ma coraz bardziej wyrąbane na usterki i problemy a hasłem kierownika ASO jest „centrala Kia mi tego nie uzna”
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Warunki gwarancji czyli jak to funkcjonuje

Post autor: ProCee_d56 »

Może więc pora składać pisemne skargi o usterkach do centrali KIA, bo być może tam nic nie wiedzą o takich usterkach i odmowach naprawy przez ASO.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warunki gwarancji czyli jak to funkcjonuje

Post autor: gisio »

Artykuł mocno nieaktualny w odniesieniu do obecnych zapisów w K.G. Kia.
Marcello pisze: 10 mar 2024, 16:24 … Niestety z auta na auto serwis ma coraz bardziej wyrąbane na usterki i problemy a hasłem kierownika ASO jest „centrala Kia mi tego nie uzna”
W którym ASO tak raczą podchodzić do tematów gwarancyjnych?
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Warunki gwarancji czyli jak to funkcjonuje

Post autor: ProCee_d56 »

gisio pisze: 10 mar 2024, 21:38 Artykuł mocno nieaktualny w odniesieniu do obecnych zapisów w K.G. Kia.
Marcello pisze: 10 mar 2024, 16:24 … Niestety z auta na auto serwis ma coraz bardziej wyrąbane na usterki i problemy a hasłem kierownika ASO jest „centrala Kia mi tego nie uzna”
W którym ASO tak raczą podchodzić do tematów gwarancyjnych?
gisio, jeżeli napisałeś, że artykuł, którego link jest podany wyżej, jest mocno nieaktualny, to podaj te punkty, które zmieniły się na korzyść klienta.

Punkt 5. Limitowana gwarancja na elementy eksploatacyjne wynosząca 36 miesięcy (w tym przypadku limit kilometrów jest bez znaczenia, bo kto jeździ w kółko żeby natłuc kilometrów), jest tam wymienionych wiele ważnych i drogich podzespołów.
Punkt 5.2 Gwarancja dotycząca tylko wad fabrycznych na okres 24 miesięcy lub 20 tyś. kilometrów, gdzie jest wymienionych dużo ważnych i drogich części.
7. Gwarancja na oryginalny sprzęt audio wynosząca 36 miesięcy lub 100 tyś. kilometrów. Sprzęt audio zawsze jest bardzo drogi, u każdego producenta samochodu wiec w razie awarii są duże koszty ponoszone przez klienta.
8. Gwarancji na opony brak ze strony producenta (tak, ja to bym ja przywiózł opony do KIA żeby je zamontowali na taśmie produkcyjnej samochodu).
10. Wyłączenia z gwarancji np. regulacje silnika itd.

Przytoczone punkty z Karty Gwarancyjnej pochodzą z 2023 roku, czyli są ,,świeżutkie''.

Możesz się ustosunkować do tego co napisałem, jeżeli posiadasz inną wiedzę na temat warunków gwarancji KIA.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Warunki gwarancji czyli jak to funkcjonuje

Post autor: dorious »

gisio pisze: 10 mar 2024, 21:38 Artykuł mocno nieaktualny w odniesieniu do obecnych zapisów w K.G. Kia.
Marcello pisze: 10 mar 2024, 16:24 … Niestety z auta na auto serwis ma coraz bardziej wyrąbane na usterki i problemy a hasłem kierownika ASO jest „centrala Kia mi tego nie uzna”
W którym ASO tak raczą podchodzić do tematów gwarancyjnych?
Jak narazie wszystkie w których byłem :) Oni robią wszystko by nie robić. Jak gość z serwisu wsiadł i mu pokazałem ze kierownica mi strzela i sie zawiesza to on na to, że sobie porównają z innymi czy nie mają tak, co od razu śmierdzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”