Zbiornik Paliwa

forum użytkowników modelu ProCeed
Dominikovic
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2024, 10:44
model samochodu: Kia ProCeed GT 2019

Zbiornik Paliwa

Post autor: Dominikovic »

Witam
Mam problem ze zbiornikiem paliwa ponieważ powinienem zatankować ok. 50l a nigdy nie zdarzyło mi się zatankować więcej niż 36l. Jaki może być problem ? Czy ktoś się z tym spotkał ?
Awatar użytkownika
dzyszla
Posty: 70
Rejestracja: 07 lut 2024, 08:31
model samochodu: Ceed III (prod. 2023) 1.5 T-GDI (160KM) M + SMT / 7DCT
Wcześniej:
Ceed III (prod. 2019) 1.4 T-GDI (140KM) M / MT
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zbiornik Paliwa

Post autor: dzyszla »

Tym, że w zbiorniku zostało ok. 15l? ;) Jak zasięg schodzi do 0 (nie mylić z ukrywaniem zasięgu, co miało miejsce w starszych wersjach), wskazówka poziomu paliwa do zera, to tam jeszcze z 4l może być. Pytanie więc, w jakim momencie tankujesz?
Dżyszla
Appassionato
Posty: 111
Rejestracja: 26 maja 2023, 17:03
model samochodu: Ceed CD SW 1.5 t-gdi 6mt

Re: Zbiornik Paliwa

Post autor: Appassionato »

Kia dmucha na zimne i gdy wyświetla się zasięg 0 km pozostaje jeszcze ok 5 litrów paliwa. Więc ja tankując zwykle po zapaleniu się rezerwy, mieszczę do 40 litrów po 3 odbicu pistoletu.

Przy odbiorze auta sprzedawca mnie poinformował, że pokazuje brak zasięgu, a jest dolane 5 litrów przez nich i te auta tak mają.

Kiedyś w trasie nie chciałem tankować na jakiś małych lokalnych stacjach, więc z tą wiedzą z salonu i duszą na ramieniu przejechałem ok. 50 km teoretycznie bez paliwa. Udało mi się wtedy wlać 47 litrów do pierwszego odbicia i jeszcze trochę weszło.

Podsumowując do zbiornika wejdzie 50 litrów jak jest całkowicie pusty.
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Zbiornik Paliwa

Post autor: MarRa »

Dokładnie tak jest jak pisze przedmówca. Mam zwykłego ceeda kombi, ale ten element jest raczej taki sam w obu modelach. Temat był już wałkowany na forum. Według mnie "rezerwa rezerwy" może sięgać nawet 8 litrów. Czyki tyle zostaje w baku gdy komputer wskazuje zasięg 0. Ja najwięcej zalałem bodajże 42 litry, przy prognozowanym zasięgu kilkunastu kilometrów.
Awatar użytkownika
dzyszla
Posty: 70
Rejestracja: 07 lut 2024, 08:31
model samochodu: Ceed III (prod. 2023) 1.5 T-GDI (160KM) M + SMT / 7DCT
Wcześniej:
Ceed III (prod. 2019) 1.4 T-GDI (140KM) M / MT
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zbiornik Paliwa

Post autor: dzyszla »

Jeszcze jeden przykład - spalanie z 1000km jak i od ostatniego tankowania (600km) pokazuje mi 5,0. Po zatankowaniu do pełna zasięg pokazywany ok 820km. To też by się nie kalkulowało ;) Po prostu zasięg zejdzie do 0, a paliwa w ciąż w baku jest.

To nie jest też tak do końca tylko "dmuchanie na zimne", tylko przy niskim poziomie paliwa podjazd pod górkę czy z górki albo ostre pokonanie zakrętu mogłoby sprawić, że paliwo nie zostanie zassane do przewodu i wyłączy się silnik. Żaden producent nie chciałby raczej procesu, że doszło nawet do wypadku tylko dlatego, że silnik nagle przestał działać z powodu braku paliwa, a pokazywał, że można jeszcze 20km jechać. A nie wspominam już o tym, że coś takiego byłoby też szkodliwe np. dla wtryskiwaczy. Zatem zbiornik, owszem, ma 50l, ale przewidziane jest utrzymanie tam nawet z 6l "rezerwy", która ma gwarantować niezawodność i bezpieczeństwo. I ma ona być nienaruszalna zgodnie z intencją, więc przy takim poziomie zasięg i wskaźnik już są na zerze.
Dżyszla
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Zbiornik Paliwa

Post autor: Marek3003 »

Tu jest wszystko opisane.
viewtopic.php?t=2767&hilit=Rezerwa&start=870
To tak jest dla głupków zrobione co chcieliby jechać dalej jak zapali się rezerwa. Też tego wcześniej nie rozumiałem ale Koledzy mi wyjaśnili że chodzi o smarowanie - chłodzenie pompy paliwa. Bo sa podobno idioci co jadą dalej choć komputer pokazuje 0 KM zasięgu a paliwo nadal jest w zbiorniku. Stąd podobno tolerancja około 10 litrów
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”