Listwy chromowane progowe - korozja ?

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Zigi2
Posty: 33
Rejestracja: 13 lut 2022, 08:36
model samochodu: Peugeot

Listwy chromowane progowe - korozja ?

Post autor: Zigi2 »

Witam 2 lata będzie w kwietniu, auto cały czas w garażu, zimę tylko z 2 kursy zaliczylo ,drugie auto . Xceed tylko na dłuższe letnie wypady. Przedwczoraj podczas mycia zauważyłem wykwity na listwach progowych nie wygląda to dobrze ( plamy jakby utleniło się aluminium).. wręcz strasznie to wygląda , rzuca się w oczy .Za miesiąc mam 2 przegląd zobaczymy co na to powiedzą ? Czy spotkaliście się z czymś takim , czy to jakaś wadą tego materiału, postaram się po pracy wrzucić fotki.
amilmar
Posty: 81
Rejestracja: 12 gru 2022, 10:01
model samochodu: Kia Xceed 1.6 T-GDI 7DCT Prestige Line MY22

Re: Listwy chromowane progowe - korozja ?

Post autor: amilmar »

Nie schodzi ten nalot po przetarciu?
krisbe
Posty: 68
Rejestracja: 11 lut 2022, 11:05
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI 204 KM Prestige Line

Re: Listwy chromowane progowe - korozja ?

Post autor: krisbe »

Nie psikałeś może na jakieś myjni czymś na felgi? Jakiś kwas na bezdotyku? Bo na zdjęciach widać też oksydacje tych elementów.
Takie coś z reguły dzieje się po użyciu niewłaściwej chemii na "chromach".
Zigi2
Posty: 33
Rejestracja: 13 lut 2022, 08:36
model samochodu: Peugeot

Re: Listwy chromowane progowe - korozja ?

Post autor: Zigi2 »

W tym rzecz że niczym to nie było myte tylko myjnia bezdotykowa mycie zasadnicze i płukanie . Żadnych preparatów , nie schodzi to są plamy.
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: Listwy chromowane progowe - korozja ?

Post autor: Krzemyczek »

Cześć, u mnie jest dokładnie ten sam "wykwit". Zgłaszałem to - "ten typ tak ma", "to normalne przy listwach aluminiowych" itd... taka gadka. To raczej nie są listwy aluminiowe, podobnie jak chromowane ramki w podłodze bagażnika i pampers dookoła wydechów. Wiem bo połamałem te ramki w bagażniku przez przypadek. Z przodu dookoła "grilla" też jest plastik. Na kierownicy dookoła przycisków to też nie jest chrom. To tylko plastikowe gówno, zresztą łuszczy się i usłyszałem, że mam agresywny pot. Ciekawe, że tylko w lewej ręce.... Konsola z dźwignią zmiany biegów to plasic-fantasic udający metal. Ramię pionowe kierownicy to też plastik... Łyżka dziekciu musi być :) Niestety, zaakceptuj te fakty, auto jest budżetowe ale jest dobrze zbudowane, ma trwałe zawieszenie, budę i silnik.
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: Listwy chromowane progowe - korozja ?

Post autor: adam12116 »

mam auto 2,5roku u mnie nic nie koroduje na tych listwach metalowych jak i na plastikach nic nie złazi, na tych zdjęciach te czarne plastiki wyglądają jak by jakaś farba z nich złaziła ale przecież one nie są malowane a na kierownicy jest raczej metalowa wstawka, to ramię, bo jest zimne w dotyku :mrgreen:
jendrekh
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2024, 06:57
model samochodu: KIA SORENTO PRESTIGE LINE

Re: Listwy chromowane progowe - korozja ?

Post autor: jendrekh »

Przepraszam, chce was zapytać, gdzie można w miarę sensownie kupić progi do Sorento 2023? Macie może do polecenia jakąś stronę?
Dzięki!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”