Dokument CoC Homologacyjny

forum użytkowników modelu ProCeed
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: dorious »

ProCee_d56 pisze: 11 mar 2024, 19:51
dorious pisze: 11 mar 2024, 18:15 To nie jest wrzutka tylko mam to na papierze od ASO gdy robiłem przegląd.
Czyli my też powinniśmy otrzymać informację o zmianach. Będę czekać.
A z którego roku masz z ciekawości?
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

Z 2023 roku.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: Marek3003 »

Byłem w ASO. Mojego - rocznik 2020 nie dotyczy wymiana dokumentu COC ale jest taki problem. Potwierdzili. Nic nie chcieli mówić, nie pytałem,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

dorious pisze: 11 mar 2024, 11:29 Hello, czy u was też przy jakimkolwiek serwisie powiedzieli, że macie do aktualizacji dokument CoC homologacyjny? IMO troche to śmierdzi... ponoć poziom hałasu który podali był za niski :) Chodzi pewnie głownie Procki GT z 2023.
Szukałem, szukałem i znaleźć nie mogłem w internecie konieczności posiadania jakiegoś dokumentu CoC. I to do Proceed'a GT.

Do czego ten dokument CoC ma służyć? Do wyciągania pieniędzy, bo jest on płatny i to dosyć dużo? Znowu jakieś cwaniactwo się narodziło?

Nie wiem więc pytam.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: dorious »

ProCee_d56 pisze: 18 mar 2024, 10:22
dorious pisze: 11 mar 2024, 11:29 Hello, czy u was też przy jakimkolwiek serwisie powiedzieli, że macie do aktualizacji dokument CoC homologacyjny? IMO troche to śmierdzi... ponoć poziom hałasu który podali był za niski :) Chodzi pewnie głownie Procki GT z 2023.
Szukałem, szukałem i znaleźć nie mogłem w internecie konieczności posiadania jakiegoś dokumentu CoC. I to do Proceed'a GT.

Do czego ten dokument CoC ma służyć? Do wyciągania pieniędzy, bo jest on płatny i to dosyć dużo? Znowu jakieś cwaniactwo się narodziło?

Nie wiem więc pytam.
Nie mam zielonego pojęcia, ponoć przy rejestracji teraz jest potrzebny. Po prostu zrobilem galy jak mi gośc przy przeglądzie o tym powiedział, i jeszcze bardziej mnie przeraził gdy powiedział, że nie wie czy bez tego moze przegląd zrobić ;D A ja tych dokumentow nie mam, ma je bank.
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: Marek3003 »

Rób przeglądy w Chojnicach. Mają generalnie na wszystko wywalone. Zresztą za 99,-też miałbym wywalone. Liczy się tylko czas od rozpoczęcia przeglądu....by za szybko nie skończyć. Jakieś COC ? Kiedyś potrzebowałem analizę spalin bo reklamowałem polski katalizator firmy Pamaku - NIE KUPUJCIE PRZYPADKIEM bo nie działa / zresztą jak ma działać za 500,-pln / to musiałem się mocno wykłócać by mi zbadali skład spalin :D . Nigdzie nie chcieli dopiero jeden się zlitował ale był cały czas bardzo zdenerwowany.
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

Przecież analizator spalin ma każda Stacja Kontroli Pojazdów, czyli tam gdzie robisz przeglądy swoich samochodów. Sprawdzą i dadzą wydruk.
A z wydrukiem z SKP do ASO.
Chyba, że to w SKP nie chcieli Tobie sprawdzić spalin.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

dorious pisze: 18 mar 2024, 12:21
ProCee_d56 pisze: 18 mar 2024, 10:22
dorious pisze: 11 mar 2024, 11:29 Hello, czy u was też przy jakimkolwiek serwisie powiedzieli, że macie do aktualizacji dokument CoC homologacyjny? IMO troche to śmierdzi... ponoć poziom hałasu który podali był za niski :) Chodzi pewnie głownie Procki GT z 2023.
Szukałem, szukałem i znaleźć nie mogłem w internecie konieczności posiadania jakiegoś dokumentu CoC. I to do Proceed'a GT.

Do czego ten dokument CoC ma służyć? Do wyciągania pieniędzy, bo jest on płatny i to dosyć dużo? Znowu jakieś cwaniactwo się narodziło?

Nie wiem więc pytam.
Nie mam zielonego pojęcia, ponoć przy rejestracji teraz jest potrzebny. Po prostu zrobilem galy jak mi gośc przy przeglądzie o tym powiedział, i jeszcze bardziej mnie przeraził gdy powiedział, że nie wie czy bez tego moze przegląd zrobić ;D A ja tych dokumentow nie mam, ma je bank.
Będąc na przeglądzie zapytam taki fokument, tyle, że nie będzie to w najbliższym czasie.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: gisio »

Niektóre pojazdy objęte są taką akcją serwisową – jest to wymóg przepisów UE. Akcja dotyczy wymiany dokumentu CoC natomiast cała procedura jest dla klienta bezpłatna. Użytkownik, którego auto jest objęte tą akcją winien dostarczyć obecny (błędny) dokument homologacyjny do ASO i po jakimś czasie odebrać nowy (jest to druk ścisłego zarachowania). Wymiana dokumentu na nowy nie wymaga zgłaszania tego faktu w Wydziale Komunikacji a wymienione CoC powinno być przekazane przez sprzedającego nowemu kupującemu.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: dorious »

gisio pisze: 18 mar 2024, 21:09 Niektóre pojazdy objęte są taką akcją serwisową – jest to wymóg przepisów UE. Akcja dotyczy wymiany dokumentu CoC natomiast cała procedura jest dla klienta bezpłatna. Użytkownik, którego auto jest objęte tą akcją winien dostarczyć obecny (błędny) dokument homologacyjny do ASO i po jakimś czasie odebrać nowy (jest to druk ścisłego zarachowania). Wymiana dokumentu na nowy nie wymaga zgłaszania tego faktu w Wydziale Komunikacji a wymienione CoC powinno być przekazane przez sprzedającego nowemu kupującemu.
Pytanie dlaczego tylko niektórzy!? Co zwalono w danych seriach?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”