Dokument CoC Homologacyjny

forum użytkowników modelu ProCeed
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: dorious »

Hello, czy u was też przy jakimkolwiek serwisie powiedzieli, że macie do aktualizacji dokument CoC homologacyjny? IMO troche to śmierdzi... ponoć poziom hałasu który podali był za niski :) Chodzi pewnie głownie Procki GT z 2023.
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

dorious pisze: 11 mar 2024, 11:29 Hello, czy u was też przy jakimkolwiek serwisie powiedzieli, że macie do aktualizacji dokument CoC homologacyjny? IMO troche to śmierdzi... ponoć poziom hałasu który podali był za niski :) Chodzi pewnie głownie Procki GT z 2023.
Ja nie miałem takiego przypadku. Ale też mało miałem serwisu.
Z tego co wiem, to poziom hałasu musi spełniać wymaganą normę dotyczącą wytwarzanego hałasu przez pojazd sprzedawany w Europie.
Jeżeli nie spełnia normy, to w ramach akcji przywoławczej, powinni wymieniać układ wydechowy lub co najmniej tłumik końcowy.
Jednak norma stanowi 74dB dla samochodów osobowych, a Proceed ma podane 70dB w ruchu i 90dB na postoju przy 3750 obr/min. 4 dB to bardzo duża różnica i czyżby normy 74dB nie spełniał?
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: dorious »

Nie mam zielonego pojęcia... mam nadzieje, że można to też podciągnąć pod rękojmię o którą chyba będę walczył... bo nie chce tego badziewia już. Jestem przerażony na sam fakt pójścia do ASO.
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: dorious »

Jest napisane "ukłądu napędowego" nie wiem czy wydech jest jego częścią...
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: Marek3003 »

ProCee_d56 pisze: 11 mar 2024, 11:43
dorious pisze: 11 mar 2024, 11:29 Hello, czy u was też przy jakimkolwiek serwisie powiedzieli, że macie do aktualizacji dokument CoC homologacyjny? IMO troche to śmierdzi... ponoć poziom hałasu który podali był za niski :) Chodzi pewnie głownie Procki GT z 2023.
Ja nie miałem takiego przypadku. Ale też mało miałem serwisu.
Z tego co wiem, to poziom hałasu musi spełniać wymaganą normę dotyczącą wytwarzanego hałasu przez pojazd sprzedawany w Europie.
Jeżeli nie spełnia normy, to w ramach akcji przywoławczej, powinni wymieniać układ wydechowy lub co najmniej tłumik końcowy.
Jednak norma stanowi 74dB dla samochodów osobowych, a Proceed ma podane 70dB w ruchu i 90dB na postoju przy 3750 obr/min. 4 dB to bardzo duża różnica i czyżby normy 74dB nie spełniał?
No jeżeli przy 3750 obr/min jest 90dB to na tym moim filmie przegazowałem tylko do 2-2,5 tyś. A już wydawało się głośno. Coś czuję, że mój ma dużo więcej niż 90dB 😂
https://youtu.be/PpcVQ4RF71c?feature=shared
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

Ja podałem dane ze swojej karty certyfikacyjnej.
Nie potrafię ocenić hałaśliwości czegokolwiek na ucho albo przy pomocy jakiegoś programu w telefonie. Pomiary związane z certyfikatami są wykonywane w sposób znacznie bardziej zaawansowany.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: dorious »

Bardziej podejrzane jest dlaczego dali zły przy rejestracji. Nie mam oryginału bo to leasing.
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

dorious pisze: 11 mar 2024, 15:47 Bardziej podejrzane jest dlaczego dali zły przy rejestracji. Nie mam oryginału bo to leasing.
A dlaczego sądzisz, że dali zły. Przecież nie ma na ten temat żadnych informacji tylko jakaś jedna ,,wrzutka".
Tak powstają paskudne plotki.
Dla mnie niewiarygodne i niewarte dalszego roztrząsania
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: dorious »

To nie jest wrzutka tylko mam to na papierze od ASO gdy robiłem przegląd.
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

dorious pisze: 11 mar 2024, 18:15 To nie jest wrzutka tylko mam to na papierze od ASO gdy robiłem przegląd.
Czyli my też powinniśmy otrzymać informację o zmianach. Będę czekać.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”