Dokument CoC Homologacyjny

forum użytkowników modelu ProCeed
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

Tu nie chodzi o to, jak jest z jakimś ,,papierem".
Tylko o to, kto to wymyślił i rozpuścił takie bzdety w przestrzeni publicznej.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: Marek3003 »

No ale Panowie byłem w ASO JD Kulej w Gdańsku dokładnie 13 marca i na moje pytanie o wymianę dokumentu COC Pani potwierdziła, że jest taka wymiana ale po sprawdzeniu poinformowała, że mojego auta to nie dotyczy. Jest więc wymiana ale ja nie wiem jakich roczników i nie pytałem się. Pani ma moje pytanie nie była ani zdziwiona ani …wstrząśnięta po prostu sprawdziła i odpowiedziała,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

Marek3003 pisze: 24 mar 2024, 22:16 No ale Panowie byłem w ASO JD Kulej w Gdańsku dokładnie 13 marca i na moje pytanie o wymianę dokumentu COC Pani potwierdziła, że jest taka wymiana ale po sprawdzeniu poinformowała, że mojego auta to nie dotyczy. Jest więc wymiana ale ja nie wiem jakich roczników i nie pytałem się. Pani ma moje pytanie nie była ani zdziwiona ani …wstrząśnięta po prostu sprawdziła i odpowiedziała,
A do czego Tobie ten dokument? Przecież masz samochód wyprodukowany w Europie i zarejestrowany w kraju europejskim.
Jak chcesz wydać kilkaset euro, to lepiej coś sobie kup fajnego, zamiast wydawać pieniądze na zbędny papier.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: Marek3003 »

Ale ja także leje na ten dokument. Tylko wymiana nie jest „ bzdetem” bo po prostu jest faktem. Jest temat o nikomu nie potrzebnym dokumencie to pisze że wymiana jest faktem i tylko tyle,
https://coceurope.eu/pl/blog/what-is-a-coc/
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

Marek3003 pisze: 25 mar 2024, 00:35 Ale ja także leje na ten dokument. Tylko wymiana nie jest „ bzdetem” bo po prostu jest faktem. Jest temat o nikomu nie potrzebnym dokumencie to pisze że wymiana jest faktem i tylko tyle,
https://coceurope.eu/pl/blog/what-is-a-coc/
,,Dlaczego COC jest wymagany dla pojazdów w UE?
COC jest wymagany dla wszystkich nowych pojazdów przeznaczonych do sprzedaży lub rejestracji w UE, a także dla używanych pojazdów importowanych z krajów spoza UE do UE. Jest to kluczowy element unijnego systemu homologacji typu, którego celem jest zapewnienie, że pojazdy wprowadzane do obrotu są bezpieczne i przyjazne dla środowiska."

Już masz zarejestrowany pojazd w unii, przecież Polska jest w unii. Chcesz go jeszcze raz jakoś rejestrować w tej unii?
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: dorious »

gisio pisze: 20 mar 2024, 18:49 W pierwotnym dokumencie CoC błędnie wpisano poziom głośności układu napędowego. Podano 75dB a powinno być 90dB i to cały powód jego wymiany.
Błędnie czy z premedytacją? Po KIjA spodziewałbym się drugiego. Ja jestem na etapie zbierania dowodów przeciwko KIjA i taki "błąd" śmierdzi. Dlatego jestem ciekawy, które serie mają taki "błąd"?
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: Marek3003 »

O w dzisiejszym Motorze opisali COC
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

Marek3003 pisze: 15 kwie 2024, 11:55 O w dzisiejszym Motorze opisali COC
Rozwiń temat, kto ma taki dokument mieć, kto go będzie wystawiał, po co i za ile. W moim dokumencie jest wszystko napisane czarno na białym i do niczego nie jest mi coś takiego potrzebne.

PS. Z tego co wiem, będzie wymagany od osób, które sprzedają samochód pochodzący z kraju, który nie jest w unii.
Ja swojego Proceed'a (i inne też), kupiłem w unii.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

Dodam jeszcze, że każdy nowy samochód sprzedawany od 2015 roku ma wydawany dokument CoC.
Nie ma chyba wątpliwości, że każdy nowy Proceed z ostatniej generacji dokument taki posiada.
Nie ma też wątpliwości, że dokument taki wydawany jest bezpłatnie przez producenta auta, jeżeli nie był wydany po 2015 roku, a płatny jest jedynie duplikat takiego dokumentu.
Tak więc nas żaden CoC niedotyczy, jeżeli kupiliśmy nowy samochód po 2015 roku.
Jeździć Proceed'ami i cieszyć się przyjemnością z tej jazdy. Tym bardziej cieszyć się, że dla wielu nowy Proceed w wersji GT 204 KM, nie jest już osiągalny.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: Marek3003 »

ProCee_d56 pisze: 15 kwie 2024, 15:17
Marek3003 pisze: 15 kwie 2024, 11:55 O w dzisiejszym Motorze opisali COC
Rozwiń temat, kto ma taki dokument mieć, kto go będzie wystawiał, po co i za ile. W moim dokumencie jest wszystko napisane czarno na białym i do niczego nie jest mi coś takiego potrzebne.

PS. Z tego co wiem, będzie wymagany od osób, które sprzedają samochód pochodzący z kraju, który nie jest w unii.
Ja swojego Proceed'a (i inne też), kupiłem w unii.
Piszesz, że w twoim dokumencie jest wszystko napisane. Czyli masz COC do swojego samochodu. No to jak to wygląda - ja nie wiem bo miałem auto w leasingu, przez salon było rejestrowane i nie mam COC. To dokument COC pokazuje się tylko w urzędzie przy rejestracji i ma go właściciel ? U mnie leasing / załatwiany w ASO / twierdzi, że nie ma tego dokumentu,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”