Dokument CoC Homologacyjny

forum użytkowników modelu ProCeed
AnonimowyAlkoholik
Posty: 35
Rejestracja: 22 sty 2024, 13:27
model samochodu: XCeed

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: AnonimowyAlkoholik »

Najprościej byłoby porównać, stary dokument z podmienionym nowym. Jak ktoś ma taką sytuację, to mógłby się pochwalić co zmieniono
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 531
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: gisio »

W pierwotnym dokumencie CoC błędnie wpisano poziom głośności układu napędowego. Podano 75dB a powinno być 90dB i to cały powód jego wymiany.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: dorious »

Czyli potwierdziło się... więcej niż kosiarka :D https://www.fonix.pl/o-sluchu/jaki-pozi ... szkodliwy/
ProCee_d56
Posty: 531
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

gisio pisze: 20 mar 2024, 18:49 W pierwotnym dokumencie CoC błędnie wpisano poziom głośności układu napędowego. Podano 75dB a powinno być 90dB i to cały powód jego wymiany.
W moim certyfikacie jest podane 70 dB, a nie 75 dB. Kto ma 75 dB? Niech pokaże. Nikt mnie nie informuje o wymianie certyfikatu jaki posiadam.
90 dB jest podane przy wysokich obr. na postoju. Każdy silnik wtedy mocno hałasuje.
A wyjące Toyoty z tą śmieszną skrzynią biegów to co? Nie hałasują? Wyją jak by ktoś im silnik wyrywał.
Ten CoC to jakiś fake news.
Są tacy, którzy chcą zmieniać nawet doskonałe rzeczy, niemając wiedzy i doświadczenia. :lol:
ProCee_d56
Posty: 531
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

dorious pisze: 21 mar 2024, 10:45 Czyli potwierdziło się... więcej niż kosiarka :D https://www.fonix.pl/o-sluchu/jaki-pozi ... szkodliwy/
E tam, nic się nie potwierdziło... To jakieś normy, nic więcej. I do tego nie mają nic wspólnego z Proceed'em. Nie ma tam mowy o konkretnym samochodzie, czy w ogóle o jakimś samochodzie.
Są tacy, którzy chcą zmieniać nawet doskonałe rzeczy, niemając wiedzy i doświadczenia. :lol:
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: Marek3003 »

Nic się nie potwierdziło. Ja nie mam nic do wymiany. Mój jest cichy i codziennie przy uruchomieniu o tym sobie mówię. Jakie COC ? Bujda. Cichy i komfortowy samochód. Delikatnie mruczy. Byle nie trzaskać za mocno drzwiami 😀
https://youtu.be/PpcVQ4RF71c?feature=shared
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 531
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

Marek3003 pisze: 21 mar 2024, 17:24 Nic się nie potwierdziło. Ja nie mam nic do wymiany. Mój jest cichy i codziennie przy uruchomieniu o tym sobie mówię. Jakie COC ? Bujda. Cichy i komfortowy samochód. Delikatnie mruczy. Byle nie trzaskać za mocno drzwiami 😀
https://youtu.be/PpcVQ4RF71c?feature=shared
No tak, ale homologację robi się na pewno na nowym samochodzie, a Twój już trochę luzów tu i tam złapał.
Pewnie dobrze go gniotleś i się ,, rozluźnił. Co nie znaczy, że jest zły...
Mój ma mały przebieg i nie hałasuje. Silnika prawie niesłychać, wydech oryginalny, usportowiony i taki był zapewne homologowany, czyli dopuszczony do ruchu.
Są tacy, którzy chcą zmieniać nawet doskonałe rzeczy, niemając wiedzy i doświadczenia. :lol:
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 531
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: gisio »

Jakoś nie jestem w stanie zrozumieć, jak z tak banalnej sprawy można zrobić taką gównoburzę.
Producent z jakiś względów ogłosił akcję wymiany dokumentu CoC – możliwe, że na innych rynkach UE jest to ważna informacja ponieważ jest np. zawarta w DR lub mierzona podczas badania technicznego w „SKP,TUV” ale dla potencjalnego użytkownika i urzędów/stacji w Polsce nie ma ona, żadnego znaczenia. Życie jest zbyt krótkie by przejmować się takimi pierdołami. KONIEC.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
ProCee_d56
Posty: 531
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: ProCee_d56 »

gisio pisze: 21 mar 2024, 18:40 Jakoś nie jestem w stanie zrozumieć, jak z tak banalnej sprawy można zrobić taką gównoburzę.
Producent z jakiś względów ogłosił akcję wymiany dokumentu CoC – możliwe, że na innych rynkach UE jest to ważna informacja ponieważ jest np. zawarta w DR lub mierzona podczas badania technicznego w „SKP,TUV” ale dla potencjalnego użytkownika i urzędów/stacji w Polsce nie ma ona, żadnego znaczenia. Życie jest zbyt krótkie by przejmować się takimi pierdołami. KONIEC.
Żeby poznać prawdę trzeba iść do źródła. ZAWSZE. I to bez względu na to ile komuś życia zostało. Bo w tym życiu liczy się solidność i wiarygodność, a nie narastające chechłactwo.
Nie wiem ile komu życia pozostało, ale ja ma go jeszcze bardzo dużo. Przynajmniej z założenia.
Jeżeli KIA ogłosiła wymianę jakiegoś dokumentu CoC, to niech ktoś zamieści tu link do tej oficjalnej i dostępnej informacji. Takiej z KIA.
Bo na razie to faktycznie jakaś gówniana burza.
Może niedługo ktoś ogłosi, że trzeba nosić lewy but na prawej nodze, a prawy na lewej. I za kilkaset euro będzie można kupić dokument zwalniający z tego albo upoważniający do poruszania się po unii europejskiej.
Głupota, cwaniactwo i ludzka naiwność nie ma granic. Od pradziejów.
Są tacy, którzy chcą zmieniać nawet doskonałe rzeczy, niemając wiedzy i doświadczenia. :lol:
SothS
Posty: 46
Rejestracja: 20 wrz 2023, 13:31
model samochodu: CEED 1.4 T-GDI 7DCT + full

Re: Dokument CoC Homologacyjny

Post autor: SothS »

Ale że taki papierek że zmieniona wartością to niby coś zmienia w codziennym użytkowaniu? ;) no bez jaj ;)

Jednemu mruczy, drugiemu huczy, ale rozumiem, że z papierem jest poważniej i certyfikowaniej ;) faktycznie gównoburza...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”