[C3] Jakie macie przebiegi?

forum użytkowników modelu Ceed
Dawid__32
Posty: 30
Rejestracja: 01 lis 2022, 13:25
model samochodu: Kia ceed wersja L

Re: [C3] Jakie macie przebiegi?

Post autor: Dawid__32 »

KIA CEED - 2022
Produkcja 2022
Pierwsza rejestracja 2023/11/15
PRZEBIEG: 8776
PROBLEMY ? SILNIK NIBY PRACUJE PRAWIDŁOWO, KOTROLKI NIE ŚWIECĄ, TAK BRZMI ASO, JEDNAK SĄ LEKKIE DRGANIA WEWNĄTRZ, CZEGO PRZY ZAKUPIE NIE BYŁO ANI W DALSZEJ JEŹDZIE.
ASO MÓWI ŻE TO WINA TYCH TRZY CYLINDRÓWEK, NAWET W 1.5 ZDARZA SIĘ, ALE GORZEJ TYLKO BĘDZIE.
saron22
Posty: 631
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: [C3] Jakie macie przebiegi?

Post autor: saron22 »

Oczywiście, że wina trzycylindrowego produktu silnikopodobnego. Spieraliśmy się ostatnio tutaj na forum i są tacy co twierdzą, że trzycylindrowy silnik ma same zalety i zakup tego silnika to najlepsze co go mogło w życiu spotkać.
Dawid__32
Posty: 30
Rejestracja: 01 lis 2022, 13:25
model samochodu: Kia ceed wersja L

Re: [C3] Jakie macie przebiegi?

Post autor: Dawid__32 »

Ale jednak rozumiem przebieg 200 tyś a nie ledwie 9, dokładnie 8789 i już odczuwalne na postoju drgania których nie było.
Szkoda że Aso umywa ręce, bo nic diagnosta nie widział. Jednocześnie dając sygnał że są to silniki do dupy. Chociaż mają pozytywne recenzje.
saron22
Posty: 631
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: [C3] Jakie macie przebiegi?

Post autor: saron22 »

Dawid__32 pisze: 26 mar 2024, 19:21 Ale jednak rozumiem przebieg 200 tyś a nie ledwie 9, dokładnie 8789 i już odczuwalne na postoju drgania których nie było.
Szkoda że Aso umywa ręce, bo nic diagnosta nie widział. Jednocześnie dając sygnał że są to silniki do dupy. Chociaż mają pozytywne recenzje.
Ale to nie jest problem, że coś się zepsuło tylko problem jest natury konstrukcyjnej. Trzycylindrowe silniki mają problemy z równomiernością pracy ze względu na to, że zapłon następuje co 240 stopni a nie jak w 4 cyl. co 180. albo w 6 cyl. co 120 stopni. Stąd właśnie prawidłowość, że im więcej cylindrów tym bardziej równomierna praca bez drgań.
Oczywiście producenci stosują pewne triki takie jak wałki wyrównoważające, koła dwumasowe, przeciwwagi itp. Ale to leczenie syfa pudrem. Wystarczy przyjrzeć się jak wygląda wał korbowy w silniku 3 cylindrowym i odrazu widać, że będzie problem z równomiernością pracy.
Arturro
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2024, 22:17
model samochodu: CEED III

Re: [C3] Jakie macie przebiegi?

Post autor: Arturro »

Matheo_FCB pisze: 26 mar 2024, 06:09 (...). Po prostu widać po lewym, że mechanizm jest lekko ospały, bo twiera się wolniej, niż prawe.
To samo mam u siebie tylko nie pamiętam teraz z którym lusterkiem. Daj znać co Ci powoedzieli w serwisie w tej sprawie.

Ja mam 52tys przebiegu i na ten moment wymieniona była sprężyna pedału sprzęgła (pekła w czasie jazdy - jakaś wada materiału chyba) ale i bez niej wszystko było w porządku. Poza tym regulowana była klapka wlewu paliwa bo odstawała (tuż po zakupie) ale to podobno się zdaża, po regulacji jest ok :)
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: [C3] Jakie macie przebiegi?

Post autor: bielaPL »

saron22 pisze: 26 mar 2024, 14:55 Oczywiście, że wina trzycylindrowego produktu silnikopodobnego. Spieraliśmy się ostatnio tutaj na forum i są tacy co twierdzą, że trzycylindrowy silnik ma same zalety i zakup tego silnika to najlepsze co go mogło w życiu spotkać.
Sam taki ujeżdżam. Nie nazwałbym go silnikopodobnym ;) ale że najlepsze co mogło w życiu spotkać to też kategorycznie nie :D . Z tym silnikiem te auto to zwykła taczka do jazdy. Jeśli ktoś oczekuje czegoś więcej niż przejechać z A do B to nie z tym motorem. Ma trochę plusów wbrew pozorom jak i trochę minusów. W każdym razie u mnie na razie lata bez problemów i to jest chyba jednym z największych plusów w dzisiejszych czasach...
Dawid__32
Posty: 30
Rejestracja: 01 lis 2022, 13:25
model samochodu: Kia ceed wersja L

Re: [C3] Jakie macie przebiegi?

Post autor: Dawid__32 »

bielaPL pisze: 27 mar 2024, 08:44
saron22 pisze: 26 mar 2024, 14:55 Oczywiście, że wina trzycylindrowego produktu silnikopodobnego. Spieraliśmy się ostatnio tutaj na forum i są tacy co twierdzą, że trzycylindrowy silnik ma same zalety i zakup tego silnika to najlepsze co go mogło w życiu spotkać.
Sam taki ujeżdżam. Nie nazwałbym go silnikopodobnym ;) ale że najlepsze co mogło w życiu spotkać to też kategorycznie nie :D . Z tym silnikiem te auto to zwykła taczka do jazdy. Jeśli ktoś oczekuje czegoś więcej niż przejechać z A do B to nie z tym motorem. Ma trochę plusów wbrew pozorom jak i trochę minusów. W każdym razie u mnie na razie lata bez problemów i to jest chyba jednym z największych plusów w dzisiejszych czasach...
Jakie wymieniłbyś plusy, a jakie minusy, i jak w temacie, ile ma twój przebiegu a i z rocznika jakiego :)
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: [C3] Jakie macie przebiegi?

Post autor: Marek3003 »

Przebieg 37 tys rok 2020, Proceed Gt 1.6
-ściąganie od samego początku pomogła zbieżność
-stukanie tylnej klapy i podłokietnika
-padły wtryski
-stuka oparcie fotela, 1 Aso odprawiło mnie z kwitkiem, 2 próbowało skręcać fotel i podłożyć podkładki, nie pomogło, szukam na Allegro fotela bez elektrycznej regulacji na razie bez skutku😂
-wyciek oleju z pokrywy rozrządu
-padł silniczek wycieraczek
-dostał się brud i wilgoć do środka kamery cofania, to jeszcze nie zgłoszone w Aso
Spoko auto,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: [C3] Jakie macie przebiegi?

Post autor: bielaPL »

Dawid__32 pisze: 27 mar 2024, 15:27 Jakie wymieniłbyś plusy, a jakie minusy, i jak w temacie, ile ma twój przebiegu a i z rocznika jakiego :)
Pisałem w 1 poście, 47tys, kupiony w maju 2021 (rocznik 2020).

Plusy
-cena
-na razie bezawaryjność
-sprawnie rusza (często ruszam 1 ze świateł a nie piłuje do odcięcia, po prostu start ma sprawny)
-da się toczyć na 2 biegu
-fajnie pali przy prędkościach miastowych 50 na 3 biegu - wpierw się wkurzałem że na 4 nie da się tak jechać ale widzę plus ze spalaniem oraz z dynamiką, na 3 biegu jak depniemy to jeszcze jest trochę mocy właśnie na jakieś manewry w mieście
-na autostradach spokojnie leci te 140-150

Minusy
-3 cylindry - mniejsza kultura pracy
-osiągi - wiadomo od początuk że cudów nie ma
-poniżej 2tys obrotów silnik zwiększa drgania, trzeba go trzymać powyżej
-spalanie niewiele niższe od 1.4 1.5
Marek3003 pisze: 27 mar 2024, 22:38 Spoko auto,
Optymista... ja bym się juz mocno wkurzał
Dawid__32
Posty: 30
Rejestracja: 01 lis 2022, 13:25
model samochodu: Kia ceed wersja L

Re: [C3] Jakie macie przebiegi?

Post autor: Dawid__32 »

Ja mam lekkie drgania silnika które czuje wewnątrz auta przy przejechanych 9tysiącach kilometrów i tak mnie wkurwia to już że zastanawiam się nad sprzedażą...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”