Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

forum użytkowników modelu ProCeed
hordej
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2024, 18:07

Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: hordej »

Witam. Od pewnego czasu rozglądam się za nowym samochodem i wybór padł właśnie na proceed. Będzie to pierwsze moje auto z salonu dlatego chciałbym zaczerpnąć trochę porad.
Auto ma być na raty, dlatego właśnie też z salonu.
Pytanie, jak wygląda teraz sytuacja z proceed? W jakim okresie najlepiej i najkorzystniej zamawiać? Jak długo się czeka? Wstępnie myślałem nad kupnem mniej więcej pod koniec tego roku, ale gdzieś czytałem, że nowe modele będą obcięte z 20km i dodatkowo droższe.(wersja 1.5 T-GDI). Swoją drogą, nie zależy mi na najnowszym modelu. Myślałem nawet o używanych, na stronie kia są czasami jakieś oferty- rozumiem, że to auta przeważnie z Kia Smart Credit i zwrotu po 2 czy 3 latach. Czy taka opcja to dobry pomysł?
Jakby ktoś z Was miał jakieś uwagi czy porady na co zwracać uwagę itp. to bardzo chętnie się dowiem.

Przepraszam może za tak prozaiczne pytania, ale tak jak wspominałem. Dla mnie temat to czarna magia.
Pozdrawiam
AnonimowyAlkoholik
Posty: 30
Rejestracja: 22 sty 2024, 13:27
model samochodu: XCeed

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: AnonimowyAlkoholik »

Mając na uwadze dostępność Proceed w zeszłym roku, to ja zamawiał bym puki jest, bo za chwilę może się okazać że Kia nie chce Twoich pieniędzy i zamówienia nie przyjmie. Co do obcięcia mocy, to chyba już się spóźniłeś, bo te 20 KM mniej ma być od kwietnia
ProCee_d56
Posty: 526
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: ProCee_d56 »

hordej pisze: 29 mar 2024, 19:12 Witam. Od pewnego czasu rozglądam się za nowym samochodem i wybór padł właśnie na proceed. Będzie to pierwsze moje auto z salonu dlatego chciałbym zaczerpnąć trochę porad.
Auto ma być na raty, dlatego właśnie też z salonu.
Pytanie, jak wygląda teraz sytuacja z proceed? W jakim okresie najlepiej i najkorzystniej zamawiać? Jak długo się czeka? Wstępnie myślałem nad kupnem mniej więcej pod koniec tego roku, ale gdzieś czytałem, że nowe modele będą obcięte z 20km i dodatkowo droższe.(wersja 1.5 T-GDI). Swoją drogą, nie zależy mi na najnowszym modelu. Myślałem nawet o używanych, na stronie kia są czasami jakieś oferty- rozumiem, że to auta przeważnie z Kia Smart Credit i zwrotu po 2 czy 3 latach. Czy taka opcja to dobry pomysł?
Jakby ktoś z Was miał jakieś uwagi czy porady na co zwracać uwagę itp. to bardzo chętnie się dowiem.

Przepraszam może za tak prozaiczne pytania, ale tak jak wspominałem. Dla mnie temat to czarna magia.
Pozdrawiam
Według mnie, kieruj się własnymi odczuciami, oczekiwaniami i potrzebami.
Ja ze swojego Proceed'a GT jestem bardzo zadowolony, ponieważ według mojej oceny, to świetne auto, a po wyposażeniu we wszystkie pakiety oraz dach panoramiczny, niczego lepszego bym nie kupił za rozsądne pieniądze i o takich osiągach.
A do tego ponadczasowy wygląd. Wielu ludzi nie lubi suv-ów, tak jak ja.
Ale zaraz tu wyskoczą, jak królik z kapelusza tacy, którzy w tym aucie prawie wszystko by zmienili (na szczęście nie mogą), i dla których ciągle jest coś nie tak.
Kieruj się własnym rozumem, bo tu, niczego konstruktywnego nie dowiesz się na temat Proceed'a.
Lepiej już poczytać recenzje w internecie, które też bywają stronnicze lub po prostu głupie, ale większość wydaje się być w miarę obiektywna.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
hordej
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2024, 18:07

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: hordej »

Tzn na temat auta co nie co wiem. Bardziej chodzi mi o takie kwestie techniczne związane z samym kupnem. Nowe auto w takiej konfiguracji jakiej bym chciał kosztuje około 150tys. + rrso. Jeśli nowe modele maja mieć okrojona moc i wsadzona ta czarna skrzynkę i automatycznie drozsze to czy jest sens np. zainteresowanie się autami używanymi np takie- https://www.kia.com/pl/uzywane/wyszukiw ... ction=desc

Trochę do używanych mam niepewność bo jeśli taka osoba wzięła auto z myślą o tym, że za dwa czy trzy lata je zwróci to czy tak na prawdę dobrze o nie dbała? Jednak cena te 20/30tys mniej to sporo.

No i pytanie czy ktoś brał właśnie auto w standardowym kredycie ratalnym? Jak wysokie mieliście rrso?
ProCee_d56
Posty: 526
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: ProCee_d56 »

Na temat udzielanego kredytu nie mam pojęcia.
Jeżeli natomiast nie chcesz używanego Proceed'a, tak jak ja nie chciałem, to kup od dilera, ponieważ na otomoto widziałem ogłoszenia dotyczące Proceed'ów z 2023 roku, czyli bez skrzynki i z normalną mocą.
Faktycznie, 20 - 30 tyś zł już nie zrobi dużego obciążenia przy kwocie zakupu tego auta.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2024, 14:59 przez ProCee_d56, łącznie zmieniany 1 raz.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
baxter2222
Posty: 47
Rejestracja: 23 paź 2023, 18:01
model samochodu: kia proceed 2023

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: baxter2222 »

witam..zamowilem 18 pazdziernika 2023 miało byc do 120 dni..zniecierpliwiony wysłałem kilka mail do fabryki jak i do Kia Polska..bo w salonie nic nie wiedzieli..a zrobił sie juz marzec..odpowiedzi były ze prawdopodobnie wejdzie do produkcji marzec 2024..w koncu salon sie odezwał 27 03 2024..jest.taki jak chcialem,czerwony wszystkie opcje,bez dachu szklanego..ale najwazniejsze silnik 160 km..niby nic ale sie ucieszyłem..prawdopodobnie odbior auta ok 10.04..bedzie prawie szesc miesiecy czekania..ps.co do kredytu to proponowali roczny 0% i jakas wpłata poczatkowa..wydaje sie ok..ale nie skorzystałem..pozdrawiam..prawie posiadacz nietuzinkowego auta.. :D
ProCee_d56
Posty: 526
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: ProCee_d56 »

Odpowiem krótko - cieszę się razem z Tobą i życzę przyjemności z jazdy. Pozdrawiam.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
baxter2222
Posty: 47
Rejestracja: 23 paź 2023, 18:01
model samochodu: kia proceed 2023

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: baxter2222 »

najfajniejsze w tym aucie jest to,ze nie widac ich na ulicach..dziekuje..to moj głowny powod zainteresowania tym modelem..
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: dorious »

Bierzcie rzeczoznawcę przy odbiorze. Taka porada
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: Marek3003 »

Nie chce zakładać nowego tematu ale jak na tak niszowe auto to na OtoMoto jest 115 Proceedow w rocznikach 2019-2021 w tym 75 bezwypadkowych :D i 51 w wersji Gt.
Ciekawe ilu foruwiczow sprzedaje swoje auto? Tak myślałem, że Gt będzie może 15-20. Dla mnie zaskoczenie,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”