Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

forum użytkowników modelu ProCeed
baxter2222
Posty: 47
Rejestracja: 23 paź 2023, 18:01
model samochodu: kia proceed 2023

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: baxter2222 »

zupełnie sie zgadzam ze nowe to...nowe...ale musze uzupelnic swoja wizytowke :D ..niestety gdy zamawiałem swoje autko..(ktorego notabene jeszcze nie mam) nie przyjmowali zamowien na automat..ale nie jestem z tego powodu nieszczesliwy..mam zupełnie sprawna prawa reke.. :D
ProCee_d56
Posty: 526
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: ProCee_d56 »

Co młodość, to młodość. Nawet jeżeli chodzi o skrzynię biegów. :D
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
baxter2222
Posty: 47
Rejestracja: 23 paź 2023, 18:01
model samochodu: kia proceed 2023

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: baxter2222 »

i tak mozna bez konca..dyskutowac :lol: mamy podobne poczucie humoru,zwłaszcza ze piatek 8-) ..ale gdzie reszta ferajny.. :)
ProCee_d56
Posty: 526
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: ProCee_d56 »

Reszta ferajny pewnie już piwo w pubie rozpija, albo w domowym zaciszu czyni rzeczy ważne... :D
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: Marek3003 »

Tak się cieszę, że polubiliście manualną skrzynię biegów :D
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Patimat
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2024, 08:58
model samochodu: Proceed

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: Patimat »

Manualna skrzynia w tym samochodzie jest bardzo przyjemna, ale ruszanie tym samochodem jest uciążliwe i denerwuje również podbijanie obrotów przy zmianie biegów
ProCee_d56
Posty: 526
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: ProCee_d56 »

Patimat pisze: 06 kwie 2024, 09:00 Manualna skrzynia w tym samochodzie jest bardzo przyjemna, ale ruszanie tym samochodem jest uciążliwe i denerwuje również podbijanie obrotów przy zmianie biegów
A dlaczego jest ,,uciążliwe", wiele lat jeździłem samochodami z manualną skrzynią biegów i nie słyszałem oraz nie zauważyłem, żeby jakimś samochodem było uciążliwe ruszanie.
Uciążliwe może być jedynie to, że to skrzynia manualna. A tzw. podbijanie obrotów to chyba chodzi o tryb sport, ale taka świadoma specyfika tego trybu, utrzymuje podwyższone obroty. To kwestia umiejętnego operowania sprzęgłem i gazem.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Patimat
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2024, 08:58
model samochodu: Proceed

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: Patimat »

ProCee_d56 pisze: 06 kwie 2024, 13:25
Patimat pisze: 06 kwie 2024, 09:00 Manualna skrzynia w tym samochodzie jest bardzo przyjemna, ale ruszanie tym samochodem jest uciążliwe i denerwuje również podbijanie obrotów przy zmianie biegów
A dlaczego jest ,,uciążliwe", wiele lat jeździłem samochodami z manualną skrzynią biegów i nie słyszałem oraz nie zauważyłem, żeby jakimś samochodem było uciążliwe ruszanie.
Uciążliwe może być jedynie to, że to skrzynia manualna. A tzw. podbijanie obrotów to chyba chodzi o tryb sport, ale taka świadoma specyfika tego trybu, utrzymuje podwyższone obroty. To kwestia umiejętnego operowania sprzęgłem i gazem.
Jak się rusza z przynajmniej 1,5k obrotów to faktycznie nie jest uciążliwa.
ProCee_d56
Posty: 526
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: ProCee_d56 »

Tak się jeździ w trybie SPORT. Inni celowo podnoszą obroty żeby ruszyć szybciej niż normalnie.
Ale tryb Sport można przecież wyłączyć i niekorzystać z niego.
Jest taki tryb Sport, niedobrze. Brak trybu Sport, też by było źle. Natura ludzka...
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: Marek3003 »

Kolega Patimat - trafiony - zatopiony :lol:
Ja zostałem już wyleczony złego słowa nie powiem. Tak to najlepsza ręczna przekładnia jaką miałem w życiu, wszystkim polecam. Szkoda, że tak mało jest 1.6 z manualem. Nie wiecie co tracicie,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”