Ceed 3 2022 - "wymiana" audio

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
MJRegul
Posty: 92
Rejestracja: 22 lip 2021, 11:55
model samochodu: MY2022 CEED BL 1.5T-GDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Ceed 3 2022 - "wymiana" audio

Post autor: MJRegul »

Ktoś wie czy wymiana audio w ceedzie 2022 z podstawowym nagłośnieniem na nagłośnienie "harmana" z rozbitka jakiegoś to coś więcej niż poprzenoszenie głośników, subwoofera, wsadzenie wzmacniacza w miejsce na niego i poprowadzenie kabli?
Trzeba coś w oprogramowaniu systemu multimediów grzebać?
Zestaw z rozbitka to 1500-2000zł a audio "na zamówienie" to start od 5000zł w górę...dlatego się zastanawiam :)

Po roku zwykłe audio jednak mnie już kłuje w uszy swoim brakiem przestrzenności i zamuleniem i szukam rozwiązania tego problemu.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Ceed 3 2022 - "wymiana" audio

Post autor: bielaPL »

MJRegul pisze: 02 kwie 2024, 13:09 Ktoś wie czy wymiana audio w ceedzie 2022 z podstawowym nagłośnieniem na nagłośnienie "harmana" z rozbitka jakiegoś to coś więcej niż poprzenoszenie głośników, subwoofera, wsadzenie wzmacniacza w miejsce na niego i poprowadzenie kabli?
Trzeba coś w oprogramowaniu systemu multimediów grzebać?
Zestaw z rozbitka to 1500-2000zł a audio "na zamówienie" to start od 5000zł w górę...dlatego się zastanawiam :)

Po roku zwykłe audio jednak mnie już kłuje w uszy swoim brakiem przestrzenności i zamuleniem i szukam rozwiązania tego problemu.
A z czego słuchasz muzy? Radio czy z telefonu?
Awatar użytkownika
MJRegul
Posty: 92
Rejestracja: 22 lip 2021, 11:55
model samochodu: MY2022 CEED BL 1.5T-GDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ceed 3 2022 - "wymiana" audio

Post autor: MJRegul »

bielaPL pisze: 05 kwie 2024, 09:56 A z czego słuchasz muzy? Radio czy z telefonu?
W radiu to nie wiele jest muzyki, którą słucham. Słucham głównie rocka i metalu, trochę Scootera i podobnych "in your face" dźwięków. Moja stara KIA z 2008 miała dużo lepsze nagłośnienie :)

Stacje DAB są dobrej jakości i brzmi to lepiej niż przez BT (TIDAL) ale tak czy siak brakuje przestrzenności i głębi.
Gra płasko, jazgotliwie z buczącym basem.
Głośniki w tylnych drzwiach to lipne mid-basy, a przy ciut większej głośności wzmacniacz nie wyrabia i wszystko zlewa się w jazgotliwą papkę dźwiękową.

Stąd chęć upgrejdu tylko właśnie nie wiem czy iść w oryginalne Harman czy tam JBL z rozbitka (czy w ogóle się da to ogarnąć) czy oddać na zrobienie audio do szpeców...
szajba
Posty: 27
Rejestracja: 22 mar 2022, 09:05
model samochodu: kia ceed III GT LINE+AEB 1,5-GDI /6 MT

Re: Ceed 3 2022 - "wymiana" audio

Post autor: szajba »

Mam w swoim JBL-a. Szału nie ma, dupy nie urywa. Oddałbym na Twoim miejscu do szpeców.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2024, 14:27 przez szajba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Ceed 3 2022 - "wymiana" audio

Post autor: bielaPL »

Tak, oddanie do speców, najlepiej jeszcze dołożyć trochę wyciszenia... ewentualnie samemu się bawić jak umiesz i chcesz.
dam9an
Posty: 364
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Ceed 3 2022 - "wymiana" audio

Post autor: dam9an »

MJRegul pisze: 05 kwie 2024, 11:24
bielaPL pisze: 05 kwie 2024, 09:56 A z czego słuchasz muzy? Radio czy z telefonu?
W radiu to nie wiele jest muzyki, którą słucham. Słucham głównie rocka i metalu, trochę Scootera i podobnych "in your face" dźwięków. Moja stara KIA z 2008 miała dużo lepsze nagłośnienie :)

Stacje DAB są dobrej jakości i brzmi to lepiej niż przez BT (TIDAL) ale tak czy siak brakuje przestrzenności i głębi.
Gra płasko, jazgotliwie z buczącym basem.
Głośniki w tylnych drzwiach to lipne mid-basy, a przy ciut większej głośności wzmacniacz nie wyrabia i wszystko zlewa się w jazgotliwą papkę dźwiękową.

Stąd chęć upgrejdu tylko właśnie nie wiem czy iść w oryginalne Harman czy tam JBL z rozbitka (czy w ogóle się da to ogarnąć) czy oddać na zrobienie audio do szpeców...
Czyli do wymiany nie tylko glosniki ale tez wzmacniacz? Radio tez do zmiany?
krgorny
Posty: 155
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Ceed 3 2022 - "wymiana" audio

Post autor: krgorny »

A znacie jakąś firmę, która się zajmuje audio i robiła Ceeda? Taką która wie gdzie poprowadzić przewody, zamontować wzmacniacz żeby było jak w fabryce i może jeszcze zamontować suba również w to fabryczne miejsce? Macie może jakieś orientacyjne ceny gdzie widać jakość ale nie płacimy 1/4 albo nawet 1/6 wartości auta?
Awatar użytkownika
MJRegul
Posty: 92
Rejestracja: 22 lip 2021, 11:55
model samochodu: MY2022 CEED BL 1.5T-GDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ceed 3 2022 - "wymiana" audio

Post autor: MJRegul »

dam9an pisze: 05 kwie 2024, 23:07 Czyli do wymiany nie tylko glosniki ale tez wzmacniacz? Radio tez do zmiany?
Wzmacniacz to numer 1 do wymiany bo to co jest w podstawie siada przy 1/2 głośności a 1/2 głośności to dla mnie silnik to zagłusza. Najlepiej taki co można przeprowadzić adaptację z mikrofonem i sterować apką z telefonu (wtedy znika możliwości zmiany EQ przez system multimediów).
Głośniki i wygłuszenie. Czyli 5000-7500zł w podstawie zależy jakiej jakości sprzęty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”