Dziwne zachowanie skrzyni biegu zaraz po uruchomieniu auta

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Dziadek
Posty: 74
Rejestracja: 19 maja 2022, 19:17
model samochodu: Kia Sportage V BL HEV

Dziwne zachowanie skrzyni biegu zaraz po uruchomieniu auta

Post autor: Dziadek »

Witam

Mam skrzynię automatyczną wersja BL HEV.
Od jakiegoś czasu skrzynia jak by miała trudność w załączeniu się, zawsze przy pierwszym uruchomieniu.
Wchodzę do auta zamykam drzwi noga na hamulec odpalam start i po 1-2 sekundzie widać że skrzynia myśli kilka sekund przy tym mrugając. Nie pomaga zmiana biegu, wówczas mruga na przemian P oraz wybrany bieg. Po kilku sekundach wszystko ustaje, i można ruszać. Boję się uszkodzić skrzynię wiem że auto nie może się toczyć przy przełączeniu biegu a tu mamy taką sytuację. Wchodzę odpalam wrzucam bieg i chce ruszać a tu się toczę ...

Czy ktoś miał taką sytuację ?

https://app.box.com/s/qzqmhlqw9bl701gqdf619ern346ednbr
https://app.box.com/s/t918ozd47q5p32p4stlibouv2umiuk0h
patrykk
Posty: 192
Rejestracja: 03 sty 2023, 09:13
model samochodu: Kia Sportage BL + AEB 150KM 7DCT MHEV

Re: Dziwne zachowanie skrzyni biegu zaraz po uruchomieniu auta

Post autor: patrykk »

trochę wygląda jakby nie mógł P zrzucić. Czy jak gasisz auto to trzymasz hamulec aż zaciągnie się ręczny czy puszczasz hamulec i pozwalasz autu stoczyć się aby stanął na skrzyni?
Dziadek
Posty: 74
Rejestracja: 19 maja 2022, 19:17
model samochodu: Kia Sportage V BL HEV

Re: Dziwne zachowanie skrzyni biegu zaraz po uruchomieniu auta

Post autor: Dziadek »

Staram się o tym pamiętać, ale czasami z rozpędu odpalam samochód trzymając hamulec. Zmieniam bieg na D i puszczam hamulec i naciskam gaz a tu samochód raz stoi albo się toczy. Aja szybko naciskam ponownie hamulec ... aż się unormuje i skrzynia zaskoczy.

Problem pojawia się zawsze przy pierwszym uruchomieniu auta. Odpalam muszę czekać aż zaskoczy skrzynia i mogę jechać. W trakcie jazdy czy to na światłach nie ma tego problemu. Pojawi się jak zgaszę zapłon i ponownie odpalę samochód i tak za każdym razem...

Byłem w serwisie i oddali auto ale problem nadal występuje ...

Zgłosiłem znowu wizytę i czekam jak będzie moja kolej :(
Dziadek
Posty: 74
Rejestracja: 19 maja 2022, 19:17
model samochodu: Kia Sportage V BL HEV

Re: Dziwne zachowanie skrzyni biegu zaraz po uruchomieniu auta

Post autor: Dziadek »

Już wszystko gra, temat nie aktualny !
Mała bzdura ale pozostawię to dla siebie :P
draxterix
Posty: 104
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: Dziwne zachowanie skrzyni biegu zaraz po uruchomieniu auta

Post autor: draxterix »

powiedział byś tutaj a nie "zostawię dla siebie' :P
Lunar GT
Posty: 1137
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dziwne zachowanie skrzyni biegu zaraz po uruchomieniu auta

Post autor: Lunar GT »

Czasem wstyd się przyznać.
Dziadek
Posty: 74
Rejestracja: 19 maja 2022, 19:17
model samochodu: Kia Sportage V BL HEV

Re: Dziwne zachowanie skrzyni biegu zaraz po uruchomieniu auta

Post autor: Dziadek »

Pierdoła... dosłownie :P

Wymieniłem baterię w breloku "CanLock"
Jak bateria jest słaba, brelok wysyła do samochodu informację w tym czasie mruga literka P na skrzyni. Natomiast w tym momencie auto nie reaguje. Tak było przynajmniej w moim przypadku.
Dzwoniłem do firmy zabezpiecz auto w tej sprawie jakiś czas temu a oni mnie poinformowali że to nie możliwe... Że "CanLock" nie ingeruje w oprogramowanie auta. Jednocześnie nic nie wskazali aby poprawić czy zrobić. Zaproponowali aby udał się do serwisu KIA.
W takim razie włączyłem tryb serwisowy i zostawiłem auto na serwisie, 1 tydzień był u nich i nic nie wykryli na komputerze. Ponieważ wszystko było OK, bo pilot był przy mnie ... :lol:

Znowu zadzwoniłem do Zabezpiecz auto, na infolinii inna osoba i od razu zasugerowała aby wymienić baterię w pilocie.
Jak wymieniłem od razu wszystko gra, czuję się jak dzieciak który dostał nową zabawkę !!! :D

Zgłosiłem ten fakt firmie Zabezpiecz auto wraz z filmami i teraz milczą. Zasugerowałem żeby dodali nową funkcję do aplikacji telefonicznej aby tam również pojawiało się info o konieczności wymiany baterii. Pewnie muszą to przetrawić.
Ale tak czy siak jestem zadowolony z "CanLock"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”