Wentylowany fotel kierowcy

forum użytkowników modelu ProCeed
Pawelwolanczuk
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2024, 17:37
model samochodu: Kia proceed gt 2021

Wentylowany fotel kierowcy

Post autor: Pawelwolanczuk »

Cześć,

Mam kię proceed gt przedliftową. Mam w niej fotel kierowcy z elektronicznym sterowaniem i podgrzewaniem. Fotel pasażera ma tylko grzałkę, ale nie ma elektroniki.

Wiem, że nie można było wybrać opcji wentylowanych foteli przy zakupie, ale zastanawiam się czy jest opcja wymiany całkowicie fotela z innego auta, który ma taką opcję i czy mógłby to działać nie tracąc opcji podgrzewania fotela ani elektroniki (mam też funkcję zapamiętywania pozycji fotela i z racji, że autem jeżdżą dwie osoby - przydaje się to)? Chodzi mi o to czy jest możliwość wsadzenia fotela np. Z Kia Optima lub Sportage z takimi funkcjami i podłączenia ich tak, aby to działało?

W miejscu z przyciskami pod klimatyzacją jest jedno wolne miejsce. Aż się prosi o wsadzenie tam przycisku z wentylacją fotela :-)

Nie zależy mi na wyglądzie, więc teoretycznie mógłbym wymienić tylko fotel kierowcy, ale mógłbym rozważyć wymianę obu foteli.

Orientuje się ktoś w takim zakresie? Czy ktoś coś takiego robił i może podpowiedzieć jakie problemy / wyzwania napotkał? Raczej nie robiłbym to ja sam, tylko oddałbym do mechanika, ale wolałbym się najpierw trochę dowiedzieć czy to w ogóle możliwe i ile zachodu będzie to kosztować.

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi!
AnonimowyAlkoholik
Posty: 32
Rejestracja: 22 sty 2024, 13:27
model samochodu: XCeed

Re: Wentylowany fotel kierowcy

Post autor: AnonimowyAlkoholik »

Poliftowa rodzina Ceed w dodatkowym pakiecie Biznes Line Plus ma wentylację foteli- sprawdź jak to wygląda np w konfiguratorze Xceed. Tyle, że panel sterowania też musiałbyś podmienić, kosztem grzania szyby, bo nie występuje razem z wentylacją foteli
Awatar użytkownika
KaReS
Posty: 160
Rejestracja: 07 lip 2020, 09:51
model samochodu: Proceed GT '20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wentylowany fotel kierowcy

Post autor: KaReS »

Pawelwolanczuk pisze: 23 kwie 2024, 17:45 Czy ktoś coś takiego robił i może podpowiedzieć jakie problemy / wyzwania napotkał?
Spotkałem się z takim rozwiązaniem. Na Fb jest grupa "Kia ProCeed Klub Polska" i jeden z członków robił w swoim GT-Line swap fotela kierowcy na taki z wentylacją. Natomiast szczegółów prac nie znam. Wiem po zdjęciach, że właśnie w tym wolnym miejscu ma przycisk z trzema niebieskimi diodami do wentylacji.
Pawelwolanczuk
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2024, 17:37
model samochodu: Kia proceed gt 2021

Re: Wentylowany fotel kierowcy

Post autor: Pawelwolanczuk »

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Przyjrzę obie te ścieżki i dam znać jak coś uda mi się ustalić.

Podgrzewanej szyby w sumie tez bym nie chciał stracić. Prędzej zrezygnoelalbym z funkcji wentylowania fotela pasażera.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”