Opinie

forum użytkowników Kia Niro
meiss
Posty: 10
Rejestracja: 13 paź 2021, 10:39
model samochodu: Niro HEV

Re: Opinie

Post autor: meiss »

Auto jest ogólnie na duży plus ale ma też swoje bolączki.
+ przestronne wnętrze
+ świetne działania wszystkich asystentów (w porównaniu do Corolli i Passata)
+ wydolna wentylacja
+ dobre światła
+ dobre prowadzenie
+ duża ilość miejsca w środku.
I kupa innych rzeczy.

Natomiast są też rzeczy które doprowadzają mnie do szału.
Fatalne wygłuszenie z tyłu
Plastiki nadkoli obijają się na wybojach o nadkola
Zbyt krótkie siedziska foteli nie podpierają dobrze podudzi.
Miejsce za kierownicą projektowane dla małpy.
Jak chcę dotykać środkowego ekranu bez pochylania się to siedzę za blisko, podudzia nie podparte łokieć zbyt blisko żeby skorzystać z podłokietnika.
Jak się odsunę żeby nogi były bardziej proste i mieć podłokietnik to nie sięgam nigdzie.
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Opinie

Post autor: Orin »

camelleon pisze: 10 maja 2018, 12:24
Michał pisze:po kilku dniach jazdy jeździsz już inaczej i spalanie spada do 4,7 l/100 km.
4.7 to było zimą na zimówkach.. teraz w trybie mieszanym przy 100km.. droga szybkiego ruchu, trochę korki w mieście trochę jazda zwykłymi drogami.. takie pól na poł.. wynik oscyluje gdzieś koło 3.6 :)
Czy mógłbyś zdradzić, jaki olej stosujesz (przypuszczam, że 0w-20)?
fdemaire
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2021, 08:14
model samochodu: KIA NIRO HEV zakupiony z Niemiec , wersja spirit, odpowiednik XL

Re: Opinie

Post autor: fdemaire »

Orin pisze: 24 lut 2022, 10:15
camelleon pisze: 10 maja 2018, 12:24
Michał pisze:po kilku dniach jazdy jeździsz już inaczej i spalanie spada do 4,7 l/100 km.
4.7 to było zimą na zimówkach.. teraz w trybie mieszanym przy 100km.. droga szybkiego ruchu, trochę korki w mieście trochę jazda zwykłymi drogami.. takie pól na poł.. wynik oscyluje gdzieś koło 3.6 :)
Czy mógłbyś zdradzić, jaki olej stosujesz (przypuszczam, że 0w-20)?
Sorki ze się wtrącam, ja stosuje za każdym razem olej :
PMO Professional Motor Oil 5W-30 FE
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Opinie

Post autor: Orin »

Dzięki bardzo, przypuszczam jednak, że Niro z już zainstalowanym w układzie wydechowym filtrem GPF muszą zużywać więcej paliwa. W końcu to dodatkowy opór dla spalin i silnika.
meiss
Posty: 10
Rejestracja: 13 paź 2021, 10:39
model samochodu: Niro HEV

Re: Opinie

Post autor: meiss »

Orin pisze: 24 lut 2022, 13:32 Dzięki bardzo, przypuszczam jednak, że Niro z już zainstalowanym w układzie wydechowym filtrem GPF muszą zużywać więcej paliwa. W końcu to dodatkowy opór dla spalin i silnika.
Odebrałem swoją w październiku, średnie spalenie z 7600km to 5,3 - na codzień mniej jakieś 4,8 przy tej pogodzie, ale S i Autostrady dokładają w swoje. Większość przebiegu to drogi wojewódzkie i małe miasta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”