Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

forum użytkowników Kia Stonic
Medcham
Posty: 112
Rejestracja: 19 maja 2022, 11:12

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Medcham »

Znajoma która zamawiała auto w lipcu 2021, odebrała auto dwa tygodnie temu. Dostała 7 tysięcy dodatkowego rabatu.

Ja już podjąłem pewne kroki w tej sprawie, dam znać co się dowiem.
Medcham
Posty: 112
Rejestracja: 19 maja 2022, 11:12

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Medcham »

shermanking pisze: 30 lip 2022, 17:45 Nie dostałem żadnej rekompensaty gdyż importer stwierdził, że największą rekompensatą jest cena z dnia zamówienia. Dodam, że przy zamówieniu i tak dostałem rabat 2 % od całości summy, także zamiast 87 490 zapłaciłem 85 700.
Może w innych salonach jest lepiej pod tym względem, ale u mnie tak to wyglądało. Auto zamawiałem w salonie we Wrocławiu KIA Wrobud.
Moje zamówienie z listopada. Podobna konfiguracja jak twoja tylko jeszcze u mnie jest pakiet bezpieczeństwa dla DCT (4 500 zł) kwota do zapłaty 88 400.
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: tomekjulia »

No to mnie zaskoczyłeś . Pytanie tylko czy nie lepiej zrobić to po odbiorze ? 8-)
Medcham
Posty: 112
Rejestracja: 19 maja 2022, 11:12

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Medcham »

Ona negocjowała dużo przed odbiorem, auto jeszcze nie istniało.

Zobaczymy, nie napisałem co oczekuję, tylko opisałem swoje problemy związane z niedotrzymaniem terminu. I czy przewidują jakąś rekompensatę.
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: tomekjulia »

Jest jeszcze kwestia umowy . Ja mam zapis cyt przypuszczalny termin odbioru. To niestety zamyka drogę do ewentualnych roszczeń Sprzedawca mi powiedział że mogę zrezygnować z kupna :lol: :lol: :lol: Pewnie spróbuję bo to pisze się do KIA Polska ale nie mam złudzeń. Zrobię to dla zasady żeby nie było że mogłem a nie napisałem . W sierpniu nasza kolej na realizacje zamówienia. W Olsztynie proponowano mi wersje L ale srebrna a żona wybrała dla siebie kolor niebieski 8-)
Medcham
Posty: 112
Rejestracja: 19 maja 2022, 11:12

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Medcham »

Może w listopadzie odbierzemy.
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: tomekjulia »

I tego tak Tobie jak i sobie życzę . Ja nawet nie jestem zainteresowany pazdziernikowym odbiorem bo lecę na wczasy 14 dni. Odbiorę na początku listopada. Teraz naprzemiennie co 10 dni pytam KIA Polska i sprzedawcę w salonie. Ciekawej rzeczy się dowiedziałem . Myślałem że co jakiś czas jest lista samochodów wyprodukowanych a tak nie jest. Koreańczyk jak wklepuje info o danym samochodzie np. VIN to pojawia się automatycznie na komputerze w Polsce. I jeszcze jedno KIA Polska ma info o planowanej produkcji danego auta na 14 dni wcześniej zanim wejdzie na taśmę a tej informacji nie ma sprzedawca. On dostaje numer VIN po wyprodukowaniu danego samochodu. Stonic jest produkowany na jednej taśmie z RIO w tym samym momencie także warto śledzić ich forum jak schodzi ta marka z produkcji. 8-)
radekopole
Posty: 18
Rejestracja: 17 maja 2022, 15:51
model samochodu: Stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: radekopole »

tomekjulia pisze: 30 lip 2022, 20:34 I tego tak Tobie jak i sobie życzę . Ja nawet nie jestem zainteresowany pazdziernikowym odbiorem bo lecę na wczasy 14 dni. Odbiorę na początku listopada. Teraz naprzemiennie co 10 dni pytam KIA Polska i sprzedawcę w salonie. Ciekawej rzeczy się dowiedziałem . Myślałem że co jakiś czas jest lista samochodów wyprodukowanych a tak nie jest. Koreańczyk jak wklepuje info o danym samochodzie np. VIN to pojawia się automatycznie na komputerze w Polsce. I jeszcze jedno KIA Polska ma info o planowanej produkcji danego auta na 14 dni wcześniej zanim wejdzie na taśmę a tej informacji nie ma sprzedawca. On dostaje numer VIN po wyprodukowaniu danego samochodu. Stonic jest produkowany na jednej taśmie z RIO w tym samym momencie także warto śledzić ich forum jak schodzi ta marka z produkcji. 8-)

Mój dealer zadzwonił do mnie 3 tygodnie temu z informacją, ze widzi w systemie, ze jest w planie produkcji w ciągu 2-3 tygodni. Po 3 tygodniach znowu telefon, ze wyprodukowany. Salony wszystko widzą, ja to już machnąłem ręką w kwietniu i nie wydzwaniałem sam.
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: tomekjulia »

Mój sprzedawca oraz sprzedawcy z innych salonów twierdzą że odebrano im tą funkcję którą mieli wcześniej .Tak czy siak chcę wiedzieć a jak już będę wiedział to będę śledził statek którym będzie płyną do Koper 8-)
Medcham
Posty: 112
Rejestracja: 19 maja 2022, 11:12

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Medcham »

tomekjulia pisze: 30 lip 2022, 20:34 I tego tak Tobie jak i sobie życzę . Ja nawet nie jestem zainteresowany pazdziernikowym odbiorem bo lecę na wczasy 14 dni. Odbiorę na początku listopada. Teraz naprzemiennie co 10 dni pytam KIA Polska i sprzedawcę w salonie. Ciekawej rzeczy się dowiedziałem . Myślałem że co jakiś czas jest lista samochodów wyprodukowanych a tak nie jest. Koreańczyk jak wklepuje info o danym samochodzie np. VIN to pojawia się automatycznie na komputerze w Polsce. I jeszcze jedno KIA Polska ma info o planowanej produkcji danego auta na 14 dni wcześniej zanim wejdzie na taśmę a tej informacji nie ma sprzedawca. On dostaje numer VIN po wyprodukowaniu danego samochodu. Stonic jest produkowany na jednej taśmie z RIO w tym samym momencie także warto śledzić ich forum jak schodzi ta marka z produkcji. 8-)

Pytałem w jednym z emaili w czerwcu centralę o plany produkcyjne. Otrzymałem taką odpowiedź:
Uprzejmie informujemy, że nie mamy informacji odnośnie harmonogramu realizacji zamówień w fabrykach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”