Spalanie Kia Venga 1.6 125 KM

forum użytkowników modelu Venga
Piotr Wawa
Posty: 19
Rejestracja: 07 maja 2020, 13:04
model samochodu: Venga 1.6 automat

Re: Spalanie Kia Venga 1.6 125 KM

Post autor: Piotr Wawa »

witam Szanownych Państwa
też mam Vengusię 1.6 automat i zarejestrowałem się tutaj bo też zacząłem szukać odpowiedzi w internetach,
mam spalanie regularnie powyżej 10 litrów,
jeżdżę albo spokojnie po mieście do pracy (Warszawa) albo trasa S8 z prędkością zgodną z przepisami
wówczas czasem 11 litrów pokazuje czasem 12,
rzadko kiedy udaje mi się spalanie na poziomie 7 - chyba jak jadę 80 trasą równomiernie, wtedy mam 7 litrów, zgłaszałem to ustnie do serwisu oczywiście i dowiedziałem się, że nic złego rzekomo się nie dzieje, ale zacząłem szukać po necie i znalazłem się tutaj
komputer pokładowy regularnie pokazuje mi 10-11 litrów jak jadę np. te 105-110 km/h trasą S8
czasem 12 litrów jak jadę 120 dozwolone , zaniepokoiło mnie to spalanie bo dojazd Wawa-Wyszków kosztuje mnie w tą i z powrotem 50 złotych

tankuję na full , Wawa (północ Wawy, nie południe) , wyjazd do rodziny Wyszków, powrót i znów tankuję na full i 50 złotych płacę - za każdym razem co tydzień to samo , czyli na tym odcinku w tą i z powrotem 10 litrów pali ponad (tankuję 95)

znajomi i to nieraz z mocniejszymi autami twierdzą, że ich auta na takiej trasie (jazda S8) spalają im 6 litrów

jeżeli przymierzacie się do jakichś działań - chętnie się dołączę, bo nie po to kupiłem nowe auto a nie używanego grata - by przez to auto zbankrutować na paliwie
roms
Posty: 25
Rejestracja: 13 sty 2019, 20:41
model samochodu: venga M 1.6 6AT 2018r

Re: Spalanie Kia Venga 1.6 125 KM

Post autor: roms »

Ten silnik "układa się" przez" 15tys.km. Później będzie 8l/100km lub troszkę niżej.
VengaFan
Posty: 11
Rejestracja: 10 sie 2019, 21:28
model samochodu: Venga 1.6 125KM 6AT 2019 benzyna
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Spalanie Kia Venga 1.6 125 KM

Post autor: VengaFan »

1. Ignoruj wskazania komputera.
Wspominałem o tym wcześniej i wyglada na to że dla KIA prawidłowe wyliczenie zuzycia paliwa jest zbyt trudne. (dotyczy chyba wszytkich modeli)
2. Zuzycie wyliczaj tylko "wg dystrybutora", za każdym razem w ten sam sposób czyli np. do pierwszego odbicia
3. Nie stresuj sie zuzyciem paliwa w miescie. Nie ma sensu. Dojedziesz do celu to dopiero silnik sie rozgrzeje :)

4. Ostatnie spalanie na trasie Warszawa Rzeszów (330km wariant przez Lublin, 4h10min) wyniosło 7.1 litra
a) 2 osoby
b) klima caly czas włączona
c) 2 małe walizki
d) na trasie S17 "pewne" :) 120km/h
e) aktualny przebieg to 8700km
Piotr Wawa
Posty: 19
Rejestracja: 07 maja 2020, 13:04
model samochodu: Venga 1.6 automat

Re: Spalanie Kia Venga 1.6 125 KM

Post autor: Piotr Wawa »

roms pisze: 08 maja 2020, 12:50
VengaFan pisze: 12 maja 2020, 19:27 1. Ignoruj wskazania komputera.
Szanowne forumowicze:
mam 13500 przebiegu (dużo jeżdżę chyba, z 1100 km do 1200 km miesięcznie ) więc układanie po 15 kkm ? że nagle mi za miesiąc spadnie o połowę ?
komputerem nie sugerować ? ale ja co kilka dni robię S8 Warszawa (północ miasta) Wyszków (który jest na północy) i na tej samej stacji tankuję i widzę rachunki
mieszkam obok stacji i na niej tankuję ciągle , ten sam dystrybutor, zawsze tankuje do odbicia, a liczyć i mierzyć umiem bo nawet taką mam pracę
trasa w tą i z powrotem do rodziny to 120 km równo wg google mapy i nawigacji, tankuję potem ok 12 litrów (bo tankuję full do odbicia, potem jazda do rodzinki, potem powrót i znów na full na stacji i parkuję pod domem) taka podróż mnie kosztuje regularnie (teraz niskie ceny) 50 a poprzednio przy wysokich cenach 60 złotych, to nieakceptowalne , bo wydaję miesięcznie ze 300-400 na dojazdy , pełen bak na full pozwala mi na 4 podróże Wawa-Wyszków , bak ma 45 litrów plus rura i układ a ja nie szaleję 140 tylko jadę te np. 115-120 na 3 tysiącach obrotów mniej więcej do max 3200 obrotów (automat ale pokazuje obroty)

7 litrów to ona mi pokazuje jak jadę 80 km/h , za dużo pali ten wóz, i tak często uprawiam technikę "rozpędzić i lecieć odpuszczając gaz" (automat) aby zwalniać biegiem , zwalniam biegiem przed światłami nie hamulcem (czyli długo przed puszczam pedał aby auto samo zwolniło) czyli jeżdżę bardzo ecodrivingowo , jeżeli mam wytracić prędkość z dużej na średnią to robię to puszczając pedał przyspieszenia a nie poprzez hamowanie , więc daję automatowi zwalniać i wówczas komputer pokazuje 0 litrów - wiadomo , leci rozpędem i przy takiej technice jazdy mam takie spalanie

czym innym by było gdybym miał technikę jazdy rodem z dresów co muszą wyprzedzić przed światłami czyli gaz do dechy, piłowanie, wyprzedzanie i ostre hamowanie - to wówczas co chwilę silnik by był na szczytowym spalaniu bo na pokonywaniu oporów tarcia stacjonarnego (ruszanie), ja z kolei wykorzystuję cruising czyli jak amerykanie - toczę się , nie ma wówczas obciążenia dla silnika takiego jak przy ruszaniu ze stania co 5 metrów, widząc czerwone w oddali nie dopędzam "na pełnej k..." tylko puszczam pedał by auto samo zwolniło - przy tej technice automat zwalnia sam i wówczas nie ma spalania a mimo tego mam takie spalanie jakie mam , czyli klasyczne hamowanie silnikiem jakiego uczy się na naukach jazdy, czyli robię ecodriving i mam spalanie na poziomie dycha na sto trasowe po równinie mazowieckiej (wiem czym są opory, fizyka itd)

klima u mnie nie chodzi bo używam tylko w upały a i tak to znikome obciążenie silnika
jakbym miał spalanie na poziomie 7 to bym się cieszył
Awatar użytkownika
przeszkoda
Posty: 14
Rejestracja: 19 lut 2020, 07:39
model samochodu: Venga 1.6 AT 2019

Re: Spalanie Kia Venga 1.6 125 KM

Post autor: przeszkoda »

Witam.
Komputer pokazuje około 2 dm3 więcej niż dystrybutor. Tankuję do drugiego odbicia.
Trasa / miasto 40/60.
Warszawa i okolice.
Orlen - różne stacje.
Styl jazdy:
- równomierne przyspieszanie
- hamowanie silnikiem, staram się jechać bez hamownia na światłach.
- w korku jazda bez dodawania gazu
- ostatnio włączona klimatyzacja
- dwie osoby na pokładzie
- w trasie prędkość 100-120 km/h

Próbuję zejść niżej.
Nie jestem zawalidrogą, jeśli widzę stojące samochody staram się dojechać do nich bez zatrzymania.Gdy jest możliwość przejazdu dodaję gazu.

Mój rejestr spalania.
Załączniki
paliwo.jpg
paliwo.jpg (86.38 KiB) Przejrzano 7207 razy
roms
Posty: 25
Rejestracja: 13 sty 2019, 20:41
model samochodu: venga M 1.6 6AT 2018r

Re: Spalanie Kia Venga 1.6 125 KM

Post autor: roms »

Super. Czy to są pierwsze przejazdy od nowości? Był wymieniany olej po 3kkm?
Awatar użytkownika
przeszkoda
Posty: 14
Rejestracja: 19 lut 2020, 07:39
model samochodu: Venga 1.6 AT 2019

Re: Spalanie Kia Venga 1.6 125 KM

Post autor: przeszkoda »

Witam.
Samochód z salonu. Olej wymieniłem po przejechaniu 1700 km. Teraz zbliża się pierwszy gwarancyjny przegląd.
Venga Radom
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2019, 07:37
model samochodu: Venga

Re: Spalanie Kia Venga 1.6 125 KM

Post autor: Venga Radom »

Moi drodzy. Dwa tygodnie temu zakładałem hak w Radomskimi salonie Kia Plejada. I gdy zapytałem przy okazji czy mają już jakiś sposób na obniżenie spalania (u mnie w mieście średnio 14L/100km) Pan doradca stwierdził że już mają sposób. Odebrałem auto po montażu owego haka i już wylatalem dwa zbiorniki...spalanie spadło do 10,5L. Ja na mniej nie liczę ale jak chcecie się dowiedzieć dokładnie co robili dzwońcie do naszego salonu. Jakieś przelicznik zmieniali i coś tam pomogło.
Awatar użytkownika
przeszkoda
Posty: 14
Rejestracja: 19 lut 2020, 07:39
model samochodu: Venga 1.6 AT 2019

Re: Spalanie Kia Venga 1.6 125 KM

Post autor: przeszkoda »

Witam,
14L/100km z dystrybutora? Czy z komputera?
Piotr Wawa
Posty: 19
Rejestracja: 07 maja 2020, 13:04
model samochodu: Venga 1.6 automat

Re: Spalanie Kia Venga 1.6 125 KM

Post autor: Piotr Wawa »

ja to samo , olej wymieniałem po dotarciu, coś około 2000 km, potem olej przed upływem roku jak miałem 12 tysięcy, teraz mam 14500 (od czasu jak pisałem post powyżej)
czekam na ten magiczny moment o którym pisaliście, że po 15 kkm spadnie, czyli jadę jeszcze 3 kursy Wawa-Wyszków i magicznie ma mi spaść do 7 l tak ? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”