zabezpieczenie lakieru - ceramika

forum użytkowników Kia Stinger
FragStinger
Posty: 96
Rejestracja: 29 paź 2018, 22:16
model samochodu: Stinger

Re: zabezpieczenie lakieru - ceramika

Post autor: FragStinger »

drkalbar pisze: 25 mar 2020, 17:53 Witam,
polecam ceramikę na razie jeżdżę autkiem pół roku. Ceramikę robiłem w AST Detailing Kraków za jakieś 3500 mam powłokę CS-II TitaniumSH.
W cenie powłoka ceramiczna na felgi i skórę w środku auta oraz niewidzialna wycieraczka na wszystkie szyby. Auto lśni po każdym myciu, super efekt, na czerwonym lakierze po każdorazowym myciu na myjni bezdotykowej jestem w stanie przeglądać się w lakierze niczym w lustrze.
Zrobili Cie w jajo, stinger juz ma podwloke hydrofoba fabrycznie na szybach. Zaplaciles za nic.
drkalbar
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:48
model samochodu: Kia Stinger 2.0 T-GDI GT Line MY2019

Re: zabezpieczenie lakieru - ceramika

Post autor: drkalbar »

Po 3 latach, ceramika musiała zostać uzupełniona, dodatkowa powłoka w ramach przeglądu powłoki i położenie nowej "niewidzialnej wycieraczki" auto wygląda jak nowe po zakupie :)
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: zabezpieczenie lakieru - ceramika

Post autor: Niko123 »

Sam nakladalem ceramike na mazde 6 , 3 lata siedziala super i auto ciagle kropelkowalo wode. ( Wazne jest przygotowanie auta jak odtluszczenia IPA czy glinkowanie )
Taka sama dalem na stingera - ceramika MR Fix 9h.
Wiecej o tej ceramice na tym forum, mega tania i super, dla porownania 10x drozsza ceramika k2 wytrzylama tylko 1,5 roku u kolegi, tez ja razem nakladalismy ta sama technika co na mazde mr fix 9h.


https://kosmetykaaut.pl/topic/12002-9h-mrfix/
rees
Posty: 38
Rejestracja: 27 sie 2021, 09:53
model samochodu: Stinger MY22 3.3

Re: zabezpieczenie lakieru - ceramika

Post autor: rees »

FragStinger pisze: 26 mar 2020, 13:15
Zrobili Cie w jajo, stinger juz ma podwloke hydrofoba fabrycznie na szybach. Zaplaciles za nic.
[/quote]

Czyli mówisz, żeby nie dodawać nic do szyb? Bo we wtorek 10 lipca zostawiam samochód na ceramikę to powiem im od razu żeby szyb nie tykali?
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: zabezpieczenie lakieru - ceramika

Post autor: michal84 »

Ceramika nie zabezpiecza lakieu przed uszkodzeniami mechanicznymi (piasek, rysowanie itd.)
Ceramika daje ładny wygląd + łatwiej się myje - woda z brudem ładnie ściekają po śliskiej powierzchni.
Lakier zabezpiecza folia ppf.
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: zabezpieczenie lakieru - ceramika

Post autor: Niko123 »

Tez troche zabezpieczenia lakier np.
Z forum artrona gruby lakier ale miekki i odchody ptaka wypala i zostawia staly slad na lakierze nawet po umyciu, po ceramice nie ma juz tego problemu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”