zabezpieczenie lakieru - ceramika

forum użytkowników Kia Stinger
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: zabezpieczenie lakieru - ceramika

Post autor: gisio »

Wspomnisz moje słowa jak zacznie coś się dziać a wtedy nawet z przeglądem rejestracyjnym będą problemy.
Już miałem 3 przypadki reklamacji po takich zabiegach przy czym dwa dotyczyły zacieków na lampach, szybach i innych elementach (ewidentnie źle nałożona folia) oraz jeden po tym jak użytkownik umył auto szuwaksem do mycia tirów – cała ceramiczna powłoka popłynęła do tego stopnia, że wszystkie chromy i szyby w aucie były do wymiany. Oczywiście Kia reklamacji nie uznała z resztą słusznie. Każda ingerencja w stan fabryczny pojazdu skutkuje co najmniej ograniczeniem gwarancji producenta.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Awatar użytkownika
rtomas999
Posty: 74
Rejestracja: 03 sie 2018, 12:15
model samochodu: Stinger 2.0 T-GDI GT Line ECS

Re: zabezpieczenie lakieru - ceramika

Post autor: rtomas999 »

Tu się z Tobą zgodzę. W takiej sytuacji to użytkownik jest winny. Dlatego jak ktoś chce coś takiego robić to nie u „Janusza Detajlingu” a w profesjonalnym salonie. Cena albo jakość.
Najwiekszym wrogiem powłok jest sam użytkownik.
Nałożenie powłoki wiąże się z odpowiednim dbaniem o nią i eksploatacją. Ciekawe kto używa kosmetyków z neutralnym pH i myje sam? Ja mam kolejne auto na które kładłem powłokę i będę to robił na każdym kolejnym nawet jeśli nie będzie nowe.
Kia Stinger 2.0 T-GDi, GT-Line, ECS
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: zabezpieczenie lakieru - ceramika

Post autor: leszek.stinger »

gisio pisze:Wspomnisz moje słowa jak zacznie coś się dziać a wtedy nawet z przeglądem rejestracyjnym będą problemy.
Już miałem 3 przypadki reklamacji po takich zabiegach przy czym dwa dotyczyły zacieków na lampach, szybach i innych elementach (ewidentnie źle nałożona folia) oraz jeden po tym jak użytkownik umył auto szuwaksem do mycia tirów – cała ceramiczna powłoka popłynęła do tego stopnia, że wszystkie chromy i szyby w aucie były do wymiany. Oczywiście Kia reklamacji nie uznała z resztą słusznie. Każda ingerencja w stan fabryczny pojazdu skutkuje co najmniej ograniczeniem gwarancji producenta.
Gorszych głupot nie czytałem tu dawno... Człowieku. :lol: :lol: :lol: Pokaż mi gdzie jest napisane w karcie gwarancyjnej, że nałożenie powłoki ceramicznej lub oklejenie folią powoduje utratę gwarancji. Nie jest to żadna ingerencja w parametry techniczne auta. Grzebanie w ECU czyli chiptuning lub zmiany w układzie elektrycznym auta ok. Nie wiem co ma do tego również fakt, że ktoś komuś potraktował auto agresywną chemią. Jakim trzeba być Januszem żeby reklamować to u producenta...
P.S. Nie ma czegoś takiego jak przegląd rejestracyjny... Techniczny owszem słyszałem ale watpię aby oklejenie maski czy zderzaka lub położenie ceramiki tak mocno ingerowało w auto aby diagnosta nie podbił dowodu...
KIA Stinger 2.0 255HP
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: zabezpieczenie lakieru - ceramika

Post autor: michal84 »

leszek.stinger pisze:
gisio pisze:Wspomnisz moje słowa jak zacznie coś się dziać a wtedy nawet z przeglądem rejestracyjnym będą problemy.
Już miałem 3 przypadki reklamacji po takich zabiegach przy czym dwa dotyczyły zacieków na lampach, szybach i innych elementach (ewidentnie źle nałożona folia) oraz jeden po tym jak użytkownik umył auto szuwaksem do mycia tirów – cała ceramiczna powłoka popłynęła do tego stopnia, że wszystkie chromy i szyby w aucie były do wymiany. Oczywiście Kia reklamacji nie uznała z resztą słusznie. Każda ingerencja w stan fabryczny pojazdu skutkuje co najmniej ograniczeniem gwarancji producenta.
Gorszych głupot nie czytałem tu dawno... Człowieku. :lol: :lol: :lol: Pokaż mi gdzie jest napisane w karcie gwarancyjnej, że nałożenie powłoki ceramicznej lub oklejenie folią powoduje utratę gwarancji. Nie jest to żadna ingerencja w parametry techniczne auta. Grzebanie w ECU czyli chiptuning lub zmiany w układzie elektrycznym auta ok. Nie wiem co ma do tego również fakt, że ktoś komuś potraktował auto agresywną chemią. Jakim trzeba być Januszem żeby reklamować to u producenta...
P.S. Nie ma czegoś takiego jak przegląd rejestracyjny... Techniczny owszem słyszałem ale watpię aby oklejenie maski czy zderzaka lub położenie ceramiki tak mocno ingerowało w auto aby diagnosta nie podbił dowodu...

Myślę, że gwarancja normalnie zostanie na pozostałe rzeczy. Ale jeśli wystąpią problemy z lakierem czy rdzą pewnie będzie odmowa naprawy gwarancyjnie. U innego producenta, z którym miałem do czynienia normą jest, że odmawiają naprawy na lakier nawet od zacieków płynu spryskiwaczy jeśli nie ma się faktur że regularnie był kupowany w aso. I to nie jednostkowy przypadek. Albo czasem używają argumentu że zbyt agresywny szampon itp. Więc ceramika to argument który pewnie będzie użyty w pierwszej kolejności. Takie czasy.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: zabezpieczenie lakieru - ceramika

Post autor: gisio »

leszek.stinger pisze: Gorszych głupot nie czytałem tu dawno... Człowieku ...
Ja sobie nic nie wymyśliłem opisałem 3 przypadki z życia. Zacieki jakie powstały na reflektorach po oklejaniu jednego z tych aut wyłączały pojazd z ruchu gdyż powodowały zniekształcenie wiązki światła w drugim i trzecim z powodu znacznego ograniczenia widoczności przez przednie szyby.

Odnośnie K.G. i jej zapisów zapoznaj się z bardzo krótkim zapisem w punkcie 12 b). Obstawiam, że gwarant nie zabierze od razu całej gwarancji (np. na lakier) ale na pewno ją ograniczy o usterki jakie miały związek z daną modernizacją.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
bombonus
Posty: 11
Rejestracja: 15 gru 2018, 10:51
model samochodu: Pro Ceed 1.6 130hp 2014r;
Stinger GT 390hp 2017r
Lokalizacja: Amsterdam / Opole

Re: zabezpieczenie lakieru - ceramika

Post autor: bombonus »

Ja mogę polecić firmę Caroseria w Białymstoku. Ceramika + folia na przód przed zakupem samochodu zrobione bardzo dobrze. Auto myje się bardzo łatwo bez używania żadnych szczotek, a niewidzialna wycieraczka po przyzwyczajeniu się do niej jest bardzo wygodnym patentem :mrgreen:
Kia Pro Ceed 1.6crdi 130hp 2014r
Kia Stinger GT 3.3 T-GDi 390hp 2018r
Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 23
Rejestracja: 08 gru 2018, 20:59
model samochodu: Stinger 3,3 V6 Sorento 2,0 2016

Re: zabezpieczenie lakieru - ceramika

Post autor: Wasyl »

bombonus pisze:Ja mogę polecić firmę Caroseria w Białymstoku. Ceramika + folia na przód przed zakupem samochodu zrobione bardzo dobrze. Auto myje się bardzo łatwo bez używania żadnych szczotek, a niewidzialna wycieraczka po przyzwyczajeniu się do niej jest bardzo wygodnym patentem :mrgreen:
W przypadku folia na przód bo przez to rozumiesz ? tylko maska i zderzak ? czy błotniki , lapy również ? ile takie coś ?
Kia Sorento 2016 2,2 CRDi
Kia STINGER GT 2018 3,3V6
bombonus
Posty: 11
Rejestracja: 15 gru 2018, 10:51
model samochodu: Pro Ceed 1.6 130hp 2014r;
Stinger GT 390hp 2017r
Lokalizacja: Amsterdam / Opole

Re: zabezpieczenie lakieru - ceramika

Post autor: bombonus »

Wasyl pisze: W przypadku folia na przód bo przez to rozumiesz ? tylko maska i zderzak ? czy błotniki , lapy również ? ile takie coś ?
Generalnie tak jak napisałem w dziale "Nasze samochody" ;) Maska, zderzak, błotniki, lusterka, wnęki pod klamkami i progi w drzwiach i bagażniku, co do lamp nie jestem w stanie powiedzieć na 100%, bo nie mam chwilowo dostępu do wykazu pracy i rachunku, ale cena za całość wyniosła powyżej 5500 na pewno. Sprawdzę i jeszcze dam znać ile wyszło dokładnie, natomiast wiem, że na pewno w jakimś mniej renomowanym zakładzie można to zrobić taniej.
Kia Pro Ceed 1.6crdi 130hp 2014r
Kia Stinger GT 3.3 T-GDi 390hp 2018r
drkalbar
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:48
model samochodu: Kia Stinger 2.0 T-GDI GT Line MY2019

Re: zabezpieczenie lakieru - ceramika

Post autor: drkalbar »

Witam,
polecam ceramikę na razie jeżdżę autkiem pół roku. Ceramikę robiłem w AST Detailing Kraków za jakieś 3500 mam powłokę CS-II TitaniumSH.
W cenie powłoka ceramiczna na felgi i skórę w środku auta oraz niewidzialna wycieraczka na wszystkie szyby. Auto lśni po każdym myciu, super efekt, na czerwonym lakierze po każdorazowym myciu na myjni bezdotykowej jestem w stanie przeglądać się w lakierze niczym w lustrze.
FragStinger
Posty: 96
Rejestracja: 29 paź 2018, 22:16
model samochodu: Stinger

Re: zabezpieczenie lakieru - ceramika

Post autor: FragStinger »

drkalbar pisze: 25 mar 2020, 17:53 Witam,
polecam ceramikę na razie jeżdżę autkiem pół roku. Ceramikę robiłem w AST Detailing Kraków za jakieś 3500 mam powłokę CS-II TitaniumSH.
W cenie powłoka ceramiczna na felgi i skórę w środku auta oraz niewidzialna wycieraczka na wszystkie szyby. Auto lśni po każdym myciu, super efekt, na czerwonym lakierze po każdorazowym myciu na myjni bezdotykowej jestem w stanie przeglądać się w lakierze niczym w lustrze.
Zrobili Cie w jajo, stinger juz ma podwloke hydrofoba fabrycznie na szybach. Zaplaciles za nic.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”