Montaż kamerki/rejestratora

forum użytkowników Kia Stinger
FragStinger
Posty: 96
Rejestracja: 29 paź 2018, 22:16
model samochodu: Stinger

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: FragStinger »

lukasmasdes pisze: 21 lip 2020, 12:45 Ja też mam Viofo a129, ale mam z nią kilka problemów. Pierwszy, to nie wiedzieć czemu, zdarza jej się nie nagrywać po starcie auta i nie chodzi o jakieś drobne opóźnienie, ale dziurę o długości 15-20 min. Sprawdziłem wszystkie ustawienia i nie wiem dlaczego tak się dzieje. Dodam tylko, że występuje to losowa. Jak nadal się to będzie powtarzać to chyba złożę reklamację.
Drugi to problem z przymocowaniem kamery. Kamerę przykleiłem do tego plastiku za lusterkiem wstecznym. Niestety dołączony do zestawu przylepiec nie trzyma zbyt dobrze, bo kamera odkleja się po kilkudziesięciu kilometrach. W szczególności, gdy jest gorąco nie chce trzymać. Obecnie testuję nowe rozwiązanie - kupiłem specjalną taśmę do mocowania haczyków. Zobaczę, czy będzie lepsza.
Kamere sie przykleja na szybe, na plastiku zadna tasma nie bedzie dobrze trzymac. Musialbys kupic specjalny klej.

U mnie kamera dziala ok, sprawdz moze karte - mialem drobne problemy i okazalo sie ze karta sie przegrzewala, teraz mam jakas wersje Extreme od Samsunga i jest ok.
Awatar użytkownika
tomek_inc
Posty: 101
Rejestracja: 02 gru 2018, 16:36
model samochodu: Stinger

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: tomek_inc »

Ja mam Viofo a119 v3, przyklejoną właśnie do tego plastiku za lusterkiem i trzyma się bez problemu. Odtłuściłem dobrze powierzchnię izopropanolem i jak do tej pory nigdy się nie odkleiła.
viofo.jpg
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: lukasmasdes »

Ja również odtłuściłem całą powierzchnię alkoholem. Niestety i tak nie trzyma. Wydaje mi się, że akcesyjny przylepiec nie nadaje się do plastiku. Znaczenie może mieć również fakt, że Viofo 129 jest większe i cięższe od 119. Za to przylepiec z marketu budowlanego trzyma już od prawie tydzień, wiec jest cień nadziei, że pozostanie na miejscu :)

Problem z nagrywaniem nie jest raczej związany z kartą. Zauważyłem, że wynika z problemu kamery z przestawieniem się z trybu parkingowego na tryb jazdy. Po odpaleniu kamera jest włączona, ale nie rejestruje i nie reaguje na wciskanie przycisku rec. Jedyna metoda to po odpaleniu auta odłączyć ją od zasilania i ponownie podłączyć. Wtedy zaczyna normalnie nagrywać.
Awatar użytkownika
DamianLGR
Posty: 103
Rejestracja: 12 sty 2020, 21:43

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: DamianLGR »

Tak z ciekawości... ktoś montował w serwisie pełny zestaw kamer przód + tył + zasilacz ? Jeżeli tak to jakie to były koszta... :?: :?
Napisałem do 6 czy 7 serwisów póki co odpisały dwa i najmniejszy koszt to 750 zł. :!: :roll:
Awatar użytkownika
tomek_inc
Posty: 101
Rejestracja: 02 gru 2018, 16:36
model samochodu: Stinger

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: tomek_inc »

DamianLGR pisze: 14 sie 2020, 10:54 Tak z ciekawości... ktoś montował w serwisie pełny zestaw kamer przód + tył + zasilacz ? Jeżeli tak to jakie to były koszta... :?: :?
Napisałem do 6 czy 7 serwisów póki co odpisały dwa i najmniejszy koszt to 750 zł. :!: :roll:
Przy okazji wymiany oleju pytałem w ASO rok temu, to powiedzieli, że koszt montażu samego przodu to ok 450 zł. Gdy zobaczyłem jak proste i dobrze wyjaśnione to jest to zamontowałem sam. Wszystko masz tutaj w tym wątku. U mnie do podłączenia kamery (Viofo A119 V3) używałem tego kabelka https://www.youtube.com/watch?v=JxB4axx4mR8
Awatar użytkownika
DamianLGR
Posty: 103
Rejestracja: 12 sty 2020, 21:43

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: DamianLGR »

Znając moje szczęście pewnie coś bym złamał albo zj**ał :lol: Znalazłem już opcje montażu za 300 i 400 tak że nie jest źle porównując inne opcje. Dużo firm zajmujących się alarmami i caraudio montuje też kamery i ceny mają normalne :D Ja coś takiego bd montował. https://www.mio.pl/produkty/akcesoria/m ... rtbox-iii/
Miałem montować ten kabel co wysłałeś w linku na YT ale odradzono mi bo jest to zamiennik do Mio
Awatar użytkownika
DamianLGR
Posty: 103
Rejestracja: 12 sty 2020, 21:43

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: DamianLGR »

A może i jednak sam się pobawię jak coś mnie tknie :lol: :D

https://www.youtube.com/watch?v=MB5PcV_ZuxE&t=37s
oktyp
Posty: 5
Rejestracja: 18 sie 2020, 14:28
model samochodu: KIA CEED 1.4 TGDI

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: oktyp »

Znalazłem taki gotowy adapter do wyprowadzenia zasilania z lusterka na przedniej szybie, planuje tam podłączyć kamerkę. Instalacja adaptera polega wtykaniu wtyczek, nie trzeba ciąć żadnych kabli. Nie mniej zastanawiam się czy nie będzie później problemów z gwarancją, może ktoś się orientuje jak to wygląda, czy nie będzie problemów przy przeglądzie?
Lunar GT
Posty: 1137
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: Lunar GT »

oktyp pisze: 07 lis 2022, 19:55 czy nie będzie problemów przy przeglądzie?
Na to pytanie właściwej odpowiedzi udzieli Ci tylko ten kto robi przeglądy.
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: koblant »

Ja tam osobiście polecam kamerkę Blaupunkt. Mam ja od paru lat w dwóch autach, trzyma się extra i kabel dokupuje się dłuższy aby podpiąć z tyłu. Polecam
Załączniki
nnnn.jpg
IMG_20221108_204933-min.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”