LPG W KIA Sportage 2.0

Jazda na "gazie"...czyli wszystko o LPG, CNG. Problemy, opinie, porady
adassy
Posty: 2
Rejestracja: 03 maja 2019, 13:39
model samochodu: sportage

LPG W KIA Sportage 2.0

Post autor: adassy »

Witam posiadam Kia Sportage 2.0 rrocznik 2014. jakią instalację LPG możecie mi polecić ??
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: LPG W KIA Sportage 2.0

Post autor: Piotrek »

Jaki to silnik - GDI czy wolnossak? Jak GDI to Prins, a jak wolnossak to STAG, BRC, Landi Renzo - zależy który autoryzowany warsztat masz bliżej domu.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
adassy
Posty: 2
Rejestracja: 03 maja 2019, 13:39
model samochodu: sportage

Re: LPG W KIA Sportage 2.0

Post autor: adassy »

GDI . I wiem że będzie drogo . Tylko że robi te bezpośrednie wtryski też Landi Reno i jest troche tańsze .
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: LPG W KIA Sportage 2.0

Post autor: Piotrek »

nzo nie ma w swojej ofercie instalacji do wtrysku LPG w fazie płynnej a Ty takiej potrzebujesz do wtrysku bezpośredniego. To co moga Ci zaproponować (przynajmniej z tego co widziałem na ich stronie) to isnatalacja sekwencyjna na wtrysk LPG w fazie lotnej. Wiąże sie to z koniecznością wwiercenia się w kolektor dolotowy w celu montarzu wtryskiwaczy LPG. Ponadto przy takiej instalacji musisz się liczyć z tym że będziesz miał ciągły dotrysk benzyny w celu schłodzenia wtryskiwaczy benzynowych co wiąże się ze zużyciem paliwa na poziomie do 4l/100km.
Wtrysk gazu w stanie lotnej oferuje Vialle I Prins (czy jest jeszcze jakiś producent nie wiem). Instalacja od Prinsa będzie kosztowała około 10 tys zł, ale wtedy zapominasz o tym że potrzebujesz benzynę. I żeby nie było - ja Prinsa nie lubię - mają tragiczną obsługę posprzedażową jeśli chcesz coś załatwić przez ich central, gdy tak ak ja w przeszłości zamontujesz ich instalację w nieautoryzowanym warsztacie. Dlatego jeśli finalnie zdecydujesz się na Prinsa Direct LIQUIMAX to sprawdź na ich stronie do którego autoryzowanegu punktu masz najbliżej I tam się wybierz.

W razie dodatkowych pytań pisz 8-)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
tomasz40
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2019, 21:13
model samochodu: ceed

Re: LPG W KIA Sportage 2.0

Post autor: tomasz40 »

U siebie od pewnego czasu jeżdżę na instalacji lpg BRC sq32. Możesz zobaczyć mój temat. Ogólnie jestem zadowolony auto fajnie pracuje, nie ma żadnego szarpania, a i cena za montaż całkiem spoko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG, CNG”